MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Policja czuwa na stokach narciarskich

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 18 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:07
Autor: TEJO
Fot. kmp
Złodzieje przestali kraść sprzęt narciarski, od kiedy porządku w górach pilnują policjanci na nartach. Teraz, w szczycie zimowego sezonu turystycznego, widok szusujących funkcjonariuszy to normalność.

Na stokach Łysej Góry w Dziwiszowie nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają st. asp. Dariusz Gutowski i asp. Jarosław Szustak z jeleniogórskiej komendy miejskiej. Podczas ferii zimowych policyjny patrol narciarski znajduje się na stoku codziennie w godz. 9 – 13.

Na Kopie w Karpaczu policyjne patrole narciarskie można spotkać w każdy weekend oraz w okresach świątecznych. Że praca policjanta nie polega na siedzeniu za biurkiem udowodnia komisarz Damian Gałek, komendant karpackiej policji.

Sam przypina deski i patroluje na nartach stoki. Komisarzowi pomagają aspirant sztabowy Marek Madeksza, sierżant sztabowy Dariusz Opacki oraz posterunkowy Tomasz Siekierski.

Policyjne patrole narciarskie zwracają uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki. Legitymują osoby, które zachowują się podejrzanie i agresywnie.

– Zwracają uwagę na kulturę na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Turystów, którzy popełniają wykroczenia, policjanci w zależności od sytuacji pouczają lub karzą mandatami. Stróżom prawa pomagają także strażnicy graniczni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ile dostaną sołectwa?

Czytelniczka: drogo i brudno

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Inezka-Pinezka 18-01-2006 13:02
dobrze, że policja coś robi, a nie siedzi w miejscu, ale ja na nartach nie jeżdżę. ;)
~narciarz 18-01-2006 22:05
a na lysej sa nocne jazdy a tam policji nie ma?
~Narciarz 22-01-2006 17:05
Jeżeli już policja chce się pokazać z dobrej strony, to niech pilnuje również po godz.13.00, przecież złodzieje też "myślą".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla komfortu pasażerów

Śmierć na żwirowni

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Strażacy przeszli szkolenie

Powrót Bitwy o Basztę

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
364
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%