MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pogranicznicy znaleźli skradzione auta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 listopada 2007, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Blisko 90 tysięcy złotych warte są audi 80 oraz volkswagen passat ujawnione przez funkcjonariuszy straży granicznej w tzw. dziupli. Przed wejściem w życie układu z Schengen strażnicy graniczni są aktywniejsi w strefie.

Skradzione samochody ujawnili podczas przeszukania posesji w miejscowości Ponikowo. Znajdowały się tam dwa pojazdy marki Audi 80, VW Passat oraz naczepa TIR. – Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy wyjaśniły, że odnalezione pojazdy zostały skradzione 17 listopada w Zgorzelcu – wyjaśnia kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni z tej samej placówki zatrzymali także troje cudzoziemców. Obywatela Turcji złapano podczas kontroli granicznej w drogowym przejściu w Zgorzelcu w związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach.
Zatrzymanego Turka funkcjonariusze ukarali mandatem karnym w wysokości 200 zł, a komendant placówki wydał mężczyźnie decyzję zobowiązującą go do opuszczenia terytorium naszego kraju.

W drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach funkcjonariusze zatrzymali dwóch Mołdawian, którzy posłużyli się podczas kontroli podrobionymi rumuńskimi dowodami osobistymi. Zatrzymani cudzoziemcy pozostają w dyspozycji oddziału.

Z kolei pogranicznicy z Lubawki podczas wspólnych działań z policjantami prowadzonych w miejscowościach Paszowice, Bolków i Wierzchosławice ujawnili i zatrzymali alkohol z podrobionymi znalami akcyzy skarbowej oraz płyty kompaktowe CD bez znaku hologramu. Łączna wartości ujawnionych przedmiotów wyniosła ponad 1000 zł.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

Poznali wyniki rekrutacji

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Areszt za narkotyki

Dużo drożej za śmieci

Dyplomy wręczone

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
123
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%