MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Pokonali greckie bariery

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ ŚWIAT
Środa, 8 października 2008, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
Fot. Archiwum KSON
Z dwutygodniowej wycieczki z Grecji wróciła 40–osobowa grupa jeleniogórskich niepełnosprawnych i ich opiekunów z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Poza zwiedzaniem greckich zabytków podpisali oni z Organizacją Osób Niepełnosprawnych A.M.E.A/Katerini porozumienie, dzięki któremu przyszłe wyjazdy do kraju Olimpu będą dla nich o 30 procent tańsze.

Wycieczkę pod hasłem „Poznawanie Kultury Starożytnej Grecji” uczestnicy będą wspominać jeszcze długo. Wycieczkowicze mogli się bowiem cieszyć tam bogatym programem turystycznym oraz piękną pogodą, która umożliwiła im zobaczenie greckich skarbów.

Grupa mieszkała w miejscowości Paralia koło Katerinii - największym kurorcie turystycznym na Riwierze Olimpijskiej. Podczas pobytu doszło tam do spotkania z niepełnosprawnymi Grekami. Grecką stronę reprezentowała Organizacja Osób Niepełnosprawnych A.M.E.A/Katerini z prezesem Michalis Xatzivasiliou oraz dwoma członkami zarządu. Ze strony polskiej udział brali członkowie zarządu KSON i przedstawiciele organizacji członkowskich KSON. W sumie w spotkaniu uczestniczyło około 20 osób.

– Na spotkaniu strony poinformowały się o swojej działalności i metodach pracy. Ze strony greckiej padła propozycja przyjęcia w 2009 roku trzech grup osób niepełnosprawnych, które zakwaterowane zostaną w warunkach bez barier z podobnie dostosowanym programem turystycznym. Strona polska zaoferowała również wypoczynek na terenie Karkonoszy - mówi Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Na pożegnanie Grecy otrzymali albumy o Jeleniej Górze a Polacy okolicznościowe pamiątki i specjalnie przygotowaną przez greckich przyjaciół plakietkę upamiętniającą ten pierwszy kontakt.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~niepełnosprawna 8-10-2008 10:42
Ciekawe kto refundował wczasy dla członków zarządu KSON-u? Póżniej ,co oczywiste,braknie funduszy na dorażną pomoc dla niepełnosprawnych! Z moich wyliczeń wynika ,że osób niepełnosprawnych było ok.10-ro.Pozostali to opiekunowie i zarząd.Jak znam życie, to pewnie niepełnosprawni płacili za wszystko!
~Iza 8-10-2008 16:13
Jak to się stało, ze na tych zdjęciach nie ma ani jednej osoby o kuli czy na wózku? Ja rozumiem, że są inne schorzenia oprócz narządu ruchu, ale białej laski też tam nie widzę... Więc kto pojechał? Lewi renciści?
~c44 8-10-2008 19:28
ty iza i ~nipełnosprawna bronił ktoś wam jechać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Walczyli o Puchar Wójta

Śmierć na żwirowni

Powstanie przedszkole

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%