Pogrom w Opolu

Wiadomości: Opole
Niedziela, 17 marca 2019, 19:43
Aktualizacja: 19:45
Koszykarze Sudetów w kiepskim stylu zakończyli rundę zasadniczą II ligi (gr. D). W niedzielnym (17.03) starciu z liderem rozgrywek przegrali na wyjeździe różnicą 43 punktów. Podopieczni Rafała Niesobskiego zakończyli zmagania na 6. miejscu i w rywalizacji play–off zmierzą się ze Swiss Krono Żary.

Przed własną publicznością Sudety niespodziewanie wygrały z ekipą z Opola 75:72, ale w rewanżu lider rozgrywek zrewanżował się bardzo okazale. Po przerwie Sudety były tylko cieniem dla AZS-u i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 109:65.

Weegree AZS Politechnika Opolska - KS Sudety Jelenia Góra 109:65 (28:15, 23:27, 27:16, 31:7)
AZS: Chmielarz 23, Leszczyński 20, Szlachetka 18, Dawdo 12, Pawłowski 9, Wilk 7, Cichoń 6, Wojciechowski 4, Orębski 4, Majka 2, Suda 2, Mruczyński 2.
Sudety: Ł. Niesobski 21, Kozak 12, R. Niesobski 9, Wilusz 9, Jyż 8, Walaszek 3, Dekurniewicz 3, Kanecki, Koper, Wierzbicki.