MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Pojedynek muzyczny na dwóch scenach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 18:14
Aktualizacja: Środa, 29 sierpnia 2018, 7:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (26.08) w Parku Zdrojowym w Cieplicach odbył się finałowy występ dwóch zespołów w ramach Letnich Koncertów Promenadowych. Obok muszli koncertowej występowała kapela Jelonka Brass Band wraz z Rudawiankami, a na drugiej scenie zagrali Czesi – Taboranka z Kosztalova.

Za nami ostatni tego lata koncert w cieplickim parku. Cykl imprez był okazją do poznania kilku czeskich kapel i orkiestr. W lipcu i sierpniu wystąpili: Marta i Rasputin, Cimbalova muzika Duszana Kotlara, Zamecke saxofonove kvarteto Josefa Żemliczki, Semilska 12, a w wielkim finale licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała zarówno naszych sąsiadów, jak i lokalną grupę, czyli orkiestrę dętą Taboranka z Kosztalova i zespół instrumentów dętych Jelonka Brass Band, któremu towarzyszyły Rudawianki.

- Polsko-czeski finał to taki prawdziwy pojedynek - dwie sceny, dwie fantastyczne orkiestry i bardzo dużo energii od publiczności - powiedziała Dorota Fruba ze Zdrojowego Teatru Animacji, która podkreśliła, że w tym pojedynku wygrywa każdy, kto przyszedł na koncert.

Frekwencja na finałowym koncercie pokazała, że nowa forma bardzo przypadła do gustu kuracjuszy, mieszkańców i turystów, więc taka formuła kolejnego lata prawdopodobnie będzie kontynuowana.

- W tym roku pierwszy raz zrobiliśmy pojedynek, który jest bardziej pogawędką. Być może będą pojedynki z muzyką filmową, albo poważną - zobaczymy jak się ta formuła rozwinie - dodała przedstawicielka organizatora Letnich Koncertów Promenadowych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal z azaliami i rododendronami w tle  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Galeria na... płocie

Bobry na Zabobrzu

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2053
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%