MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Pokaz "piratów"

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 8 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 8 lutego 2007, 16:44
Autor: TEJO
To nie tytuł popularnego filmu Romana Polańskiego, ale skopiowane nielegalnie płyty DVD, z których obraz pokazywał publicznie pracownik Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Pracownika kilka dni temu przyłapała policja podczas projekcji. Ustalono, że wykorzystał on sześć pirackich krążków do pokazów dla szerszej publiczności.

Policja ustaliła, że pokrzywdzona została firma Imperial Entertainment Home Video w Warszawie. Trwa szacowanie strat poniesionych przez legalnego dystrybutora.

Policja przypomina, że rozpowszechnianie bez zezwolenia oraz kopiowanie płyt jest nielegalne. Jeszcze nie wiadomo, czy wobec pracownika, który złamał prawo, zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Za nielegalne pokazy pirackich płyt grozi co najmniej kara grzywny, a w drastycznych przypadkach – nawet do pięciu lat więzienia. Podobne sankcje prawne można zastosować w przypadku handlowania płytami bez cech legalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bezpieczne place zabaw

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ludix 8-02-2007 17:18
Dobre mi coś haha
~pracownik 8-02-2007 18:14
Ciekawe, czy większe przestępstwo zrobił ten człowiek, czy nasze władze niezapewniając pracownikowi budżetówki wystarczających funduszy na prace z dziećmi i dając za nią marne grosze... Sam pracuję z dzieciakami i nieraz po prostu nie można przeprowadzić zajęć, bo coś nielegalne, a na legalne miasto nie chce dać, bo poco dzieciaki mają coś poznawać, po co zaciekawić je czymś pozytywnym - lepiej ponarzekać później, że źle się dzieje w kraju...
~Radek 8-02-2007 18:22
Przeraża mnie to,że można zabić bez konsekwencji , a film obejrzeć,czy ściągnąć co nieco P2P to od razu restrykcje-jak tu będzie raj na ziemi-to wtedy się bierzcie za "komputerowych zwyrodnialców". Na razie na ulicach giną ludzie... To jest priorytet...
~Bbb 8-02-2007 18:29
I bardzo dobrze! Trzeba wreszcie zacząć coś robić z piratami i nauczyć ludzi, że to przestępstwo.
~maar 8-02-2007 21:45
Bbb!!! zastanowsie nad swoja glabowata wypowiedzia i przeczytaj to co napisal LUDIX zapewne sam s...esz jak pijawka z neta a piszesz bzdury a moze zastanowic sie czy czy faktycznie lepiej chodzic bezpiecznie po ulicach czy karac za sciagniecie czegos z neta na co panstwo nie chce dac pieniedzy!!!
~pinkiboy 8-02-2007 22:30
Pracownik Centrum Kulury? Taki kulturalny pirat...
~Agnieszka 9-02-2007 0:41
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie DVD's jest karalne.W tym wypadku, rozwazanie"za"i"przeciw"mija sie z celem,poniewaz nie zmieni to faktu o nielegalnosci"ich powielania.
~DO AGNIESZKA 9-02-2007 12:15
PANI AGNIESZKO KOPIOWANIE PŁYT DVD NIE JEST NIELEGALNE ,POSIADACZ PŁYTY MOŻE SPORZĄDZIĆ KOPIĘ ZAPASOWĄ I POŻYCZYĆ JĄ NIEODPŁATNIE ZNAJOMEMU DZISIAJ ZAPADŁ NAWET WYROK URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTA W TEJ SPRAWIE ,WYDAWCY W POLSCE BEZPRAWNIE UMIESZCZALI INFORMACJĘ ŻE WŁAŚCICIEL PŁYTY NIE MOŻE JEJ KOPIOWAĆ I POŻYCZAĆ BEZ ICH ZGODY ,MYŚLĘ ŻE WIĘKSZYM PROBLEMEM NIŻ PIRACTWO JEST PAZERNOŚĆ WYDAWCÓW
~siwy 9-02-2007 13:31
wiem cos o tym w maju zawineli mi płyty z muzyka czekam na postepowanie zanjąc życie ten pan puszczał dzieciom filmy bo mamy ferie wielkie mi coś 6 płyt nasz rzad nie robi nic w tym kierunku żeby muzyka i filmy były tańsze wtedy nie bedzie piractwa bo każdego będzie stać na zakup orginalnego nośnika a narazie jest jak jest pozdro dla tego pana z kamiennej góry niska szkodliwość społeczna
~Gocha 9-02-2007 21:41
Jeżeli były to filmy przynoszące wartości dla naszych dzieci - pozdrawiam kierownika z Domu Kultury z Kamiennej. Dzięki, że jeszcze tacy ludzie są. Niestety nasze Kochane Państwo mówi "rodzić!" ale potem o reszcie zapominają.Dobrze, że jeszcze inne placówki kulturalne dbają chociaż o wykształcenie młodzieży w kulturze. Gratulaśki KIEROWNIKU. Nie bawmy się w ściąganie podatków, myślmy o kształcenie naszych dziateczków.
~BK 9-02-2007 23:37
Jestem za tym Panem, nie miał korzyści finansowej.Nasze kochane PG powinno się zająć piratami , którzy sprzedają nielegalne płytki na targowisku lub w końcu samemu wykryć jakąś aferkę a nie ścigać tych, którzy dbają o nasze dzieci w trakcie ferii.Ostatnio biegał ZAIKS po Jelonce i kazał płacić jakieś chore abonenty za słuchanie radia.Do mnie jak przyjdą to po prostu pogonię i już.
~Do "DO AGNIESZKA" 10-02-2007 1:05
Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę! Kopię zapasową można zrobić TYLKO dla siebie, bo przecież pożyczanie innym to zwykłe piractwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Polacy wybierają prezydenta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
403
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%