Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Pojedynek w deszczu dla biało–niebieskich

Sobota, 1 września 2018, 14:07
Aktualizacja: 14:25
W 2. kolejce I Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych Karkonosze Jelenia Góra pokonały Polonię Stal Świdnica 1:0. Spotkanie rozegrane na stadionie przy ul. Lubańskiej mogło się podobać – szczególnie w drugiej połowie, gdy oba zespoły stwarzały sobie sporo okazji do zdobycia gola.

W ostatnim czasie pojedynki pomiędzy ekipami z Jeleniej Góry i Świdnicy przynosiły sporo emocji, bowiem oba zespoły wiosną walczyły o zwycięstwo w II lidze wojewódzkiej. Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego sezonu jeleniogórzanie przegrali z Polonią Stalą 0:1, ale to biało-niebiescy zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu. Oba zespoły wywalczyły jednak awans, a tuż przed startem sezonu rozegrały mecz towarzyski i przy Lubańskiej padł remis 3:3. Dodatkowo, po pierwszej kolejce obecnego sezonu podopieczni Michała Oleszczyka byli w lepszych nastrojach, bowiem sprawili sporą niespodziankę pokonując Zagłębie Lubin 1:0, a ekipa Jacka Kołodziejczyka uległa FC Academy Wrocław 1:3.

W spotkaniu 2. kolejki I ligi wojewódzkiej pierwsza połowa toczyła się pod nieznaczne dyktando gospodarzy, jednak brakowało sytuacji bramkowych. Najlepszą, Karkonosze miały przypadkiem, gdy bramkarz Polonii poślizgnął się, ale w ostatniej chwili zdołał wybić nogami piłkę sprzed linii bramkowej.

Po zmianie stron to przyjezdni przejęli inicjatywę i już w 45. minucie Istelski z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Dziesięć minut później okazję mieli jeleniogórzanie, kiedy to Tomaszewski wykorzystał bierność obrońców, wpadł w pole karne, ale strzelił bardzo niecelnie. W 67. minucie kosztowny błąd w środku boiska popełnili świdniczanie. Ofensywa Karkonoszy wykorzystała prezent i po odbiorze piłki wypuszczony sam na sam Kułakowski nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Z każdą minutą, przy ciągłych opadach deszczu, mecz stawał się coraz lepszym widowiskiem, bowiem przyjezdni dążyli do wyrównania, ale Karkonosze czyhały na kontrę. Ostatecznie żaden z zespołów nie zmienił rezultatu i Karkonosze zwyciężyły 1:0.

Karkonosze Jelenia Góra - Polonia Stal Świdnica 1:0 (0:0)
Karkonosze: Niżnik - Firmanty (41' Galos), Kamiński, Jurecki (41' Tomaszewski), Wiejak, Bartecki, Sołtysiak (82' Romanowski), Ranecki (60' Pietroński), Tokarz (80' Łaba), Engler, Kułakowski (73' Jabłonowski).
Polonia: Doliński - Dyś, Sieradzki, Makówska, Istelski, Żukowski, Sałata, Stachurski, Ciosek, Szparniak, Ciuba. Rezerwowi: Lepak-Przybyłowicz, Czastka, Wilicki, Jedziniak, Rajca, Tragarz, Jajko.