MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Poetycki wieczór z Małgorzatą Kowzan

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 25 kwietnia 2009, 8:34
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angela
Fot. Łuk
Na ponad dwie godziny cieplicką restaurację Sonata wypełniła w miniony czwartek magia poezji Małgorzaty Kowzan, której podczas odczytu na skrzypcach przygrywał pomysłodawca i twórca spotkania, Andrzej Gniewek.

Był to I cykl wieczorów „Moje spotkania. Andrzej Gniewek”, które będą organizowane co miesiąc w cieplickiej Sonacie przez fundację „Karkonosze – Muzyka Serc”. Mottem poetyckiego wieczoru były słowa "Cieszmy się sobą, cieszmy w tej chwili Cieszmy w tym właśnie momencie..." - dwa pierwsze wersy jednego z wierszy pani Małgorzaty.

– Same spotkania zostały zainspirowane przez moich przyjaciół, i trafiły do mojego serca – mówił Andrzej Gniewek. Będzie to cykl, a być może rozwinie się w stałą imprezę. – Założeniem tych wieczorów obecnie jest prezentowanie mieszkańcom Jeleniej Góry i Karkonoszy ciekawych ludzi, których często nie widzimy, o których nie słyszymy, bo gdzieś chowają swoje talenty.

Po każdym z wygłoszonych wierszy goście usłyszeli odegrane przez Andrzeja Gniewka na skrzypcach fragmenty utworów muzyki klasycznej. Kilka swoich wierszy pani Małgorzata odczytała też w duecie z gospodarzem spotkania. Większość jej twórczości, zgodnie z zapowiedzią, dotyczyły o miłości. Inne mówiły o tym, co wielu gubi w pośpiechu – radości z codzienności i życia. Ostatnim wierszem pani Małgorzata w humorystycznym tonie zdradziła tajemnicę tworzenia...przy smażeniu naleśników.

Goście podziękowali gromkimi brawami i kwiatami. Spotkanie zakończono informacją o zamiarze wydania pierwszego tomika wierszy Małgorzaty Kowzan i problemach finansowych realizacji tego pomysłu.
Każdy z gości miał możliwość wsparcia tego dzieła symbolicznym datkiem. Chętnych do włączenia się do tej akcji nie brakowało. Słuchaczom rozdano też numer konta, na które można wpłacić pieniądze na wydanie tomiku : Fundacja Karkonosze - Muzyka Serc, PKO BP nr 50 1020 21 24 0000 8802 0107 5837.

Kolejne spotkanie z cyklu „Moje spotkania. Andrzej Gniewek” odbędzie się już za miesiąc, a gościem będzie Tadeusz Kosiński vel "Erroll".

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Politycy komentują wynik wyborów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~MEGI 25-04-2009 8:48
Gratuluję Małgosi realizacji swojego przedsięwięcia - życzę powodzenia Jej i Jej podobnym !!! Pasja - to światełko w tunelu w naszym życu. Pozdrawiam - Małgorzata Kowzan(Łuszczewska).
~MEGI 25-04-2009 9:09
sory !!!! - przedsięwzięcia
piipi 25-04-2009 10:33
..do chwila moze byc *fajnym wspomnieniem !.Dajmy jej szanse..
~ana 25-04-2009 15:30
gratuluje pomyslu p. Andrzeju pozdrowienia z Jeleniej Gory a i a Styslo
~;-) 26-04-2009 10:43
A gdzie Ula?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Jan Sopata na emeryturze

W KSON–ie dzieje się

Potok Łomnica ponownie został zanieczyszczony  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%