MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pójść w tango raz na jakiś czas

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:42
Aktualizacja: 13:42
Autor: Gabi
Fot. Organizator
Jedynym miejscem, które przesiąknięte jest magią tanga jest Buenos Aires. JCK postanowiło przybliżyć jeleniogórzanom fenomen tanga, które jest argentyńskim tańcem ulicy.

Powstał projekt Popłyń z Tangiem, który pozwoli widzom, tancerzom, muzykom zespolić się w jeden organizm, który będzie oddychał, żył tylko i wyłącznie tangiem. Warto zaznaczyć także w roku 2009 UNESCO wpisał tango na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Osoby, które zapragną nauczyć się tego specyficznego rodzaju tańca będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach i doskonalić swoje umiejętności pod okiem prawdziwych mistrzów: Luizy Pasierowskiej i Marcelo Almirona oraz Marii Jureczek i Marcina Miszczaka.

Kurs odbędzie się w dniach 16-21 VIII 2010 roku. Spotkania taneczno-muzyczne inspirowane będą muzyką i postacią wirtuoza bandeonu Astora Piazzolli. Ponadto nie zabraknie wieczornych spotkań na Milongach, które poza wdzierającą się zmysłowością pachnieć będą czekoladą i lekko słodkawym winem argentyńskim.

Każdy z uczestników spotkań poczuje istotę tanga, czyli bliskość, subtelność i to coś co trudno nazwać, a nie da rady pomylić tego z niczym innym. Już 19 VIII o godzinie 19:00 w BWA obejrzeć będzie można film pt. „Dotyk tanga” w reżyserii Wojciecha Majewskiego. Godzinę później odbędzie się koncert Tomasza Drabiny i Gertrudy Szymańskiej. 20 VIII o godzinie 19:00 odbędzie się w BWA spotkanie z Tomaszem Miszczakiem autorem książki pod zagadkowym tytułem „Nieboskie Buenos”.

Następnie wysłuchać będzie można koncertu „Milonga Baltica”, który połączony będzie z pokazem tańca mistrzowskiej pary: Marii Jureczek i Tomasza Miszczaka. Wieczór ten zakończy się koncertem zespołu New Tango Bridge. Towarzyszyć temu będzie milonga na placu Ratuszowym w wykonaniu następujących par mistrzowskich: Luizy Pasierowskiej i Marcelo Almirona, Marii Jureczek i Tomasza Miszczaka oraz Katarzyny Czech i Tymoteusza Leya. Dwa dni później tj. 22 VIII będzie można zobaczyć te pary w Bautzen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Jeleniogórska Orkiestra Symfoniczna nagrała płytę z dziełami Ludomira Różyckiego

Komentarze (8) Dodaj komentarz

playmen-piotr 3-08-2010 18:58
| Droga Gabi, normalnie bym cię uściskał :) | Czytam tytuł i cóż pierwsze skojarzenie to takie, pójść w tango, czyli sobie nieźle popić..., - Aż parsknąłem śmiechem, (pozytywnym) jaki świetny tytuł artykułu o jakiś pijaczkach. A tu jakże milsza mojemu sercu treść. DZIĘKUJĘ Gabi, jesteś dla mnie wielka!
~Piękny Roman 4-08-2010 9:00
No właśnie.....Oj chodziło się kiedyś w tango ;) A i teraz od czasu do czasu by się przydało,dla rozluźnienia i oderwania się od tych wszystkich kłopotów...
teessi 5-08-2010 6:53
Nie ma szczęśliwych ludzi, a "w życiu piękne są tylko chwile"... Poleciałam truizmem, ale ... lepiej tańczyć tango niż w nie iść. Wolę, aby mnie nogi bolały niż głowa. ;-)
teessi 5-08-2010 19:44
Chyba powędrowałeś, bo Ciebie dzisiaj bardzo brakuje na forum...
*Piękny Roman* 17-08-2010 20:23
Dziękuję Panie Konradzie za usunięcie mojego postu,tak jak prosiła Teessi...Pozdrawiam.
teessi 17-08-2010 22:53
Lubię białą herbatę.
*Piękny Roman* 18-08-2010 0:19
A ja Ciebie kochana :) A za co ? Po prostu czuję że jesteś fajna i można się z Tobą porozumieć :) I wcale nie robię sobie żartów...A podobno do tanga trzeba dwojga - tak przynajmniej śpiewała Budka Suflera.
teessi 18-08-2010 8:25
Ja myślę tak samo na Twój temat...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od niedzieli z nowymi przystankami

Komiks polski na SoBD w Paryżu z BWA!

Pablopavo i Ludziki

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Ktoś zniszczył choinki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
977
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%