MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pogranicznicy na szkoleniu

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 4 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 21:42
Autor: marek
Polscy i czescy strażnicy graniczni szkolili grupę oficerów straży granicznej z wszystkich krajów zrzeszonych w MEPA, czyli Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej.

Na przykładzie polsko-czeskiej granicy uczyli się jak zapobiegać nowym ale też starym i dobrze znanym formom przestępczości. Szkolenie zorganizowała Środkowoeuropejska Akademia Policyjna, która powstała w 1995 roku i zrzesza policje oraz straże graniczne: Austrii, Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii oraz Węgier. Biuro Koordynacyjne znajduje się w Budapeszcie a powstało między innymi w celu integracji sił policyjnych i granicznych w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej, nielegalnej migracji czy zwalczania międzynarodowego terroryzmu.

Wspólne szkolenia odbywają się w państwach należących do MEPA. Łużycki Oddział Straży Granicznej zorganizował je po raz pierwszy. Wykłady odbywały się w Lubaniu i w Harrachovie. Kursanci spotkali się też z władzami samorządowymi, zwiedzili zabytki, a także poznali piękno Karkonoszy, zapoznając się przy okazji z odcinkiem granicy ochranianym przez gospodarza, czyli Łużycki Oddział Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Odbudowa mostu

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Radni KO przeciw kupcom?

Karkonoskie witraże

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%