MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Pokażą w BWA, że garnek też potrafi zachwycić jak skomplikowana rzeźba

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 28 czerwca 2012, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Petr
Fot. Organizator
Wernisaż inaugurujący wystawę Kolekcja Czyli Emocje przygotowaną ze zbiorów ceramiki Iwony Siewierskiej odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 czerwca w BWA w Jeleniej Górze o godz. 16.00. – Garnek potrafi zachwycić jak skomplikowana rzeźba. Piękno, alchemia oraz ryzykująca wszystko intuicja potrafią być zaklęte nawet w najprostszym przedmiocie. I to wam pokażemy – mówią organizatorzy.

Na wystawę ceramiki ze zbiorów Iwony Siewierskiej – mieszkanki Jeleniej Góry, której wielką pasją jest kolekcjonowanie najróżniejszych wyrobów ceramicznych, i która w ubiegłym roku założyła Fundację Unikat działającą na rzecz kultury i sztuki złożą się m.in. „garnki” autorstwa Ruty Benjamini, Tamary Berezy, Marty Cieślak, Barryego Jacksona, Haralda Jagodzienskiego, Małkorzaty Kirsterin – Jackson, Aleksandra Lvovicha i Stanislava Martinca.

W skład wystawy wejdą też wyroby bolesławieckiego artysty Bronisława Wolanina, który w 2012 roku obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej. – Ceramika jest przedziwną dziedziną sztuki. Tak samo, jak skomplikowana rzeźba to zachwyt i wzruszenie wywołują zwykłe garnki. Całe piękno, alchemia i ryzykująca wszystko intuicja potrafią być zaklęte w jednym budzącym zachwyt przedmiocie. Czasami bardzo prostym – mówią organizatorzy. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odkrycia w kościele

Będzie na nowy sprzęt

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Porządki przy cmentarzu

Senator zachęca do głosowania na maszty

Ulica Krakowska gotowa

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
40
Tak
30%
Nie
63%
Nie wiem
8%