MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Pogranicznicy na szkoleniu

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 4 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 21:42
Autor: marek
Polscy i czescy strażnicy graniczni szkolili grupę oficerów straży granicznej z wszystkich krajów zrzeszonych w MEPA, czyli Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej.

Na przykładzie polsko-czeskiej granicy uczyli się jak zapobiegać nowym ale też starym i dobrze znanym formom przestępczości. Szkolenie zorganizowała Środkowoeuropejska Akademia Policyjna, która powstała w 1995 roku i zrzesza policje oraz straże graniczne: Austrii, Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii oraz Węgier. Biuro Koordynacyjne znajduje się w Budapeszcie a powstało między innymi w celu integracji sił policyjnych i granicznych w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej, nielegalnej migracji czy zwalczania międzynarodowego terroryzmu.

Wspólne szkolenia odbywają się w państwach należących do MEPA. Łużycki Oddział Straży Granicznej zorganizował je po raz pierwszy. Wykłady odbywały się w Lubaniu i w Harrachovie. Kursanci spotkali się też z władzami samorządowymi, zwiedzili zabytki, a także poznali piękno Karkonoszy, zapoznając się przy okazji z odcinkiem granicy ochranianym przez gospodarza, czyli Łużycki Oddział Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Referendum coraz bliżej

Czytelniczka: drogo i brudno

To było podpalenie

Doczekają się wiat przystankowych

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Bus dla strażaków

Szef gangu zatrzymany

Zderzenie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%