MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Poezja i filozofia (nie)bytu w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 grudnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: RED
Fot. RED
Gościem wczorajszego spotkania Jeleniogórskiego Klubu Literackiego był Mirosław Jerzy Gontarski, twórca, który w swoim dziele dotyka słowem upływającego czasu.

Autor zaprezentował niektóre fragmenty swojej bogatej twórczości. Wszystkie przesiąknięte pojęciem przemijania, w których autor próbuje ustosunkować się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. – Nie ma powrotów „doskonałych” – mówił Mirosław Jerzy Gontarski – bo miejsca i chwile, w których byliśmy i które przeżywaliśmy, nie pozostają nigdy takie same. Tę kwestię zanalizował w przytoczonym eseju filozoficznym. M. J. Gontarski cytował też swoje wiersze skupione na zakreśleniu chwili ulotnej, często dotyczącej miłości. Poeta znany jest także jako twórca tak zwanych haiku, krótkiej japońskiej formy poetyckiej o ściśle określonych regułach.

Gość Książnicy Karkonoskiej i Jeleniogórskiego Klubu Literackiego ukończył filozofię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest nie tylko poetą, lecz także filozofem, dziennikarzem, nauczycielem, a także informatykiem programistą. Mieszkał w Legnicy, w Lublinie, na Żuławach, w Gdyni. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Należy do Związku Literatów Polskich.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Logos i mit w fotografii

Spotkanie z Muzyką Dawną

Warsztaty z Grondowym

Wystawa po rewitalizacji

Tak nie parkujemy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Kowarskie wspomnienia

Tym razem "Malala"  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%