MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Policja: Bezpieczne Ferie 2014

Wiadomości: Region
Czwartek, 13 lutego 2014, 7:37
Aktualizacja: 7:38
Autor: 112
W związku z feriami zimowymi, tak jak w latach ubiegłych, do zadań wielu instytucji, w tym także policji, należy podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, którzy uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku jak i tym, którzy pozostali w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze realizując przedsięwzięcie m.in. organizują spotkania z wychowawcami lub opiekunami oraz dziećmi poświęcone zasadom bezpieczeństwa, występującym zagrożeniom i sposobom ich unikania.

W okresie ferii policjanci ponadto:

- kontrolują miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorników wodnych oraz miejsc zimowych zabaw,
- kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku,
- kontrolują miejsca sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży osobom nieletnim, jak również miejsca, gdzie może dochodzić do handlu lub zażywania środków odurzających.

Realizując powyższe przedsięwzięcia policjanci współpracują z organizatorami wypoczynku zimowego oraz przedstawicielami innych służb oraz instytucji, w tym m.in. GOPR, Strażami Miejskimi.

Szczególne znaczenie w tym okresie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży, dlatego też policjanci podczas ferii prowadzą kontrole stanu technicznego autokarów. W okresie zimowego wypoczynku kontrole takie również realizowane są na jeleniogórskich drogach podczas wzmożonych działań drogowych. Funkcjonariusze realizujący działania oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, szczególną uwagę zwracają na:

- stan trzeźwości kierowców,
- przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
- nieprawidłowe wyprzedzanie,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa prze kierujących i pasażerów,
- zapisy tachografów celem sprawdzenia norm czasu odpoczynku i kierowania,
- prawidłowość załadunku bagażu i sprzętu zimowego.

Dodatkowo uruchomiony zostanie stały punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi z naszego regionu. Punkt ten znajduje się na placu PKS przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze i będzie czynny w dniach od 14.02.2014 roku do 02.03.2014 roku w godzinach od 07.00 do 10.00. (Kontrolę należy wcześniej uzgodnić z oficerem dyżurnym KMP pod nr 997 lub z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP).

Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość zgłoszenia przez organizatorów, nauczycieli, rodziców wyjazdów dzieci i młodzieży policjantom w celu sprawdzenia stanu technicznego autobusów, uprawnień i stanu trzeźwości kierujących pod numer 997 bądź do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze pod numerami : 75/75-20-581, 75/75-20-337.

W przypadkach zaistnienia utrudnień w ruchu, policjanci podejmują czynności zmierzające do przywrócenia płynności oraz udzielają kierującym informacji o zaistniałych utrudnieniach w ruchu i zorganizują objazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

PZN na kręgielni

Kradną auta "na walizkę"

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 13-02-2014 9:14
Dlaczego policja zatrzymuje TIR-y na przejściu dla pieszych, zmuszając pieszych do przechodzenia w niedozwolonym miejscu i to na oczach policji? W dodatku TIR zasłaniał drogę a z drugiej strony płot. Miało to miejsce na przejściu dla pieszych przed Dworcem Zachodnim Jelenia Góra. To raczej było stworzenie niebezpieczeństwa w imię łatwego zarobku.
~$$ 13-02-2014 13:03
Pozakładali kamery i bida podpity chodzi bokami a TIR łatwy łup ,nagrać i na internet jak policja przestrzega przepisów
~ 13-02-2014 13:04
Co roku to samo rezultaty mierne a co z policją na stokach , minęła już moda i chwalenie się wydumanymi tematami. Czy w programie tym uczestniczą policjanci przywróceni do służby po spowodowaniu kolizji w stanie nietrzeżwości , ich należało obarczyć kontrolą kierowców i ustalenia czy nie jeżdżą pijani !!!!
~ 13-02-2014 20:54
Policja tłumaczy że policjant jak jest po służbie to nawet wtedy jest na służbie. To nie rozumiem że dwóch policjantów wpada pijanych w sztok do rzeki i dalej pracują. to znaczy że albo rzecznik policji naczelnej Kłamie albo w naszej komendzie jest samowola na czele z prokuraturą. Morze by tak jaśnie wielmożny pan komendant dolnośląski wypowiedział w tej sprawie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Rondo – czy w tym roku się uda?

Spotkania z Beatą Kempą

Ukradł i nie chciał oddać

Autem w stragan

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%