MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Poeta to na pewno ktoś – w szkole pod Śnieżką

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 28 kwietnia 2017, 8:03
Autor: ZS
Fot. Użyczone
Wierszem pt. "Włosek poety" w interpretacji Piotra Marciniaka z kl. 1a rozpoczęło się spotkanie gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Karpaczu z dyrektorem Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu Zbigniewem Kulikiem.

Pretekstem do zorganizowania prelekcji była trzecia rocznica śmierci Tadeusza Różewicza, który - zgodnie z wolą wyrażoną w testamencie - został pochowany na cmentarzu ewangelickim koło świątyni Wang.

Zbigniew Kulik miał szczęście osobiście poznać autora "Kartoteki" wiele lat temu i towarzyszył mu w licznych uroczystościach i konferencjach, organizował pobyt w naszym mieście, planował wędrówki po karkonoskich ścieżkach. Wizyty poety uwieczniał na zdjęciach, które zaprezentował młodzieży. Wplótł w nie opowieść o człowieku niezwykłym, twórcy tłumaczonym na 100 języków, honorowym obywatelu Karpacza, laureacie kilku tytułów doktora honoris causa. Pan dyrektor mówił także o tym, o jakie eksponaty związane z osobą twórcy udało mu się powiększyć zasoby Muzeum.

Prelekcja została wzbogacona o prezentację kilku utworów poety w wykonaniu Soni Bachłaj, Błażeja Dobieckiego Kasi Kasprzak, Karoliny Przybył z kl. 3a. W roli konferansjera wystąpił Dawid Bury z kl. 3b.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Rodzice okupują szkołę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~On 28-04-2017 8:19
Całkowite odwrócenie dominanty estetycznej w kulturze. Gwałtowny wzrost znaczenia politycznego i ekonomicznego niższych warstw spowodował tworzenie form przekazu z definicji plebejskich, takich jak radio, a zwłaszcza telewizja. Co zaowocowało całkowitą dominacją gustu parobka w kulturze i zepchnęło sztukę na margines... Ostatecznym przypieczętowaniem tego stanu rzeczy było wynalezienie internetu, który zatarł granicę między twórcą a odbiorcą, wytwarzając fałszywe z gruntu przekonanie, że twórcą może być każdy - ergo nikt... .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Kruszwicka na finiszu  

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Zygzakiem po ulicy

Taniej za wodę i ścieki

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
599
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%