MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poezja i filozofia (nie)bytu w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 grudnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: RED
Fot. RED
Gościem wczorajszego spotkania Jeleniogórskiego Klubu Literackiego był Mirosław Jerzy Gontarski, twórca, który w swoim dziele dotyka słowem upływającego czasu.

Autor zaprezentował niektóre fragmenty swojej bogatej twórczości. Wszystkie przesiąknięte pojęciem przemijania, w których autor próbuje ustosunkować się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. – Nie ma powrotów „doskonałych” – mówił Mirosław Jerzy Gontarski – bo miejsca i chwile, w których byliśmy i które przeżywaliśmy, nie pozostają nigdy takie same. Tę kwestię zanalizował w przytoczonym eseju filozoficznym. M. J. Gontarski cytował też swoje wiersze skupione na zakreśleniu chwili ulotnej, często dotyczącej miłości. Poeta znany jest także jako twórca tak zwanych haiku, krótkiej japońskiej formy poetyckiej o ściśle określonych regułach.

Gość Książnicy Karkonoskiej i Jeleniogórskiego Klubu Literackiego ukończył filozofię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest nie tylko poetą, lecz także filozofem, dziennikarzem, nauczycielem, a także informatykiem programistą. Mieszkał w Legnicy, w Lublinie, na Żuławach, w Gdyni. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Należy do Związku Literatów Polskich.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dotacja dla Muzeum Zabawek

Wystawa o Staffie w muzeum Hauptmanna

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Apel Pamięci w SP 15

Talenty na scenie

Góral na morzach i oceanach w ODK

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
783
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%