MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Podziemny parking nieopłacalny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 lipca 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
Fot. Angela
Już wiadomo, że hala sportowa przy „Mechaniku” nie będzie miała podziemnego parkingu. Wszystko przez zbyt wysokie koszty. Po analizach okazało się, że można wybudować o wiele większy parking naziemny za znacznie mniejszą kwotę. W przyszłym tygodniu mają zapaść decyzje co do terminów ogłoszenia przetargów na inżyniera i wykonawcę prac.

Arena sportowa o wymiarach 20x40 metrów z widownią na 1148 miejsc siedzących oraz 400 miejsc dostawianych na trybunach to inwestycja, której budowa przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Wniosek o jej dofinansowanie został pozytywnie zaakceptowany przez urząd marszałkowski, trwają jednak prace nad ostateczną wersją projektu i jego szczegółów.

– Obecnie pracujemy nad zmianą szczegółów projektowych tej inwestycji. Chcemy wybudować tam parking naziemny zamiast wcześniej planowanego podziemnego. Ten pierwszy jest dużo tańszy i będzie mógł pomieścić o wiele więcej aut – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Zmiany te przed wprowadzeniem muszą być jednak skonsultowane z urzędem marszałkowskim, który dofinansowuje to zadanie z unijnych pieniędzy z RPO, w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta. Przetargi mają zostać ogłoszone w przeciągu najbliższych tygodni, a prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Nowe boksy na stadionie

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~kmam 28-07-2010 9:10
:((((((((((((((((((((
czart 28-07-2010 9:41
Na Złotniczej już stoi jeden taki obiekt i mało co się w nim dzieje. Nie można by za te pieniądze zrobić czegoś ciekawszego? Może basen jakiś porządny?
~X 28-07-2010 9:53
W Jeleniej nic się nie opłaca. Lepiej więc zabetonować obszar dużo większy i więcej zarobić na sprzedanym placu ( ciekawe kto jest właścicielem terenu pod parking naziemny? )
~Jan-Ka 28-07-2010 9:55
Popieram (Czart) obiekt na Złotniczej jest bardzo mało wykorzystywany, po co drugie podobne miejsce aby świeciło pustkami?. A basen owszem, owszem potrzebny dla mieszkańców bardzo.
~g.niedzielny 28-07-2010 10:11
~Jan-Ka ...udeptany plac do gry z miejscami do parkowania niewiele kosztuje, a można potem się pochwalić, że dla miasta coś się zrobiło. Basen choć potrzebny, nowy czy odnowiony, to zupełnie inna kasa, w każdym razie wydatki spore, a mało efektowne... gość niedzielny
~ 28-07-2010 13:44
tym narzekaczom (powyżej) muszą dobrze płacić (?) bo pod każdą nową informacją jako pierwsi wypisują swoje żałosne uwagi
ρiiρi 28-07-2010 14:52
!
~ 28-07-2010 16:02
jak ten Obrzępalski coś mowi to ja wiem, ze to juz bedzie kompletna klapa. jemu NIC SIE NIE OPŁACA. klasyczny przykład złomiarza w białym kołnierzyku : opędzlować wszystko :(
teessi 28-07-2010 19:24
Szkoda, że zabetonują taki wielki obszar na plac dla samochodów zamiast wykorzystać to na co innego, np. infrastrukturę towarzyszącą hali sportowej. Mogłby być zamiast tego parkingu np. skatepark dla młodzieży. Popieram X, Czart i G.Niedzielny.
~ZABOBRZANIN 28-07-2010 21:40
Po co komu parking przecież od dawna wiadomo że na imprezy sportowe dowozi sie radiowozami i zabiera z powrotem pod wskazany adres. Zresztą w XXI wieku ludziska preferuja komunikacje miejską, a jak jada już autem ta ( bogatsza sfera) zostawiaja limuzyny pod marketami i wszedzie gdzie się da aby nie płacić za parking na godziny. Produkujmy i kupujmy nowe samochody. Nakręcajmy koniunkturę. Parkujcie sobie gdzie uważacie ale nie w : ............ no i jeszcze w ............, a napewno nie tam ............ ! Czy powstał jakis nowy parking na auta ? A ile nowych się ostatnio zarejstrowało ? No to było by na tyle pryncypałom od wydawanie nieswoich pieniędzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Dla odnowy wsi

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1540
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%