MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pokazali moc i wrócili z czterema medalami!

Wiadomości: Przemśl
Środa, 24 października 2018, 0:56
Aktualizacja: 0:57
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Bardzo udany weekend za jeleniogórskimi badmintonistami, którzy wystąpili w Grand Prix Polski juniorów i elity w Przemyślu. Nasi zawodnicy w składzie: Łukasz Cimosz, Piotr Gajda, Piotr Heinke, Kacper Górniak, Marcin Jankowiak oraz Wiktoria Szymkowiak przywieźli łącznie cztery medale.

Po raz kolejny nie zawiódł nasz czołowy zawodnik Łukasz Cimosz, który zdobył dwa srebra w kategorii elita - tj. w grze pojedynczej mężczyzn oraz w grze mieszanej z Karoliną Szubert. Dwa medale zdobyli również nasi juniorzy. Srebrny krążek wywalczył Piotr Heinke w grze pojedynczej w kategorii junior, a brąz padł łupem pary Marcin Jankowiak / Wiktoria Szymkowiak.

- Był to kolejny turniej podczas którego Łukasz potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Po złotym medalu, jaki zdobył na początku miesiąca w Mistrzostwach Polski juniorów, teraz zaliczył świetny występ w kategorii elita, gdzie musiał rywalizować ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Dopiero w finale musiał uznać wyższość Jacka Kołumbajewa (AZSUM Łódź). Cieszę się bardzo z występu Piotra Heinke, który bardzo mocno puka do ścisłej czołówki kraju. Piotrek po raz kolejny potwierdził, że również należy do tego grona i podobnie jak Łukasz dopiero trzeci set w finale zawodów rozstrzygnął o zwycięstwie Szymona Maciąga (UKS Start Widełka). Muszę pochwalić również Marcina i Wiktorię, bo to są ich pierwsze sukcesy na takich turniejach – komentuje Adam Słomka, trener jeleniogórskich badmintonistów.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia prosta kandydatów

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Gala Senioraliów

Stop marginalizacji średnich miast

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Przeszkadzali gapie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%