MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Poetycko i po angielsku. Językowa zabawa z wierszami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 grudnia 2010, 9:13
Aktualizacja: 9:13
Autor: Angela
Fot. Angela
Już po raz trzeci gimnazjaliści recytowali poezję w języku angielskim, pokazując, że język obcy można nie tylko rozumieć, ale i czuć. W tym roku w konkursie wzięło udział 40 uczestników z Jeleniej Góry, Maciszowa i Lubomierza. Pierwsze miejsca zajęli: Marcin Lewicki z Gimnazjum nr 4, Anna Trząsalska z Gimnazjum w Marciszowie i Paweł Grecki z Gimnazjum w ZSRA.

III Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Angielskiej "Have Fun with Poetry" zorganizowany przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, w tym roku odbył się pod hasłem "Jestem, myślę, czuję, tworzę". Imprezę otworzyła Krystyna Szychowska, dyrektor placówki. W pracach komisji zasiedli nauczyciele – opiekunowie, a konkurs poprowadziła Isabelle Sigrist, uczennica trzeciej klasy Gimnazjum w ZSRA.

- W tym roku chcieliśmy rozszerzyć wachlarz możliwości twórczych i zachęcić młodzież do głębszej refleksji osobistej. Uczestnicy mieli możliwość recytowania nie tylko tekstów znanych poetów, ale również własnych wierszy lub słów piosenek ulubionych artystów – mówi Renata Sigrist, organizatorka konkursu i nauczycielka języka angielskiego w ZSRA.

Oprócz uczestników z Gimnazjum z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych na konkurs przybyła także młodzież z gimnazjów nr 1, 2, 4, Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Jeleniej Górze oraz z gimnazjów w Lubomierzu i Marciszowie.

– Celem konkursu recytatorskiego, do udziału w którym zapraszamy reprezentantów wszystkich jeleniogórskich i okolicznych gimnazjów, jest przede wszystkim zabawa słowem, co samo w sobie stanowi niezwykle skuteczną metodę przyswajania słów w języku obcym. Uczniowie, zapamiętując rymowane treści utrwalają w pamięci całe frazy, poznają znaczenie słów w kontekście i poszerzają swoje horyzonty językowe, bogacąc swoją wiedzę o kolejne elementy kulturowe – dodaje organizatorka.

Jury oceniło, że poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców, a różnica w punktacji wynosiła nierzadko części punków. Po długich obradach laury w kategorii klas pierwszych przyznano Marcinowi Lewickiemu z Gimnazjum nr 4 (I miejsce), Beniaminowi Sopotowi z Gimnazjum nr 1 (II miejsce) i Paulinie Sobolewskiej z Gimnazjum w Marciszowie (III miejsce). Wyróżnienie otrzymała Sandra Paluch z Gimnazjum w Marciszowie.

W kategorii klas drugich bezkonkurencyjne okazały się uczennice z gimnazjum w Marciszowie, które zajęły trzy pierwsze miejsca: Anna Trząsalska, Angelika Stachowiak oraz Daria Kułaga. Wyróżnienie przyznano Adriannie Zielińskiej z Gimnazjum nr 1.

Z klas trzecich wygrał Paweł Grecki z Gimnazjum w ZSRA, drugie miejsce zajęła Marcelina Solińska z Gimnazjum przy LO nr 1 w Jeleniej Górze, a trzecie Adrianna Zawierucha z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Wyróżniono też dwie uczennice ZSRA: Roksanę Wójcik z Gimnazjum oraz Ewelinę Czaplicką.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Tak nie wolno parkować!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Klauduska xd 3-12-2010 21:31
ahh Rzemiosła xD` ; *

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nowa rektor w KPSW

Pszczeli projekt KPN

Pożegnanie starszaków

Czas na egzamin ósmoklasisty

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
276
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
12%