MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pogoda dała w kość

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 21 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2007, 6:48
Autor: Łukasz Stawski
Fot. Dariusz Gudowski
Atak zimy przyczyną komplikacji na trasie Rajdu Śnieżki

W sobotę 20 października drogi w okolicach Jeleniej Góry były areną rywalizacji kierowców rajdowych w VII Rajdzie Śnieżki. Organizatorem imprezy, będącej XI, przedostatnią rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM był Automobilklub Karkonoski. Patronatem honorowym zawody objął prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Na starcie rywalizacji stanęło 49 załóg, w tym trzech gości: Marcin Bełtowski, Łukasz Karłowski i Łukasz Szterleja. Rajd ukończyło 38 ekip. Atak zimy, jaki nastąpił u podnóża Karkonoszy sprawił, iż rywalizacja na trasie toczyła sie w skrajnie trudnych warunkach. Kierowcy, z których niektórzy nie byli przygotowani na takie okoliczności i nie posiadali zimowych opon, mieli olbrzymie trudności z pokonywaniem miejscami oblodzonych i ośnieżonych odcinków specjalnych.

W takich okolicznościach o wygranej na poszczególnych próbach nie decydowała moc silnika i zdarzało się że OS zwyciężał kierowca prowadzący samochód z niższych klas

Według planów miało zostać rozegranych 9 OS - ów których trasy wytyczono pomiędzy: Małą Kamienicą, a Piechowicami - Piastowem (OS 1, 4, 7), Szklarską Porębą Górną, a Szklarską Porębą - Dolną (OS 2, 5, 8) oraz Zachełmiem, a Sosnówką (OS 3, 6, 9). Ze względu na panującą aurę jednak I OS został odwołany.

Kolejne dwa IV i V zostały przerwane po przejechaniu kilkunastu załóg. Trudne warunki panujące na szosie stały się też powodem kilku wypadków jakim ulegli rajdowcy. Najpoważniejszy z nich miał miejsce na trasie 4 OS - u, kiedy to samochód prowadzony przez Aleksandra Jaroszewicza nie wyrobił zakrętu i wylądował na drzewie. Pechowy kierowca został w stanie ciężkim odwieziony do szpitala.

Zwycięzcami rajdu w kategorii goście została załoga: Marcin Bełtowski/Paweł Drahan przed Łukaszem Szterleją/Agnieszką Starostą i Wojciechem Karłowskim/Dominikiem Koperą. W klasyfikacji ekip rywalizujących w Pucharze PZM - ot wygrali: Jarosław Szeja z pilotem Marcinem Szeją przed Piotrem Firkiem i Piotrem Niechwiadowiczem i Marcinem i Piotrem Nowocieniami. Najwyżej sklasyfikowana załogą reprezentującą barwy Automobilklubu Karkonoskiego byli Marcin Stywryszko z pilotem Szymonem Rosikiem

Ogłoszenia

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – będą utrudnienia w ruchu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Mauro 21-10-2007 3:03
w koncu strzal w dziesiatke takie imprezy powinny zawsze goscic na ratuszu
~karol 21-10-2007 11:58
hłe, hłe, hłe....aura im przeszkadza to kierowcy przyjechali nieprzygotowani!
~karol 21-10-2007 12:11
hłe, hłe, hłe....aura im przeszkadza to kierowcy przyjechali nieprzygotowani!
~Mmm 21-10-2007 17:47
Gratulacje dla ekip z JG za dotarcie do mety.... a nie było to łatwe. BRAWO!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Tenisiści walczą o puchar

Janowickie siatkarki awansowały na MP!

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1409
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%