MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Pogonili zarządcę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Mieszkańcy kamienicy z rogu ulicy Okrzei i placu Kościuszki postanowili sami zadbać o swój budynek. Zrezygnowali usług dotychczasowego administratora Zakładu Gospodarki Lokalowej „Północ”.

Ludzie przez miesiąc poczynili już wiele działań spełniających ich oczekiwania.
Wspólnota Mieszkaniowa Okrzei /Plac Kościuszki 2, gdzie nowym zarządcą jest firma „Nasz Dom” już rozpoczęła zabezpieczanie budynku przed zimą.

Zakupiono materiały budowlane i postanowili zadbać o własne mieszkania. ZGL, który do tej pory był tam zarządcą, do tej pory nie poczynił w tym zakresie starań. Wspólnota, mimo, że działa od miesiąca pod innym zarządem już aktywnie dba o swoją kamienicę.

– Jesteśmy wspólnotą i musimy sami finansować własne przedsięwzięcia – mówi Arkadiusz Szemberski, członek zarządu wspólnoty. – Nasza kamienica stoi w tak pięknej części miasta, że trzeba o nią zadbać.

W budynku mieszka siedemnaście rodzin. Dziewięć z nich to właściciele, pozostali to najemcy. Wszyscy zgodnie postanowili jednak wziąć w swoje ręce wszystkie sprawy swojej kamienicy. Już widoczne są efekty.

– Póki jest ładna pogoda postanowiliśmy zabezpieczyć elewację budynku przed dalszym niszczeniem – wyjaśnia Arkadiusz Szemberski. – Planujemy te prace zakończyć już w najbliższą sobotę. Wyremontowaliśmy już jedno z pomieszczeń gospodarczych – przeprowadziliśmy jego kapitalny remont.

Wspólnota w planach na najbliższe cztery lata ma zamiar zrealizować wiele szczytnych celów.
– Wyremontujemy dach, położymy nową elewację budynku, kamienicę zabezpieczymy od dołu przed wilgocią – tłumaczy członek wspólnoty. Poza tym zajmiemy się jeszcze uporządkowaniem łączy telefonicznych i internetowych, domofonów, telewizji kablowej.
Mieszkańcy twierdzą, że są w stanie zrealizować te plany w ciągu najbliższych czterech lat.

– Wiem, że szybciej tego zrobić nie można – mówi Arkadiusz Szemberski. Pozyskanie dodatkowych pieniędzy z innych źródeł na pewno by pomogło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Marylka 11-10-2006 9:11
gratuluję inicjatywy.....
~Tiger 11-10-2006 11:08
To samo powinni zrobić na ulicy 1-go Maja na wysokości Galerii Karkonoskiej (budynek na przeciwko). Wszystkie kamienice ładnie zrobione, a ta jedna straszy elewacją (tylko "daszek" został zamontowany żeby tynk się ludziom na głowy nie sypał).
~jeleniogórzanka 11-10-2006 11:20
wielkie brawa dla mieszkańców ale niech zakład gospodarki lokalowej PÓŁNOC nie zapomina od czego jest
~jacek587 11-10-2006 11:22
Tak na marginesie to ZGL potrafia tylko zbeierac oplaty a nic w zamian.Przeciez jak sie za cos placi to sie wymaga.A moze tak masowo zaczac wysylac pisma do zarzadcow o wykonywanie naleznych przez nich napraw a jezeli nie to do sadow o niewywiazywanie sie z ustawowych zadan.
~miki 11-10-2006 12:00
ZGL jest dobry tylko w braniu kasy i to najlepiej im idzie
~marta 11-10-2006 13:55
gratuluje
~prejektant 11-10-2006 14:12
a pracownicy techniczni w ZGL pewnie teraz zbiorą pochwały i dostaną premię brawo..brawo.!! ale tylko dla mieszkanców kamienicy
~M.... 11-10-2006 14:45
Notabene, wybrali najlepszego zarządcę nieruchomości na rynku jeleniogórskim. "Nasz Dom" - Polecam serdecznie.
~EGIN 11-10-2006 17:14
CIEKAWE ILE LOKATORZY ZA TO ZAPłACą DZIADKóW NA TO NIS STAć HORRRRRRRRRRRRROR
~kibitz 11-10-2006 20:13
Poczekajmy jak przyjdą prawdziwe wydatki. A to są naprawdę wielkie sumy (remont dachu,elewacji) To będzie prawdziwy egzamin dla wspólnoty. Starsi mieszkańcy domu tzw emeryci starego portfela stracą chęc na samorządność. Wiem co piszę bo sam prowadzę wspólnotę. Tu niestety sprawdza sie stare przysłowie: mówiły jaskółki że najgorsze są spółki. Prawdą jest że odpadają koszty biurokracji . Ale utrzymanie takiego domu który od kilkudziesięciu lat nie doznał żadnych prac remontowych lub konserwacyjnych jest ponad mozliwości finasowe jego lokatorów.Ot misto ma kolejny wrzód z głowy. A państwo nie pomoże ani korzystnymi kredytami ani sprzyjającymi przepisami. Ale niech sie Wam wiedzie.
~jeleniogórzanin 12-10-2006 7:54
Kamienica przy ulicy 1 Maja naprzeciw Galeri jest w większości prywatna, a wobec jednej z włascicielek toczy sie postępowanie sądowe i komornicze. Wspólnota jest mała i wszystkie decyzje dotyczące niej muszą zapadać jednomyślnie. Zarządca musiał i mógł jedynie wykonać zabezpieczenie przed spadającymi elementami dachu i elewacji!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce karkonoski

Ile dostaną sołectwa?

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%