MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Pogoda (nie) na wagary

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 marca 2006, 10:02
Autor: TEJO
Fot. Archiwum ZSO nr 1
Astronomiczna wiosna zaczyna się w poniedziałek wieczorem, ale tradycyjny dzień wagarowicza będzie obchodzony we wtorek. Szkoły chcą młodych ludzi zatrzymać w placówkach oświaty. Takich, którzy będą chcieli wyrwać się z lekcji, nie zabraknie.

W tym roku wagarowiczom nie będzie zbytnio sprzyjała pogoda, choć we wtorek ma być słonecznie. Policja i straż miejska wolą dmuchać na zimne. Ostrzegają młodzież, że patrole będą szczególnie aktywne w parkach i w okolicach sklepów, które sprzedają alkohol.

– Przypominam, że sprzedaż trunków i napitków nieletnim jest przestępstwem – mówi kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Wzmocnione patrole stróżów prawa pojawią się także na placu Ratuszowym, gdzie co roku zbiera się przy piwku wagarująca młodzież. Sprawdzane będą okoliczne puby i bary.

Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 ma nadzieję, że jak co roku młodzież pozostanie na terenie popularnego „Żeroma”. – Jak zwykle w ten dzień nie ma u nas normalnych lekcji. Organizujemy tradycyjne „Żeromalia” z wieloma imprezami i konkursami – usłyszeliśmy.
Główną nagrodą dla zwycięskiej klasy ma być dodatkowy wolny dzień na wycieczkę.

Zajęć nie będzie też w większości innych placówek oświaty, a jeśli się odbędą – to na wesoło. W rolę nauczycieli wcielą się uczniowie. Będą też przebierańcy i komiczne apele.

Już od kilku lat w stolicy Karkonoszy nie ma żadnej masowej imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny. Zdaniem stróżów prawa to dobrze. – Przy takiej masówce łatwo o anonimowość i awantury. Łatwiej jest też młodzieży się upić – usłyszeliśmy. Z kolei młodzi ludzie nie są zadowoleni. – Powinien być jakiś koncert, jak w innych, większych miastach – twierdzą zapytani przez nas licealiści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Rodzinna wystawa

Utrudnienia na trasach rowerowych

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~MoniŚ 20-03-2006 16:37
ee tAM pogODa!!:D dziEn wagarOWicza trZeba oDpowieDniO świĘtowaĆ na łoNie natuRy:P czy śnieG czy deSzcz.. HAH:D
~soczek87 20-03-2006 19:50
Ach piknie wygladam z tymi zielonymi włosami :P:P:P
~jasiu 21-03-2006 20:30
no no sopku ty to dupa jestes konkretna-sie wie ale looknij i na mnie :) drogie panie 668134177 otwarty 24h (ten maly po prawej) :D
~ewelinka&monisia SuPeR DZiEwCzyNkI 6-04-2006 18:27
wow ale foto nie no z...biste hehehehehehehehehehe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce święto kolorów

Nowa trasa przyrodnicza

Jelonków trochę mniej

Wizyta profesora

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%