MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

“Pół na pół” gościnnie w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 października 2017, 7:46
Autor: Manu
Fot. Organizator
“Pół na pół” autorstwa Jordiego Sáncheza i Pepa Antona Gómeza to współczesna czarna komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata. Grają: Piotr Polk i Piotr Szwedes. Spektakl gościnnie wystawiony będzie 25 listopada o godz. 17.00 w Filharmonii Dolnośląskiej. Ceny biletów: 85 złotych.

Jak zapowiadają organizatorzy, sztuka “Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia. Opowiada o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej matki. Na początku Robert i Dominik jawią się jako dwa niezbyt sympatyczne typy. Jeden chce uciec, bo ma serdecznie dosyć opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką. Drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku. Bracia powoli odkrywają jednak coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka.

Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest “niezatapialna” niczym pani Wilberforce z czarnej komedii Grahama Linehana “Trzeba zabić starszą panią”.

- To dramat przebrany za komedię - napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie 2014 w Nowym Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 tys. widzów.

Reżyserii spektaklu podjął się Wojciech Malajkat, na co dzień aktor i dyrektor Teatru Syrena w Warszawie. Sztukę przełożył z hiszpańskiego Rubi Birden. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Warsztaty pod Buczkiem

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Chcą edukować o regionie  

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
302
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%