MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pole treningowe z JBO

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 września 2018, 6:55
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2018, 7:38
Autor: WAC
Fot. WAC
W pobliżu Wzgórza Krzywoustego otwarto wczoraj (13.09) nowe pole treningowe do biegów na orientację. Tym samym zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji sfinansowanej z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt sportowy powstał w ramach realizowanego przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej programu „Znajdź się w lesie”. Do tej pory 15 podobnych pól treningowych zostało otwartych w okolicy Wrocławia. Środki na stworzenie jeleniogórskiego obiektu pochodziły z budżetu miasta, w ramach puli zarezerwowanej na realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego 2018.

- Pole treningowe to 30 stałych punktów kontrolnych położonych w lesie – mówi Damian Dutkiewicz, prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego „Paulinum” Jelenia Góra, prowadzący szkolenie w orientacji sportowej. - Na każdym z nich jest perforator do mechanicznego potwierdzania obecności na punkcie lub hologram do robienia tego poprzez aplikację na smartfonie. Startować można z dwóch miejsc: z parkingu przy ul. Sobieskiego, w kierunku na Zgorzelec i z okolicy Wzgórza Krzywoustego. Z każdej strony wytyczono po trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Obiekt przeznaczony jest dla turystów, mieszkańców miasta oraz wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w orientacji sportowej. Myślę, że będzie to duża frajda szczególnie dla dzieci.

W otwarciu obiektu uczestniczyła młodzież z jeleniogórskich szkół. Symbolicznego osłonięcia tablicy z mapami tras wraz z D. Dutkiewiczem dokonał naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała.

– W tym projekcie połączonych jest kilka niezwykle istotnych elementów: kwestie edukacyjne, umiejętności topograficzne, propagowanie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim dobra zabawa – mówi P. Domagała.

Twoja reakcja na artykuł?

16
80%
Cieszy
1
5%
Dziwi
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dolnośląskie obwody łowieckie

Karetki dla pogotowia

To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ping-pong 14-09-2018 9:03
Ale na czym polegało owo dofinansowanie "pola treningowego do biegów na orientację"??? Miasto zasponsorowało perforatory za kilka złotych / sztuka? No bo nowych ścieżek czy nasadzeń nie zrobiło...
~Taa 14-09-2018 13:00
do: ~ping-pong (9:03)
Najpierw zadaj sobie pytanie ile bylo tych pieniedzy na realizacje projektu(?) Przypuszczam, ze pieniadze zostaly przeznaczone na tablice informacyjne na starcie i mecie oraz slupki orientacyjne wytyczajace trase. Ktos to wykonal i za swoja prace otrzymal zaplate. To chyba normalne...
~ping-pong 14-09-2018 13:53
do: ~Taa (13:00)
No to grubo - tablica informacyjna na palikach, plus kilka wydrukowanych kart - przynajmniej tyle widzę na zdjęciu, poszło pewnie z 300-500 złociszów. Jestem pod wrażeniem, BUDŻET OBYWATELSKI, łaaaaaaaa!
~Taa 14-09-2018 14:04
do: ~ping-pong (13:53)
Ograniczone postrzeganie jest domena takich wlasnie osob... Ile masz lat? Za duzo juz pewnie i pozostalo tylko narzekanie. Przegon swoje tluste dupsko chociaz raz ta trasa to moze zauwazysz wiecej!
~ping-pong 14-09-2018 17:36
do: ~Taa (14:04)
a więc znawco, nadal czekam na twoja odpowiedź, jaką inwestycję zafundowało miasto, bo mimo zgryźliwości nie potrafisz mi odpowiedzieć konkretami. Ja zauważyłem na zdjęciach jedynie tablicę i papierowe plansze trzymane w dłoniach przez młodzież, tymczasem artykuł mówi o - UWAGA - 'OBIEKCIE SPORTOWYM'. Bardziej kojarzy mi się to z budynkiem, ale przyjmę do wiadomości również coś w stylu wiat, nowych ścieżek etc. Szukam także wiadomości odnośnie tego projektu jako zgłoszonego do głosowania do JBO, nie znajduję założeń ani szacowanego kosztu, liczę że świetnie zorientowany ~Taa rzuci jakimś linkiem. Z góry dziękuję!!!
~ping-pong 14-09-2018 17:40
do: ~ping-pong (17:36)
Ha, znalazłem! -> 2.01 - znajdzsiewlesie.pl : Dolina Bobru - Trasy do orientacji terenowej Projekt zakłada: - stworzenie specjalistycznej mapy do biegu na orientację oraz jej dostosowanie na potrzeby rowerowej jazdy na orientację - stworzenie w lesie Doliny Bobru systemu stałych punktów kontrolnych jako doskonałą inicjatywę dla: • osób trenujących orientację w terenie pieszo, rowerem, na nartach • dzieci rozpoczynających naukę nawigacji • spacerowiczów oraz wytrawnych turystów - umieszczenie projektu na stronie internetowej http://znajdzsiewlesie.pl/ w celu udostępnienia map na których będzie zaznaczone usytuowanie stałych punktów kontrolnych oraz propozycje tras - przeprowadzenie w oparciu o projekt mini zawodów (na otwarcie ) UWAGA - koszt wyceniono na: 12 400,00 zł. DWANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH, więc nie ma bata, liczę na coś bardziej spektakularnego niż sama tablica i kilka papierowych plansz...
~wieprzowina 14-09-2018 9:21
Nie bardzo rozumiem tę ideę.
~Fr3d 14-09-2018 9:45
Nie rozumisz bo to forma aktywnosci w ktorej cza ruszac garem wieprzowina
jan79000 14-09-2018 15:33
No wybudowali pole do biegu na orientacje, ale jaki to ma sens, skoro na drugi raz to już nie będzie orientacja?!
Warszawiak 14-09-2018 15:49
U mnie w stolicy są lepsze!
~Ksm. 14-09-2018 18:24
Ks Maciejowa zwraca się z prośbą o oddanie głosu na projekt 2.02 tego rocznego budżetu obywatelskiego. W ramach ubiegłorocznej edycji udało się nam nam wyremontować płytę boiska oraz zakupić pilkochyty wraz z ławakami rezerwoch. W tym roku staramy się o ogrodzenie całego boiska oraz zakup sztaniokontenerów. Pozwoli to nam zakończyć modernizację całego kompleksu sportowego, w skład którego wchodzi istniejący już plac zabaw siłownia zewnętrzna boisko z całym zapleczem. Dziękujemy i prosimy o głosy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Wandalizm czy profanacja?

Utrudnienia przy Drodze Sudeckiej

Jeleniogórski polonez

Czesi są spóźnieni

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%