MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Pogoda nie dopisała, ale serca były gorące

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 października 2017, 10:18
Aktualizacja: 22:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (8.10) w Parku Zdrojowym w Cieplicach biło ogromne serce, które mimo chłodu i deszczu walczyło o jak największe datki na rzecz Filipka Janasa z Janowic Wielkich, który potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Mnóstwo osób, organizacji i instytucji połączyło swoje siły, aby po raz drugi zebrać środki dla potrzebującego chłopca.

- Filipek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, padaczkę lekooporną, dysplazję oskrzelowo-płucną, niedowidzenie i wiele innych poważnych schorzeń. Każdy jego dzień to cierpienie. Sztywne, niewładne nóżki i rączki, napięte do granic wytrzymałości mięśnie, problemy z przełykaniem. Filipek nie siedzi i nie chodzi. Najgorsza jest jednak padaczka, która w kilka dni niweczy cały trud rehabilitacji. Dziecko ma również zamontowaną zastawkę komorowo-otrzewnową pozwalającą odbarczać mózg z płynu mózgowo-rdzeniowego, który po wylewach do komór mózgowych spowodował wodogłowie - powiedział Marek Baran, organizator festynu.

- Filipek ciągle walczy. Najpierw o życie, teraz walczy o zdrowie, a tak naprawdę o zmniejszenie cierpienia. Można ulżyć jego cierpieniom a ponadto dać Filipkowi szansę na to, że będzie samodzielnie siedział a może i odzyska sprawność ruchową poddając go terapii komórkami macierzystymi. Zabieg ten nie jest jednak refundowany przez NFZ i trzeba zebrać kwotę minimum 50 tysięcy złotych - dodają organizatorzy.

W ciągu trwającego 8 godzin festynu, w Parku Zdrojowym atrakcji nie brakowało - były występy Szkoły Muzycznej Yamaha, River Tracks, Magik Jarek, a także wystąpili: zespół Perfectum, Kazimierz Pichlak oraz Szkoła Tańca No Name Dance Studio. Do akcji przyłączyli się mieszkańcy Janowic Wielkich, którzy jako wolontariusze chodzili z puszkami, były też pyszne wypieki, grochówka i inne smakołyki, z których środki przeznaczone były na pomoc Filipkowi. Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej po raz kolejny nie zawiódł i rozstawił miasteczko ruchu drogowego. Dużą popularnością cieszyła się także loteria fantowa oraz aukcje z cennymi gadżetami i voucherami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

W KSON–ie dzieje się

Remont hali sportowej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Marek Baran 9-10-2017 11:12
Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego festynu. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy mimo nie najciekawszej pogody wzięli udział w festynie. Wielkie podziękowania składam wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły nas organizacyjnie i rzeczowo. Ogromne słowa podziękowań kieruję do wszystkich wolontariuszy, którzy wsparli nas w dniu festynu. Bez wszystkich tych osób i instytucji nasz sukces nie byłby możliwy. Wstępnie zebraliśmy kwotę 18 370 zł z groszami ale ostateczna kwotą znana będzie po zliczeniu wszystkich wpływów gdyż prowadzone były również działania około festynowe i z tego tytułu również spłyną jeszcze środki na subkonto Filipka. Po festynie jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że mamy wielu wspaniałych mieszkańców
~Iza Janas - mama bohatera 9-10-2017 12:06
W imieniu Swoim i synka chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym osobom, które mimo brzydkiej pogody - BYŁY Z NAMI tego wyjątkowego dnia :) Mogliśmy liczyć na Wasze wspaniałe serduszka , w których świeciły ogromne serduszka, dzięki czemu przez cały czas była wyjątkowa atmosfera :) :) :) Bardzo dziękuję wolontariuszom, którzy ciężko pracowali na to, aby impreza się udała :) Aby wszyscy bardzo dobrze się bawili, najedli się i przede wszystkim aby udało się zebrać jak największą kwotę na leczenie Filipka :) :) :) Tak jak napisał Marek - w Naszym powiecie mieszka mnóstwo osób z ogromnymi serduszkami - FILIPEK JEST PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIARZEM , ŻE WŁAŚNIE TAKIE OSOBY SPOTYKA NA SWOJEJ DRODZE :) DZIĘKUJĘ,DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ ...
~gluś 9-10-2017 16:04
serce rosło ile pozytywnej energii, radości i ludzkiej życzliwości było na tym festynie, wielkie podziękowania dla tych którym tak po ludzku chciało się chcieć coś zrobić dla tego małego Wojownika :)
~pannajoanna 9-10-2017 16:43
Byłam, mimo niepogody warto było być! Mam nadzieję, że kwota finalna będzie jeszcze większą, choć i ta jest kwotą niemałą! Bardzo podobały mi się licytacje, ludzie potrafią być naprawdę hojni, jedną licytacje wygrał nawet pan ze straży miejskiej, czym naprawdę mi zaimponował (gestem z dobrego serca) :)) Super! Jeszcze żeby przechodzący przez park spacerowicze chetniej się zatrzymywali i dorzucali grosik do grosika...
Izabela Janas 9-10-2017 21:00
Dziękujemy ❤
Kamila Harasimowicz 10-10-2017 8:02
Było super
~ksawercia 10-10-2017 8:06
Brawo dla ludzi dobrej woli,którzy nie patrząc na pogodą zawitali do parku zdrojowego. Może wreszcie ONR, Solidarność czy aktywiści z PiS-u tez coś pożytecznego zorganizują, zamiast organizować bezsensowne pochody i miesięcznice.
~gość 10-10-2017 11:44
Dobra zabawa w atmosferze radości i życzliwości a przede wszystkim chęć niesienia pomocy małemu bardzo choremu chłopczykowi. Brawo jeleniogórzanie! Pamiętajmy WARTO POMAGAĆ!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
711
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%