MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pokusą skarbonka z datkami

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 11 lipca 2011, 15:56
Aktualizacja: 15:58
Autor: KMP
Dwaj nastolatkowie dwukrotnie włamali się do skarbonki kościelnej i ukradli datki. Za pierwszym razem włamali się do kościoła, a za drugim ukryli się w świątyni po mszy świętej.

Wczoraj policjanci z Kowar zatrzymali dwóch chłopców w wieku 16 i 17 lat podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Ksiądz po mszy świętej około godziny 13, gdy wszyscy wierni opuścili świątynię, zamknął ją. Wcześniej poinformował, że kościół musi być zamykany, gdyż w 4 lipca sprawcy wyłamali kratę w kościele, weszli do środka i ze skarbonki ukradli około 300 zł.

O tym zdarzeniu ksiądz nie powiadomił policji. Wczoraj okazało, się, że jednak nie wszyscy wyszli z kościoła. Na ławkach ukryli się dwaj nastolatkowie (16 i 17 lat). Tym razem również włamali się do skarbonki kościelnej, a ich łupem padło 50 zł. Kiedy po przestępstwie próbowali opuścić kościół, ksiądz wrócił.

Powiadomili go turyści, którzy chcieli zobaczyć kościół i usłyszeli, że ktoś próbuje się z niego wydostać. Chłopcom udało się uciec ze świątyni. Ksiądz o zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze w oparciu o rysopis sprawców wytypowali jako osoby podejrzewane o ten czyn dwóch chłopców w wieku 16 i 17 . Zatrzymali ich w mieszkaniu, gdzie ukryli się przed policjantami w szafie.

Szesnastolatek trafił do policyjnej izby dziecka w Wałbrzychu, a 17-latek do policyjnego aresztu. O losie młodszego zadecyduje sąd rodzinny, a starszemu o rok współsprawcy za kradzieże z włamaniem grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Złodzieje grasowali na jednym z campingów – zostali zatrzymani

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 11-07-2011 18:15
To dlatego pod kościołem wczoraj stał samochód policyjny. A myśmy myśleli, że policjanci zrobili się bardzo pobożni...
~ 11-07-2011 19:47
chłopcy wzięli sobie do serca to że Pan Bóg kazał się dzielić z biednymi
~Kowarzanka 11-07-2011 20:37
heh dwóch c...nów chciało sobie przypomnieć jak kościół wygląda,a że zawsze dostają to co chcą to i doszli do wniosku,że datki im się należą!!!Łapy im połamać,a nie do więzienia wsadzać to może się w końcu nauczą,że nie rusza się cudzych rzeczy !!!
Piipi Jelonkowa 11-07-2011 22:03
..do - [~do Autora postu z godz.19:47] .. nie !.. bo chłopcy wzeli ten ciężki grzech kościoła na siebie ! ~WIADOMO .. pieniądze nie przynoszą szczęścia !
~ 11-07-2011 22:04
10 lat za 50 zł, a za miliony zdefraudowanych pieniedzy podatników, politycy mają ubaw...
~ 12-07-2011 9:44
do 22;04 i to jest przykład naszych niezawisłych sądów
~świętopały 12-07-2011 10:23
te ~: POLICJANCI NIE ZROBILI SIĘ POBOŻNI. Oni są z założenia bardzo pobożni. Nawet pałki mają poświęcone. Weź na próbę daj się spałować. Zobaczysz, jak się zmieniło. Kiedyś, jak ci komuchowate moce piekielne z milicji napałowali, to się ciemno przed oczami robiło. A teraz ? Wszystkie gwiazdy zobaczysz. Tak to się kurna dobrze porobiło.
~jaqb 13-07-2011 10:22
Tych dwóch c...nów od dłuższego czasu kręciło się po Kowarach i kradli wszystko co im wpadło w łapy, udało im się nawet obrobić cyrk, który chiał dac u nas przedstawienie ale niestety nie dali bo nie mogli sie uporac z tymi czubami z ogrodowej! Powinni dostac maksymalny wymiar kary jako przestroge dla pozostałych bo burmistrz jakos nie moze sobie poradzic z wychowaniem swojego ulubionego elektoratu!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zatrzymany za prędkość

Drastyczne billboardy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wakacje „pod lupą” policjantów

Złodziej zatrzymany

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%