MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Pokaz tańca flamenco w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 października 2017, 11:56
Aktualizacja: Niedziela, 8 października 2017, 7:17
Autor: WAC
Fot. WAC
W magiczną podróż do Hiszpanii, krajów latynoskich oraz Orientu zabrały widzów pokazu, który odbył się 6 października w jeleniogórskim Muzeum Przyrodniczym tancerki z grupy ”Hayat”.

Zespół „Hayat” (co oznacza po turecku życie) istnieje od 2007 roku. Jego założycielką oraz instruktorką jest Agata Szmigrodzka.

- Od momentu powstania, przez naszą grupę przewinęło się bardzo wiele osób – opowiada A. Szmigrodzka. - Mamy za sobą liczne występy, pokazy oraz spektakle taneczne, które prezentowaliśmy na Dolnym Śląsku oraz poza nim. Obecnie ćwiczymy w Galwanizerni Artystycznej przy ul. Klonowica. Pragnę podkreślić, że flamenco, w którym zakochałam się od pierwszego tupnięcia, jest tańcem który można zacząć ćwiczyć w każdym wieku. Wręcz jest tak, że tancerka flamenco jest jak wino, gdyż kobieta dojrzała jest bardziej świadoma swego ciała. Dlatego na nasze zajęcia zapraszamy nie tylko młode dziewczyny – mówi Agata Szmigrodzka.

Podczas piątkowego występu zespół „Hayat” zaprezentował wiązankę tańców flamenco z kastanietami, wachlarzami i chustą. Nie zabrakło też orientalnych tańców brzucha. Muzycznym przerywnikiem były piosenki śpiewane przez Elwirę Kozak. Wykonała ona utwory z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, Anny Treter, Edyty Geppert i Hanki Ordonówny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Dzisiaj Grondowy i Kolendo

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Układanka na budynku ośrodka kultury

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
362
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%