MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pokażą w BWA, że garnek też potrafi zachwycić jak skomplikowana rzeźba

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 28 czerwca 2012, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Petr
Fot. Organizator
Wernisaż inaugurujący wystawę Kolekcja Czyli Emocje przygotowaną ze zbiorów ceramiki Iwony Siewierskiej odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 czerwca w BWA w Jeleniej Górze o godz. 16.00. – Garnek potrafi zachwycić jak skomplikowana rzeźba. Piękno, alchemia oraz ryzykująca wszystko intuicja potrafią być zaklęte nawet w najprostszym przedmiocie. I to wam pokażemy – mówią organizatorzy.

Na wystawę ceramiki ze zbiorów Iwony Siewierskiej – mieszkanki Jeleniej Góry, której wielką pasją jest kolekcjonowanie najróżniejszych wyrobów ceramicznych, i która w ubiegłym roku założyła Fundację Unikat działającą na rzecz kultury i sztuki złożą się m.in. „garnki” autorstwa Ruty Benjamini, Tamary Berezy, Marty Cieślak, Barryego Jacksona, Haralda Jagodzienskiego, Małkorzaty Kirsterin – Jackson, Aleksandra Lvovicha i Stanislava Martinca.

W skład wystawy wejdą też wyroby bolesławieckiego artysty Bronisława Wolanina, który w 2012 roku obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej. – Ceramika jest przedziwną dziedziną sztuki. Tak samo, jak skomplikowana rzeźba to zachwyt i wzruszenie wywołują zwykłe garnki. Całe piękno, alchemia i ryzykująca wszystko intuicja potrafią być zaklęte w jednym budzącym zachwyt przedmiocie. Czasami bardzo prostym – mówią organizatorzy. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Narobił szkód w galerii, został ujęty

Radni KO przeciw kupcom?

Świętują Niepodległość

Harcersko i patriotycznie

Plac zabaw gotowy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
782
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%