MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Pojemniki są, a woreczków brak!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 sierpnia 2017, 7:23
Aktualizacja: Czwartek, 10 sierpnia 2017, 7:14
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W zeszłym roku na terenie całego miasta postawionych zostało 100 nowych pojemników na psie odchody. W ten sposób władze miasta odpowiedziały na apele mieszkańców chcących sprzątać po swoich pupilach. Miało być łatwiej dla nich, a tym samym czyściej w mieście, jednak nie do końca wszystko funkcjonuje tak jak powinno.

Właściciele czworonogów nie zawsze sprzątają po swoich pupilach. Czasem przejście przez miasto to jak spacer po polu minowym, chwila nieuwagi i kłopot gotowy. W zmianie tego stanu rzeczy miały pomóc ustawione w różnych zakątkach Jeleniej Góry pojemniki na psie odchody. Zakupiono ich aż 100 sztuk. Każdy mógł podejść, wyjąć woreczek, posprzątać po swoim pupilu i wyrzucić nieczystość do pojemnika. Proste.

Problem w tym, że coraz częściej słyszymy od mieszkańców, że w pojemnikach nie ma wspomnianych woreczków i nie jest to pojedynczy przypadek. Nie ma ich w centrum Jeleniej Góry, przy Parku Zdrojowym czy w Parku Norweskim. Z ich relacji wynika, że już od dłuższego czasu nie są uzupełniane. To dosyć dziwne zwłaszcza, że pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta zapowiadali zupełnie coś innego. Jeszcze przed ich montażem rok temu w trakcie promocji tego rozwiązania zapewniali, że woreczki będą na bieżąco uzupełniane.

O wyjaśnienie całej sytuacji poprosiliśmy Zbigniewa Rzońcę, rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze – Uzupełniamy, liczby są porażające.- tłumaczy Zbigniew Rzońca. - Od kwietnia wyłożyliśmy 1600 pakietów, a w każdym z nich znajdowało się około 50 woreczków. Myślę, że gdyby wykorzystywane były przez mieszkańców do celu do którego zostały przeznaczone mielibyśmy bardzo czyste miasto, a tak przecież nie jest. Podczas rozmowy ze Z. Rzońcą zostaliśmy zapewnieni, że pracownicy MPGK przynajmniej raz w tygodniu sprawdzają i ewentualnie dokładają pakiety w pojemnikach. Efektów niestety nie widać.

Na koniec należy podkreślić, że brak woreczków nie zwalnia posiadaczy psów z obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~bez psowy 9-08-2017 7:28
Ludziom to najlepiej jak by miasto jeszcze sprzątało kupy po ich psach. Wasz pies, wasza kupa to i worek powinien być wasz. Tyle w temacie.
~ 9-08-2017 7:39
Nie sprawdzają i nie dokładają. Na początku to robili, teraz nie.
~ab+ 9-08-2017 7:45
Wychodzisz z psem zabierz z sobą woreczek,torebkę papierową ,myśl przecież żyjesz w tym miescie.
~Kiepurowo 9-08-2017 8:02
Zgadzam się z przedmówcami, sam mam psa i zawsze mam swoje woreczki, 3 rolki worków na psie odchody w Pepco kosztuje 5 PLN, więc żadnej wymówki być nie może, moim zdaniem za słabo działa straż miejska, która powinna regularnie karać osoby, które nie sprzątają po swoich psach
~HJj 9-08-2017 8:16
To wina jeleniogórskich cebulaków. Zauważy taki że są woreczki, to zabiera wszystkie "bo się przydadzą", np.na kanapki. Taka mentalność ludu ze wschodu. Niestety.
~A/A 9-08-2017 8:53
Masz psa, to masz obowiązek i woreczków w każdym domu po dostatkiem. Nie jest wstyd się schylić, ale wstyd zostawiać brud po swoich milusińskich!
~villemo 9-08-2017 8:54
na szymanowskiego tez stoi pojemnik a sytuacja wyglada tak: idzie kobieta z psem, pies robi kupe dosłownie 10 m od pojemnika... oczywiście kobieta poszła dalej nie sprzatając po swoim pupilu... a spróbuj zwrócić uwage takiej damie, to cie jeszcze tym pupilkiem poszczuje...
~soclib 9-08-2017 8:57
vectruś ;;dlaczego ty nie zabierasz glosu? Pieski też należą do partii ?
~Bazylek 9-08-2017 9:31
Zawsze się czegoś czepiacie 😱, woreczki. ...akurat pies się wyróżniać będzie kolo pojemnika, aby wziąć woreczek i posprzatac😂😂😂.Worki się nosi przy sobie,i sprząta od razu.A najbardziej uzyskują ci co nie sprzątają, i ci co nie mają psów.
~zaboberek 9-08-2017 9:53
"A najbardziej uzyskują(chyba utyskują) ci co nie sprzątają, i ci co nie mają psów". Czemu się dziwisz?Ci co nie mają psów,też chodzą po chodnikach miasta i nie muszą być narażeni,na robienie slalomu aby nie wdepnąć w psie odchody!
~Brak słów 9-08-2017 11:06
Te pojemniki i woreczki to poroniony pomysł i pieniądze wyrzucone w błoto, bo znając życie zaraz po włożeniu lub krótko po, ktoś dokonuje "samoobsługi" i znikają wszystkie. Bazylek, masz rację, pies nie załatwia się tam, gdzie akurat stoi pojemnik, tylko gdzie musi. Wracając do tematu, obowiązek sprzątania po psie spoczywa na właścicielu. Straż miejska powinna rygorystycznie karać opornych na sprzątanie właścicieli i czas najwyższy się tym na dobre zająć. Ja też miałam psa, ale na każdym spacerze nosiłam ze sobą woreczki. Teraz jest jeszcze wygodniej, bo są w sprzedaży pojemniczki doczepiane do smyczy w kształcie kości z otworem, z którego wyciąga się woreczki. To takie proste, tylko wielu osobom po prostu to dokumentnie "zwisa". Zabobrze III, gdzie mieszkam przypomina pole minowe :/
~ 9-08-2017 11:16
Halo! Raz wymieniliście Rzońcę bez podania pełnego tytułu "Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze"! Zróbcie coś z tym! Tak nie można żyć!
~MASAKRA 9-08-2017 11:32
Sam byłem świadkiem jak jakaś BABA wyciągała kilkanaście woreczków, nie wiem w jakim celu może zbiera kupy z podłogi w domu. CEBULO ZMIEŃ SIĘ !!!
~MASAKRA 9-08-2017 11:35
Sam byłem świadkiem jak jakaś BABA wyciągała kilkanaście woreczków, nie wiem w jakim celu może zbiera kupy z podłogi w domu. CEBULO ZMIEŃ SIĘ !!!
~psia kupa 9-08-2017 11:39
Na ulicy WRÓBLEWSKIGO w Cieplicach również jest ustawiony pojemnik na woreczki. Pewnego ranka wracając ze spaceru z psem , zauważyłam przy pojemniku grupkę 12-13 latków wyciągających cały zapas woreczków. Woreczki zostały rozrzucone po ulicy. Po zwroceniu uwagi na niewłaściwe zachowanie, zostałam obrzucona stekiem wyzwisk. Zgłosiłam ten fakt Straży Miejskiej, reakcji oczywiście brak. Tak wygląda nasze miasto.
~ZZZ 9-08-2017 11:43
dokładnie! co poniektórzy wyciągają z pojemników całe pakiety i pakują w kieszeń. Polaczkowa mentalność: jak jest to nachapać dla siebie a inni niech "se" radzą......
~uzi 9-08-2017 11:55
A co to jest 1600 pakietów na 100 pojemników? Każdego dnia właściciel byle kundla kilka razy wychodzi z nim na srańsko.
~erneścik 9-08-2017 11:58
Udając się na spacer do parku w Cieplicach, ul. Fabryczną obserwowałem emerytkę z pieskiem. Przechodząc obok pojemnika spostrzegła że właśnie uzupełniono zapas woreczków. Zabrała wszystkie bo przecież nikt tego nie pilnuje. W domu się przydadzą, no i są za darmo. Dziwna to mentalność…
~hmmmm-00 9-08-2017 12:24
z..rany kraj, z p..ranymi obywatelami spacerującymi z zasrańcami i na dodatek bez woreczków na kupy, kupa śmiechu.
~azor 9-08-2017 12:47
to, że brakuje woreczków to jedno, a to, że np na Zabobrzu nie wywożą długo z tych pojemników śmieci to główny problem- śmietników na Zabobrzu i tak dużo nie ma, a te pojemniki są w kółko przepełnione i potem trzeba z pełnym workiem chodzić w kółko, bo nie ma gdzie wyrzucić!!! Wiec jaka to ma być zachęta do sprzątania po zwierzaku???
~boapl 9-08-2017 14:05
To że wszyscy biorą na zapas, to jedno. Ale czasami nie ma możliwości wyjęcia jednego czy kilku, tylko od razu wychodzi cały pakiet. Mam wtedy wpychać go z powrotem? A jak ktoś zobaczy że kanapki w czarnym worku ktoś ma to powinien odpowiednio wyśmiać taką osobę że w worku na kupę śniadanie nosi.
~ 9-08-2017 15:47
Każdy kodowiec w jeleniej zbiera kupy PO innym kodowcu
~ 9-08-2017 20:25
Taki pojemnik powinien być przy każdym śmietniku bo nie zawsze pies zrobi kupę w miejscu gdzie on jest, i kupsko ląduje w zwykłym śmietniku. Zresztą woreczki to wyrzucanie kasy w błoto. Tak jak widać po wcześniejszych komentarzach-BABA wyciąga wszystkie i zabiera, dzieciaki się nimi bawią. Każdy kto jest normalnym właścicielem psa ma woreczek przy sobie i sprząta. Tylko tych kubłów za mało.
~zaboberek 9-08-2017 21:20
Najgłupszy wpis,dotyczy tego z godz.15:47. Nie rozumiem rozdzierania szat z powodu braku woreczków.Podatków od psów już nie ma kilka lat,czy problemem jest kupić we własnym zakresie? Przecież to nie są duże koszty,a jeśli kogoś nie stać,to nie powinno też być stać go na utrzymanie psa.
~jg 9-08-2017 21:59
Jestem ZA, za tym aby woreczki we własnym zakresie.U nas to jeszcze nie ta kultura niestety. Szkoda pieniędzy...
~psowy 9-08-2017 22:23
Do bez psowego. Zgadzam się całkowicie i również uważam ze posiadanie woreczka czy gumowej rękawiczki jest obowiązkiem posiadacza psa.Jestem posiadaczem czworonoga i zawsze mam ze sobą woreczek i nie liczę na miasto przecież to mój pies narobił a nie urząd.
~ 9-08-2017 22:26
Kradną ci co z psami łażą i pakuj w to kanapki do pracy.
~tak poważnie 9-08-2017 23:09
Czy te worki nadaja sie do pakowania śniadania ( sa odpowiednio duże ) ?????
~tak poważnie 9-08-2017 23:15
To powinno być więcej tych woreczkow ,przeciez nie każdy ma psa a śniadanie je prawie każdy.....
~vvv 10-08-2017 7:36
nich władze miasta wybiorą sie do czeskiego harachova i zobaczą jak to jest rozwiązane co 50 metrów pojemnik z woreczkami na zwierzece odchody i woreczki są zawsze
~Do vvv 10-08-2017 12:04
U nas są w różnych miejscach woreczki i co z tego, skoro większość właścicieli i tak nie sprząta po swoich psach. Pies załatwia się tam, gdzie musi, a nie tam, gdzie stoi pojemnik, a więc jeśli się załatwi, to nikt nie będzie latał z woreczkiem do następnego pojemnika na psie odchody, tylko wyrzuci go do najbliższego pojemnika, kosza na odpadki. Ludzie chcieli by, żeby wszystko dawać im za darmo, a najlepiej pod nos. Najlepszą nauką są dotkliwe kary finansowe. Gdyby Straż Miejska, zamiast się obijać, karała niesfornych właścicieli psów, wtedy jeden z drugim nauczył się, że warto sprzątać po psie, bo za równowartość kwoty mandatu miałby "kupę" worków na psie odchody ;)
~HJj 10-08-2017 14:58
w Niemczech nie widziałem śmietnikow na odchody z workami, a jakoś żeby wdepnąć w psie g..wno na chodniku, to trzeba mieć wyjątkowego pecha... Różnica w mentalności wschodu i zachodu...
~Paulaaa 29-07-2020 12:38
W każdym mieście powinny znalezc się dystrybutory z darmowymi woreczkami. To na pewno zwiększy, a chociaz powinno ludzką świadomość. Ja sama postarałam się z sąsiadami i na osiedlu mam Psie Stacje Dora na fajne bio woreczki Pucek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Bezmyślne palikowanie

Rozbiórka „Kuźnicy”

Miastu na urodziny

Urząd czynny krócej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
568
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%