MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Polana Jakuszycka zmieni się nie do poznania

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Czwartek, 8 września 2016, 10:04
Aktualizacja: Piątek, 9 września 2016, 7:50
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (7.09), po sześciu latach negocjacji, doszło do porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem Bieg Piastów i Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki. Zadowolenia z tego powodu nie kryły zarówno strony tego porozumienia, jak i burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

Jeszcze rok temu sprawa inwestycji na Polanie Jakuszyckiej wydawała się być beznadziejna. - Wtedy, podczas spotkania, atmosfera była tak napięta, że wystarczyłoby, żeby ktoś powiedział o jedno słowo za dużo lub za mało i skończyłoby się to, co dzisiaj możemy świętować - powiedział Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Zygmunt Bobowski zauważył też, że podejście do przyszłości Polany Jakuszyckiej i cierpliwość jaką wykazał się Urząd Marszałkowski podczas rozmów, miała duży wpływ na pozytywne zakończenie negocjacji. Ciepłymi słowami pod adresem Stowarzyszenia Bieg Piastów zrewanżował się marszałek Cezary Przybylski.

Chcemy podziękować Stowarzyszeniu Bieg Piastów za to, że sfinalizowaliśmy sprawy dotyczące sprzedaży dwóch działek i wydzierżawienia trzeciej - powiedział na briefingu prasowym Cezary Przybylski. - Teraz możemy przejść do kolejnego etapu tej inwestycji. Jestem przekonany, że jeszcze w tym miesiącu podpiszemy z ministerstwem sportu list intencyjny co do inwestycji na Polanie Jakuszyckiej.

Prace budowlane przewidziane są na 2017 rok. W przyszłym tygodniu DPI podpisuje umowę z firmą, która przygotuje projekt i pozwolenie na budowę. - Na razie trzymamy się harmonogramu i w roku 2017 rozpoczynamy proces inwestycyjny, o ile nie będzie problemów na etapie projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę - zaznaczył Sebastian Kącki, prezes DPI.

Planowany koszt inwestycji to około 70-80 mln zł. Na Polanie Jakuszyckiej ma powstać jeden z najnowocześniejszych ośrodków sportów zimowych, lekkoatletycznych czy też piłkarskich. W pierwszej fazie oddany zostanie budynek wielofunkcyjny, strzelnica biathlonowa, a stadion zimowy. Drugi etap to przygotowanie tras narciarskich i rolkostrad.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Podgórna jest nadal zarośnięta

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Bobo 8-09-2016 10:36
Czyli rąsią rąsię myje! Ale interes! Wstyd! Pogonić ten cały zarząd Biegu Piastów ! Znika ostatnia enklawa ciszy i spokoju w Izerach! Tam powinien pojawić się teraz prokurator...
~ja 8-09-2016 10:55
Urząd Marszałkowski precz od Polany ! Jaki interes jest w tym, żeby przekazywać wszystkie decyzje w ręce decydentów spoza naszego regionu? i pełna zgoda z wpisem powyżej !
~szkl. 8-09-2016 11:23
co za różnica kto się z kim dogada. ważne są efekty i z tego należy rozliczyć te władze
~lato lato 8-09-2016 12:55
Polana dla bogaczy!
~Piotr*** 8-09-2016 16:36
niech Polana się rozwija tylko tak żeby Nas zwykłych zjadaczy chleba było stać pobiegać sobie zimą. I zróbcie coś z parkingami bo 13zł to dość sporo jak na 3 - 4 godz. postoju w błotku jak to miało miejsce w zeszłym roku
~... 8-09-2016 20:52
Biorąc pod uwagę, że do tej pory korzystanie z przygotowanych tras było bezpłatne te 13 pln za parking to niewygórowana cena.
~. 8-09-2016 23:46
Przewiduje ceny parkingow od 20 do 50 zeta
~antoni od broni 9-09-2016 1:31
Skończy się darmowe korzystanie z tras niestety. Teraz będą prywatne i udostępniane za pieniądze. Zakład?
~trasek 9-09-2016 7:22
Spokojnie, większość tras leży na terenie zarządzanym przez LP. Nie będą wiec ani prywatne ani za pieniądze ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most do rozbiórki

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mina na Zabobrzu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przystań w śmieciach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
13
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%