MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pogotowie ratunkowe pod Szrenicą!

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 4 lutego 2017, 7:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017, 20:19
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
W Szklarskiej Porębie rozpoczął wczoraj (3.02) działalność Zespół Ratownictwa Medycznego. Teraz ratownicy szybciej dotrą do potrzebujących pomocy w górach. Otwarcie stacji odbyło się z udziałem dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Arkadiusza Kawki oraz burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa.

Zespół Ratownictwa Medycznego dotychczas funkcjonował w Sobieszowie. Do Szklarskiej Poręby został przesunięty po to, by zwiększyć bezpieczeństwo turystów i narciarzy, przebywających w górach. -– Uzyskaliśmy na to zgodę wojewody i ministra, a dzięki staraniu i środkom samorządu Szklarskiej Poręby obiekt, w którym mieści się zespół ratownictwa został zmodernizowany i wyremontowany – powiedział Arkadiusz Kawka.

- Liczba gości w górskich miejscowościach regionu, także w Szklarskiej Porębie, zwiększa się. Dlatego taki punkt jest niezwykle potrzebny – podkreślał burmistrz M. Graf.

Dwuosobowy zespół ratunkowy z karetką mieści się w centrum Szklarskiej Poręby. Warto zaznaczyć, że obiekt jest własnością miasta i został przekazany na potrzeby ZRM. To bardzo ułatwiło jego otwarcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z KARR o przemyśle przyszłości

Rok niespełnionych obietnic

Uczniowie piszą listy...

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~MAMMA 4-02-2017 20:05
Brawo, bardzo mądra decyzja. Kilka lat temu pedzilam z dzieckiem ze Szklarskiej Poręby do szpitala w Jeleniej Górze. To była wieczność, nikt już nie będzie musiał przeżywać tego co my.
~michał 5-02-2017 10:49
Dobry początek. Trudno rozmawiać o organizacji zawodów olimpijskich kiedy dwuosobowy zespół z karetką w mieście turystycznym gdzie sezon trwa prawie cały rok to taka wielka sprawa - to jest pierwszy krok.
~xyz 5-02-2017 22:17
Co by nie mówić, dobra zmiana ;)
~rumburak 5-02-2017 22:39
Szkoda, że nie było na otwarciu pomysłodawcy Grzegorza Sokolińskiego. No ale nie został zaproszony, niestety.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec z absurdalną "wyspą"?

Świętowali Złote Gody

Radni KO przeciw kupcom?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%