Zalogowanych: 19

III-liga koszykarzy: Pojedynek Kozyry z Matczakiem dla Spartakusa

Poniedziałek, 26 listopada 2012, 21:30
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2012, 15:21
Nietypowa pora rozgrywania meczu III–ligi koszykarzy (poniedziałek, godz.18:00) okazała się strzełem w dziesiątkę. Przy licznie zgromadzonej publiczności Spartakus pokonał Zastal Zielona Góra 101:85.

Od pierwszych minut na parkiecie hali im. Mariana Koczwary trwał zacięty bój o zwycięstwo, oba zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Pierwszą kwartę nieznacznie wygrali goście 22:24. W drugiej odsłonie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, koszykarze "częstowali się" celnymi trójkami, czego efektem był wysoki dorobek punktowy. Do przerwy Spartakus przegrywał 48:51. Kluczową rolę w swoich zespołach odgrywali Piotr Kozyra (w sumie 36 pkt.) oraz Mariusz Matczak (34 pkt.). Ikony jeleniogórskiej koszykówki stanęły naprzeciw siebie i ktoś musiał z tego pojedynku wyjść zwycięsko. Gdy w 26 minucie na tablicy wyników było już 55:65, a gra gospodarzy nie napawała optymizmem wydawało się, że ciężko będzie o szósty komplet punktów w tegorocznych rozgrywkach. Bezcenny Kozyra poprowadził gospodarzy najpierw do odrobienia strat (w 28' było 62:65), a następnie wykorzystując zagubionych w akcji zielonogórzan przyczynił się do prowadzenia 76:68 (32') i z każdą minutą było już tylko lepiej. Goście mimo ambitnej walki zbliżali się co najwyżej do 6 punktów różnicy, całe 40 minut na parkiecie spędził Matczak, który 4. maja 2011 roku w Pleszewie odciął siatkę po wywalczeniu awansu do I-ligi dla Sudetów. Tym razem musiał wracać z Jeleniej Góry w gorszym nastroju, gdyż Spartakus pokonał ostatecznie zielonogórską Zastal 101:85 i awansował na druga pozycję w ligowej tabeli.

Już w najbliższą niedzielę Spartakus zagra w meczu na szczycie z niepokonanym do tej pory Śląskiem. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu.

KSW Spartakus Jelenia Góra - Zastal Zielona Góra 101:85 (22:24, 26:29, 21:14, 32:18)

KSW: Kozyra 36, Nowicki 16, Kiciński 11, Rachmiel 9, Tokarewicz 8, Jaszczur 7, Gniadzik 7, Góra 4, Kołodziej 3, Olszewski.

Zastal: Matczak 34, Kopij 14, Stefanowicz 11, Czapla 9, Stelmasik 8, Nehmeti 5, Jasnos 3, Chojnacki 1, Prządka, Sanocki, Chorągwicki.

Wyniki 7. kolejki:
WKS Śląsk Wrocław – KKS Siechnice 70:62 (23:16, 17:15, 18:11, 12:20)
WKK II Wrocław – Ebis Basket GKK Gorzów 88:40 (27:15, 25:7, 14:7, 22:11)
WSTK II Wschowa – KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych 64:93 (13:23, 19:21, 17:16
KSW Spartakus Jelenia Góra - SKM Zastal Zielona Góra 101:85

Polkąty MAXIMUS Kąty Wrocławskie - UKS Gimbasket Wrocław (przełożony)