MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Pół tysiąca okularów dla Afryki

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 czerwca 2016, 8:44
Aktualizacja: 10:08
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Użyczone/Organizator
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze zakończył akcję "Okulary dla Afryki". Dzięki wolontariuszom tej szkoły, na czele z opiekunem Bożeną Fijałkowską, zebrano ponad pół tysiąca używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci i dorosłych z Afryki.

Zbiórka zorganizowana przez jeleniogórską szkołę trwała od stycznia br. i była odpowiedzią na II edycję ogólnopolskiej akcji „Okulary dla Afryki”, przeprowadzonej przez OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii oraz Fundację Dzieci Afryki. Jeleniogórzanie mogli przekazać swoje okulary dostarczając je do ZSOiT w Jeleniej Górze lub prosząc wolontariuszy o ich odebranie. Dokładnie zebrano 505 sztuk okularów!

- Serdecznie dziękujemy za udział w akcji mieszkańcom Jeleniej Góry, Gryfowa Śl. oraz Kowar – dziękuje organizatorka Bożena Fijałkowska, pedagog szkolny ZSOiT w Jeleniej Górze. - Szczególne podziękowania należą się Halinie Kapuścińskiej - wiceprezes zarządu Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze, księdzu Ignacemu Tomaszewskiemu i parafianom z Parafii p.w. Imienia NMP w Kowarach i ojcu Włodzimierzowi Starosteckiemu z Kaplicy Św. Maksymiliana Kolbe również w Kowarach. Dziękujemy również uczennicy ZSOiT Aleksandrze Garwol, która współpracowała z księżmi i koordynowała zbiórkę okularów w Kowarach. Wdzięczność należy się także uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze za włączenie się do akcji oraz wspaniałym wolontariuszkom z ZSOiT – Technikum Analityczne za ich trud i poświęcenie w przygotowaniu okularów do wysyłki (czyszczenie i pakowanie). Osobne podziękowania składamy redakcji jelonka.com za wsparcie akcji i rozpropagowanie jej na łamach portalu – dodaje Bożena Fijałkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Remont drogi wojewódzkiej

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jeleniogorzanin 16-06-2016 9:20
500 okularów??? do Afryki???hahahahahahah...,to jest pomysł z gatunku "dobrgo pomysłu, czytaj dobrej zmiany"... . To że jakiś/aś k...n to wymyślił, to jeszcze rozumię( wszak głupich nie sieją), ale że zaraził tym pomysłem, jakąś szkołę, jej dyrekcję, nauczycieli[wszak wszyscy mają wyższe wykształcenie, niektórzy zapewnie też ekonomiczne i medyczne (nie licząc oczywiście grona katechetycznego jedynej słusznej doktryny)], media(a więc zapewne też część społeczeństwa), to już, wg. mojego,rozumu drugiego sortu,należy traktować w kategoriach; " gdyby głupota umiała latać, to my Polacy bylibyśmy zdobywcami kosmosu". No cóż...,ale jak sobie pościelisz ,tak się wyśpisz...,żal tylko tej młodzieży, żal...
~Le1k 16-06-2016 10:03
Rozumiem że w Polsce wszystkie dzieci mają co jeść każde jest szczesliwe i dlatego te panie zamiast uczyc wymyślają akcje by mawet ślepy muslim trafił do europy?!
~gluś 16-06-2016 12:47
fantastyczna akcja, brawo dla organizatorów i darczyńców a nade wszystko wolontariuszy, którzy zaangażowali się w tak ważną sprawę :) a do poprzedników jeśli nie chcecie mieć u siebie "emigrantów ekonomicznych" to pomagajcie ludziom w biednych rejonach świata, a przynajmniej nie przeszkadzajcie innym to czynić
~do jeleniogórzanina 16-06-2016 13:40
Nie wiem co Cię tak bulwersuje? To, że komuś zachciało się pomóc osobom w potrzebie? Byłeś w Afryce, widziałeś ten "dobrobyt"? Dlaczego niepotrzebne okulary mam wyrzucić na śmietnik, jeżeli komuś one mogą się jeszcze przydać? Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o tej akcji, chętnie bym się di niej włączyła. A jeśli jeszcze osoba taka, jak pedagog szkolny daje wspaniały przykład i zyskuje sprzymierzeńców wśród młodzieży, to chwała Jej za to. A młodzież mamy cudowną, należy Jej się szacunek, za to, że chętnie włącza się do takiej akcji. Popieram takie działanie z całego serca. Brawo!
~ 16-06-2016 16:29
Pomoc w takiej formie jest jak najbardziej ok. Daje się tym ludziom wędkę a nie rybę - jeśli wiecie o co chodzi ;-) Jak ktoś widzi może pracować (oczywiście jeśli ma do tego chęci) jak ma wadę wzroku to niby jak cokolwiek zrobić? Zastanowiliście się drodzy narzekacze? Właśnie przez pomoc TAM nie mamy ich TU. Pomagać trzeba w miejscu zamieszkania biednych ludzi - wówczas jest szansa, że się usamodzielnią, jako tako "ogarną" i zostaną u siebie. A jak nie to przyjdą na eurosocjal i z naszych podatków dostaną nowe okulary. Więc co lepiej?
~abc 16-06-2016 19:54
Tak mnie zawsze zastanawia jak w takim katolickim kraju jak Polska może być tyle jadu u zawiści. A gdzież to miłosierdzie dla bliźniego.Kto chciał ten dał , nie chcesz pomagać to przynajmniej nie krytykuj , po co głupie komentarze.Dobrze jest się mądrzyć jak nie jest się w takiej sytuacji jak dzieci Afryki.Popieram takie działania też pomagając w miarę swoich możliwości. Moje okulary też zapewne przydadzą się jakiemuś dziecku.
~okularnik-NAJA 16-06-2016 22:25
Nie wiem, czy dzięki temu mają zobaczyć lepiej swoja biedę, czy kobiety z wiszącymi cyckami... No bo jaki to może być inny cel? Przypomina mi to znany dowcip: SPOTKAŁEM TATĘ JAK SZEDŁ KORYTARZEM TRZYMAJĄC GAZETĘ W RĘCE. NA PEWNO SZEDŁ SR.Ć, BO PRZECIEŻ CZYTAĆ NIE UMIE.
~okularnik-NAJA 16-06-2016 22:27
Ale mam pytanie. Które to pół tysiąca? Lewe czy prawe? Macie jakieś dane?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

60 rund na 60 lat miasta  

Wypadek w Radomierzu

Praca pszczelarza – wirowanie miodu  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
813
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%