MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Pojutrze zagrają „Strachy Na Lachy”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 marca 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Petr
Fot. S. NAKONIECZNY
W czwartek, 17 marca 2011 w Orient Expressie w Jeleniej Górze wystąpi formacja „Strachy Na Lachy”, która od prawie dziesięciu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów polskiej, rockowej sceny muzycznej.

Z informacji, które otrzymaliśmy od organizatora koncertu „Strachy Na Lachy” (czy może raczej Międzymiastówki Muzykującej „Grabaż” i „Strachy na Lachy” – jak określają to sami muzycy) w jeleniogórskim Orient Expresie, Artura Lisińskiego z Agencji AGaRT jasno wynika, że fanów zespołu w stolicy Karkonoszy nie brakuje. Co o tym świadczy? Ot, chociażby fakt, że bilety na „Strachy...” rozeszły się niczym przysłowiowe „świeże bułeczki”. I bardzo dobrze, albowiem bohaterskich pod względem frekwencji imprez muzycznych ci u nas deficyt, choć i miejsc do takich sporo, i chętnych do ich organizacji wcale niemało. Obyśmy, faktycznie, tym razem mieli co pooglądać.

Czego, prócz tłumów, można spodziewać się po koncercie „Strachów...”, który odbędzie się 17 marca 2011 w Orient Expresie? Ostatnia płyta zespołu, pt: „Dodekafonia” to niewątpliwie dowód na to, że „Grabaż” i jego ekipa są w świetnej formie. Krążek, który w chwili premiery został obsypany złotem, jest bowiem niezwykle trafną diagnozą dzisiejszego społeczeństwa polskiego, bądź co bądź, trochę już zmęczonego ciągłymi konfliktami w gronie rządzących, niejednoznaczną sytuacją gospodarczą, to malejącym, to znowu rosnącym bezrobociem itp. Gorzkie, niekiedy przygnębiające, aczkolwiek boleśnie prawdziwe – oto piosenki, z którymi już wkrótce będziemy mogli zapoznać się w formie „na żywo”. Ale nie tylko, gdyż zamiarem zespołu jest również przedstawić starsze utwory oraz największe, kultowe wręcz aranżacje.

Według krytyków, twórczość „Strachów...” winniśmy oceniać nie z perspektywy muzycznej, a literacko-społecznej. I trudno się z nimi nie zgodzić, gdyż w piosenkach „Grabaża” tak samo liczy się melancholijna mieszanka poezji i rocka, jak i ich warstwa tekstowa. Artysta ten, z właściwym sobie przekąsem, śpiewa o Polsce, w której tematem przewodnim są IPN-owskie teczki, o kraju szarym, brudnym, nietolerancyjnym, ziejącym nienawiścią choćby na forach internetowych. Słowem, o rzeczach, które jemu samemu, jak i nam wszystkim leżą na sercu, i to w rytmie serc naszych bliskim. Gwarantowana dobra zabawa, a przy tym dużo refleksji.

– „Strachy Na Lachy” to jedna z tych kapel rockowych, których koncertów, po prostu, nie da się zapomnieć. Charyzmatyczny wokalista z charyzmatyczną ekipą u boku, świetny show ze znakomitą muzyką... Cóż więcej powiedzieć, serdecznie

W dniu koncertu „Strachów Na Lachy” (przypominamy, start 19.00), o 16.30 w hotelu FENIX w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie z zespołem, które poprowadzą Cyprian Wólkiewicz i Piotr Iwaniec. Dla wszystkich chętnych, wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

O fontannie Donatella

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~aaa 15-03-2011 8:32
a
~ninja 15-03-2011 11:16
Kozacki koncercik nam sie szykuje :)
~ech... 15-03-2011 11:50
niestety, zespół wpisał się niechlubnie w medialny jazgot na PiS, więc nie polecam
~zVOrnik 15-03-2011 16:52
Jak bilety się rozeszły jak świeże bułeczki jak jeszcze są do kupienia?!!! Zanim się poda jakąś informację, warto ją zweryfikować, bo część ludzi może stracić nadzieję
~Habakuk 15-03-2011 19:30
bilety były, są i będą... :)
~jelgór 15-03-2011 20:24
chciałem się wybrać, ale jak naprawdę nie ma biletów, to trudno, odpuszczam... chyba że jednak są jakieś?
~bilety 15-03-2011 20:37
Są, są...jak to w Jeleniej działa głuchy telefon. Wystarczy ruszyć tyłek i kupić.
~Ann 15-03-2011 21:10
w demo powinny jeszcze być. wczoraj bylo domawiana 20 biletów z tego co się orientuje i sobie zaklepalam i dzisiaj kupilam ;]
~Pablos 16-03-2011 14:00
Bilety rozeszły się i to jest FAKT! też kupiłem domówiony i zaklepany - wcześniej, zeszły od razu, a przynajmniej tak mi powiedziano. Ludzi będzie pełno, na pewno!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Minka na sobotni wieczór

O Starym Zamku i ostatnim tutaj turnieju rycerskim

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%