MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Polacy wrzucają kłody na tory

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 7 października 2008, 10:11
Aktualizacja: 10:12
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kolejarze nie zgodzili się na wjazd czeskiego szynobusa na polskie torowiska. Pasażerowie nie kryją rozgoryczenia.

Chodzi o połączenie Lubawki z Trutnovem. Przewidywano, że w październiku z jednej miejscowości do drugiej będą kursowały trzy pary pociągów. Zapowiedzi nie spełniły się. – Póki co pociągi te kursują jedynie w relacji Trutnov - Kralovec (ostatni przystanek po stronie czeskiej), z powodu braku polskiej zgody na wjazd do Lubawki – poinformował nas Krzysztof Kociołek, czytelnik i entuzjasta kolei lokalnej.

Pasażerowie z przygranicznego miasta, którzy bardzo chętnie korzystali z połączenia, są zawiedzeni. Tym bardziej, że przez lato oraz we wrześniu składy kursowały bez żadnych przeszkód. Dlaczego polska strona zamknęła torowisko i czy daje to szanse na zapowiadane weekendowe całoroczne kursy z Jeleniej Góry do Trutnova przez Lubawkę? Te pytania pozostają na razie otwarte.

Na osłodę dobra wiadomość. Artur Zych, starosta lwówecki, dzięki któremu po ponad 60 latach wznowiono przejazdy pasażerskie na linii z Trutnova do Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego, został nominowany w konkursie "Człowiek roku – przyjaciel kolei" w kategorii "Samorządowiec roku". Doniósł o tym portal http://www.rynek-kolejowy.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Zebrali 3 tony odpadów

Dla odnowy wsi

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Nitro 7-10-2008 12:13
Proszę podać z nazwiska osobę odpowiedzialną za taki rozwój spraw . Wiele osób osobiście chciało by " podziękować " takiemu " dobroczyńcy "
ebee 7-10-2008 12:41
Bo PKP, to zmanierowane bagno. Czasy się niby zmieniły, a tam ciągle panuje buta i sobiepaństwo. Pociągów coraz mniej, na dworcach brud, a ceny biletów coraz wyższe !A pasażer i jego interesy- daleko w polu !
~zły do szpiQ 7-10-2008 13:06
a to polska właśnie, sami nie zadziałamy i innym też nie damy zarobić... polak wybaczy ci wszystko oprócz sukcesu...
~ 7-10-2008 14:34
A czy Pan redaktor wie, że polskie prawo ma jeden taki głupi przepis, że po polskich torowiskach mogą jeździć tylko lokomotywy, tudzież szynobusy i zespoły trakcyjne polskiej produkcji? Co prawda ten przepis pewnie niedługi zniknie, bo przecież PKP chce kupić 20 sztuk Pendolino ale puki co bez jakiegoś zezwolenia nie może u nas kursować czeski szynobus
~ 7-10-2008 15:38
O czym Ty piszesz człowieku??? Czy szynobusy SA110 albo MRD Arrivy są polskiej produkcji? Czy lokomotywy prywatnych przewoźników np. M62 czy BR232 - Ludmiły są polskiej produkcji???? Poza tym radzę dokładnie czytać artykuł - czeski szynobus zajeżdżał do Lubawki od lipca do września
~stary Kazio 7-10-2008 16:39
Kochani! W sierpniu jechalismy z żoną pociągiem z Trutnowa do J.G i z powrotem.Z powodu pory dnia w pociągu było /oprócz nas/3-4 Polaków a tak sami Czesi kilku Niemiaszków- wszystko urlopowicze w większości jak się póżniej okazało z Pragi. W tamtą stronę my i oni "wywalaliśmy gały "ze zdziwienia na ogrom dewastacji kolejowej i innej infrastruktury .Natomiast w drodze powrotnej cały pociąg z przerażeniem w oczach dyskutował o tym co widział.My jak umieliśmy tak wyjaśnialiśmy to przyczynami "obiektywnymi".Jednak przyznam się że było i jest mi poprostu WSTYD. Sam dworzec w Lubawce to kuriozum i być może sa to te-klody.Dlatego nie należy rozpaczać- bę dzie mniej wstydu.A jak ten Czeski pociąg spadnie z nasypu po naszej stronie? Ludzie róbcie coś Świat sie z nas śmieje!
~misio 7-10-2008 17:39
Dokładnie jak pisze ktoś bez nicku! To nie ma żadnego związku z polskością lub niepolskością. Jeżdzą już u nas pojazdy różnych produkcji. Możliwe, że nie mają one dopuszczenia w Polsce na nowy rok i to chodzi. Przecież motoraki wjeżdzały do nas do Lubawki w te wakacje oraz ostatnio 1km wgłąb Polski wjechał motorak do starej stacji Nowy Świat na trasie do Szklarskiej Poręby. PKP PLK chce kasy, ale za 2km trasy to lekka przesada!!
~energo 7-10-2008 18:04
Jeśli chodzi o dworzec w Lubawce to kilkanaście dni temu został on sprzedany i ma powstać w nim hotel. Na budynku pojawiły się tabliczki firmy ochroniarskiej, więc chyba wszystko idzie w dobrym kierunku. Stan linii kolejowej Granica Państwa-Lubawka-Kamienna-Sędzisław (jak na wrocławskie standardy) jest w dość dobrym stanie, bo prędkość szlakowa wynosi 60km/h i o wypadnięciu szynobusu z nasypu nie ma mowy. :) A co dopuszczeń to jeśli pojazd wjeżdża do pierwszej stacji w PL to procedury są uproszczone, a w tym wypadku motorak jeździł już do Lubawki 3 miechy, więc dlaczego nie może jeździć nadal? Komu to przeszkadza?
~TOMWOJ 7-10-2008 20:10
PRAWDA JEST JEDNA NIE OPISZĘ TU NAZWISK SAMI SPRAWDZCIE CHODZI O TO ŻE LUDZIE W bIUROKRACJI PKP TAM RZĄDZĄCy TO JEDNA WIELKA MAFIA MAFA MAFIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestem miłośnikiem komunikacji szynowej i znajomego tam pracującego w Warszawie na PKP i połowa linii zlikwidowanych w polsce powinna istnieć bo była z likwidowana w sposób RAbÓNKOWy!!!!!!!!!!!! Dla przykładu linia na dolnym śląsku, od komuny po demokrację jeżdziło 5 par pociągów, lokomotywa plus dwa pary wagonów osobowych.. Pociągiem głównie jeżdziły pasażerowie do pracy, szkół i jeździło ok. 150- 200 ludzi. a o miejsce w wagonach nieraz mogło się pomarzyć. Czy taka linia nie jest deficytowa?????? Okazuje się że w Polsce taak... biurokracja PKP by zlikwidować taką linię wpadli na niezły pomysł by na tej linii poprzestawiać godziny jazdy pociągu (dla przykładu linia Jelenia Góra- Węgliniec, a i w polsce połowa linii w ten sposób poszła pot młotek), i w ten sposób ludziom nie pasowało ani do pracy lub do szkół i pociąg jeżdził pusty.. I taka linia zostawała zlikwidowana.. Kto na tym zarobił nie trza się pytać bo za to niezłe pieniądze brali ci z PKP .......... Dopóki oni tamstołkach są to i zlikwidowaną linię nikomu prywatnemu nie dadzą by jeździł................
~Turen 7-10-2008 20:13
Polacy rzucają klody na tory - a co potrafia ? - przecież Polak to pijak , zlodziej i brudas - taka jest opinia w swiecie. A do tego mozna jeszcze dodac jak potrafia zdemontować ten nasz piękny region .
~wierchy 7-10-2008 20:45
Rozgonić tych biurokratów tak jak i PZPN a tym którzy zostaną zarobki uzależnić od ilości pasażerów.
~Sabath 7-10-2008 21:58
tory to nic Polacy potrafią o wiele więcej aż wstyd mi że jestem Polakiem
~Do TOMWOJ i innych kolejowych maniaków 7-10-2008 23:45
Czegoś tu nie rozumiem: w jaki sposób "beton" PKP może zarabiać na "uwalaniu" linii kolejowych? Chyba ich pensje nie są od tego uzależnione? Może ktoś wyjaśni, jak działa ten mechanizm?
~bartino 12-10-2008 12:01
poki pociag jezdzil w sezonie- to ok. mial frekwencje. sami bylismy z paczka! ale nie oszukujmy sie- jest miesiac pazdziernik i za wiele to nie ma kto jezdzic!!! a przeciez pociag nie powinien powietrza wozic.......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Podgórna jest nadal zarośnięta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2219
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%