Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Półfinały na remis

Czwartek, 26 kwietnia 2007, 0:00
Ze zmiennym szczęściem walczyły w półfinale Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej zespoły koszykarskie Kolegium Karkonoskiego.

Zawody odbyły się w hali przy ul. Sudeckiej. Drużyna kobieca, oparta o zawodniczki grającego w ekstraklasie koszykówki kobiet zespołu AZS Kolegium Karkonoskie łatwo pokonała Uniwersytet Wrocław 70:40. Jeleniogórzanki dominowały w każdym elemencie gry i szybko wypracowały sobie znaczną przewagę punktową, która na koniec zmagań wyniosła aż 30 punktów.
Znacznie gorzej powiodło się drużynie męskiej, która uległa Akademii Wychowania Fizycznego Wrocław. Mecz w pierwszych dwóch kwartach był bardzo zacięty i wyrównany, z lekkim wskazaniem na rzecz jeleniogórzan. Do przerwy KK wygrywał 31:25 . Po zmianie stron gospodarze zostali zupełnie zaskoczeni bardzo agresywną obroną wrocławian, prezentując przy tym bardzo słabą skuteczność rzutową. Dość powiedzieć że Kolegium III i IV kwartę przegrało aż 13:40. W całym meczu górą byli goście 65:44.
Zespoły Kolegium Karkonoskiego wśród kobiet oraz AWF Wrocław w rywalizacji mężczyzn zagrają w finale DLM.