JAKUSZYCE: Pokazali klasę na biegówkach

Środa, 2 lutego 2011, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
250 uczniów z 40 dolnośląskich szkół wzięło udział w Dolnośląskiej Gimnazjadzie oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich, które na Polanie Jakuszyckiej zorganizował Międzyszkolny Klub Sportowy „Karkonosze”€“ Sporty Zimowe Jelenia Góra. Wszystkie czołowe miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze, która wywalczyła osiem medali.

Impreza odbyła się w minionym tygodniu. Mimo nie najlepszej pogody pierwszego dnia na starcie pojawiło się niemal 250 uczestników z dolnośląskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Drugiego dnia odbyły się biegi sztafetowe, w których wystartowało 40 czteroosobowych zespołów.

Mistrzami Dolnego Śląska w biegu na 2 km zostali Kamila Boczkowska i Michał Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze. Najwyższe miejsce na podium wywalczyła też sztafeta dziewcząt 4 x 2 km w składzie: Patrycja Rutecka, Patrycja Traczyk, Marcelina Badacz i Kamila Boczkowska. Złote medale wywalczyli też chłopcy ze sztafety 4 x 2 km w składzie: Oskar Wysocki, Michał Kaźmierczak, Tomasz Zając i Michał Skowron.
Wicemistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 2 km została Natalia Traczyk z Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

Wśród 40 dolnośląskich szkół, które wzięły udział w zawodach znalazło się siedem jeleniogórskich placówek, w tym: szkoły podstawowe nr 15, 13, 11 i 3 oraz z gimnazja nr 1i 3, a także Gimnazjum przy ZSO nr 1 oraz Gimnazjum przy Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Jeleniej Górze.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców zajęła jeleniogórska „piętnastka”. W kategorii dziewcząt drugie miejsce wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej z Witkowa Śląskiego, a trzecie miejsce SP nr 1 z Piechowic. W kategorii chłopców na drugim miejscu na podium stanęli uczniowie szkoły podstawowej z Czarnego Boru, a tuż obok nich, uczniowie szkoły w Piechowicach.

Mistrzowie Dolnego Śląska ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będą reprezentować województwo na centralnych zawodach szkół, które w tym roku odbędą się 5 – 7 lutego w Kasinie Wielkiej na Podhalu, w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk.