MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Polak zdobył Grand Prix 15. ZOOM–FESTIWALU

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 lutego 2012, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
95 filmów z 500 nadesłanych do konkursu można było obejrzeć podczas 15 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM–ZBLIŻENIA”, którego finał odbył się w niedzielę. Grand Prix i nagrodę w wysokości 5 tys. zł. otrzymał Paweł Wysoczański z Polski za film „Kiedyś będziemy szczęśliwi”.

Jury oceniało temat przewodni filmu, pomysł i technikę, tak więc wiele produkcji poruszało tematykę społeczną, co ma duże znaczenie dla współczesnego widza.

- Z roku na rok frekwencja rośnie, gdyż w ubiegłym roku zgłoszono 300 filmów, a w tym aż 500, także widać rosnące zainteresowanie festiwalem. Jest coraz więcej filmów nie tylko z Polski i Europy, ale przede wszystkim z tych krajów bardziej oddalonych, jak np. Iran, Izrael, Chorwacja. Łącznie przysłano produkcje z 48 krajów całego świata - powiedziała Magda Wesołowska, współorganizatorska festiwalu z ODK.
Po koncercie Grupy Semplice i prezentacji produkcji, które powstały podczas filmowych warsztatów w ramach festiwalu ogłoszono wyniki. Publiczność za najlepszy film uznała produkcję “Kiedyś będziemy szczęśliwi” w reż. Pawła Wysoczańskiego (PL). Nagrodę w kategorii „Made in Karkonosze” za film „Ponad nami” otrzymał Paweł Jeleński (PL).

Nagrodę za najlepszy film fabularny przyznano Maxowi “Zähle (D) za film „Raju”. Za najlepszy film animowany nagrodę otrzymała Veronika Szemlová (CZ) za film „Nesejdeš Z Cesty!”. Najlepszym filmem eksperymentalnym został „US” w reż. Álex Lora (ESP/USA). Najlepszym filmem dokumentalnym okazał się „Agnieszki tu nie ma” w reż. Pawła Jóźwiaka-Rodana (PL). Nagrodę za najlepszy film studencki wywalczyła Agata Prętka (PL) za film „Porozmawiaj z nim”. Najlepszym filmem amatorskim okazał się “Gamba Trista” w reż. Francesco Filippi (ITA). Laureaci oprócz statuetek otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 2 tys. zł.

Wyróżnienia otrzymali: Jarosław Piskozub i Maciej Jasiński (PL) za film „List z rzeki”, Michael Haas za film „Durchgebrannt”, Enrique García and Rubén Salazar (ESP) za film „Daisy Cutter“, - Erik Rosenlund (SWE) „Sudd”, Mashaallah Mohammadi (IRN) „Human Beings”, Gregorio Muro (ESP) „Zeinek Gehiago Iraun”, David Buob (D) „Das Haus”, Iwo Kondefer (PL) „Wszystko”, Robin Lipo (CZ/PL) „Sonata Of Silence”, a także Dario José Ferrer &Carlos Sánchez Arévalo (ESP) “El Punto Rojo, Tomatina Origenes”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Czech pobił rekord  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~123 27-02-2012 17:09
RROBIC FILM O WAŁKACH RZADZACYCH TYM PADOŁEM TO BEDA OSCARY I SZACUN NA DZIELNI
~;P 27-02-2012 18:22
CO JA KRENCE ??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Radio mobilne dla strażaków

Dużo drożej za śmieci

Zamknięte szlaki w Rudawach Janowickich

Szklane obrazy na warsztatach w GOK

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
840
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%