MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pokrzywdzeni w licytacjach fruli. Policja prosi o kontakt

Wiadomości: REGION
Piątek, 5 listopada 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: Komunikat Policji
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod nadzorem Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie w sprawie licytacji odbywających się na portalu internetowym www.fruli.pl.

Serwis fruli.pl przedstawiał następujący schemat swojego działania. Aby móc uczestniczyć w aukcji zarejestrowany użytkownik musiał wykupić za pieniądze prawo do licytowania – „podbicie”. Podbicia sprzedawane były w pakietach. Ceny pakietów były różne np. od kilku groszy do kilku zł. Użytkownik wykorzystywał podbicia w aukcji, licytując przedmiot z innymi uczestnikami licytacji, przebijając się wzajemnie. Jedno pobicie zwiększało cenę i przedłużało czas trwania licytacji. Gdy aukcja się kończyła ten kto licytował ostatni uzyskiwał prawo wykupu przedmiotu. Pozostałe osoby ponosiły koszty wykorzystanych przez siebie podbić, nie zyskując nic.

Jak w toku dotychczasowych czynności ustalili funkcjonariusze zachodzi uzasadnione podejrzenie, że licytacje prowadzone przez osoby administrujące portalem fruli.pl przebiegały niezgodnie z ogólnodostępnym regulaminem, w szczególności podejrzewa się, że w aukcji oprócz licytujących realnych osób występowały sztuczne podbicia generowane przez serwis fruli.pl tzw. boty, które zapobiegały wygrywaniu aukcji przez jej rzeczywistych użytkowników.

W związku z powyższym prosimy o kontakt osoby, które brały udział w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl, w celu ustalenia osób pokrzywdzonych oraz umożliwienie im realizacji ustawowych uprawnień pokrzywdzonego w postępowaniu karnym.

Osoby, które brały udział w licytacjach, w celu nawiązania z nimi kontaktu oraz wyznaczenia właściwej dla ich miejsca zamieszkania jednostki policji, w której zostaną przesłuchane - powinny podać dane osobowe, adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym oraz nr telefonu, za pośrednictwem adresu e-mail fruli@jelenia-gora.policja.gov.pl wpisując w Temat wiadomości Pokrzywdzony fruli.pl lub pod nr telefonu 75/75-20-620 Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Bliższe informacje na temat dokumentów, jakie osoba stawiająca się na przesłuchanie powinna przy sobie posiadać znajdują się na stronie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi

Osoba stawiająca się na przesłuchanie w tej sprawie powinna zabrać ze sobą:
Dowód osobisty lub inny ważny dokument stwierdzający jej tożsamość;
Oraz jeśli posiada:
Adres e-mail, za pośrednictwem, którego dokonywała korespondencji związanej z licytacjami;
Wydruk e-mail potwierdzenia rejestracji na portalu www.fruli.pl;
Wydruk e-mail autoryzacji transakcji (potwierdzenie wpłaty na konto Fruli za pośrednictwem Dotpay);
Wydruki e-mail autoryzacji transakcji inne niż wskazane powyżej;
Dokument poświadczający wpłatę z tytułu brania udziału w licytacji na portalu www.fruli.pl np. wydruk przelewu z konta, wydruk płatności kartą kredytową;
Inne posiadane dokumenty związane z udziałem w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl.

Przesłuchanie ma na celu potwierdzenie brania udziału przez zgłaszającą się osobę w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl oraz ustalenie rzeczywistej wartości szkody, jaką poniosła.

Każdy z okazanych dokumentów powinien być w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich jako zgodność z oryginałem zostanie załączony do protokołu przesłuchania.
Pouczenie o prawach i obowiązkach pokrzywdzonego znajduje się w zakładce:
http://www.prokuratura.jgora.pl/prawa_stron.php#pokrzywdzony

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Policja: Uwaga na oszustów, którzy okradają seniorów

Zatrzymany za prędkość

Komentarze (4) Dodaj komentarz

rymcycymcy 5-11-2010 9:46
http://aukcje-za-grosz.info/fruli-pl-w-nowej-odslonie-juz-w-ten-weekend/ ...:)
~USofA 5-11-2010 14:17
baranów trzeba strzyc
~kinder 5-11-2010 17:26
heh a to niespodzianka :D
~fruli :) 5-11-2010 17:59
juz niebwaem jak wynika z ogloszen fruli startuje od nowa! Tym razem firma zarejestrowana jest na Cyprze, a wiec juz stanie sie ona nie uchwytna naszym strozom prawa ;0 jak zwykle jest za pozno na dzialania... niestety

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Nadbrzeżna gotowa

Wkrótce kontrole kąpielisk

Autem w stragan

Działka nad zabytek?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%