MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Podziemne hity w Kowarach

Wiadomości: KOWARY
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Kowarskie Kopalnie będą nową atrakcją w mieście nad Jedlicą.

Trwają przygotowania podziemnej trasy turystycznej. W pierwszym etapie do dyspozycji będzie ponad półtora kilometra korytarza.

Trasa przebiegać będzie na wyrobiskach byłej kopalni „Podgórze”. Turyści poznaj historię górnictwa w Kowarach. Dowiedzą się o wydobyciu półszlachetnych kamieni oraz rud żelaza, srebra i ołowiu. Poznają też informacje o tajnej działalności Zakładów R-1.

Sztolnie 19 oraz 19a powstały w latach 1951 – 1956. To najbardziej atrakcyjne obiekty podziemne w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Prezessss 28-06-2010 11:22
No nareszcie :) Bardzo się cieszę Panie Sławku że zdecydował się Pan na ten krok. Mam nadzieję że w raz z "Sztolniakami" stworzy Pan jeszcze lepszą, i przede wszystkim naturalną trasę turystyczną bardzo odbiegającą od tego pośmiewiska, jakie po Pana odejściu poznański burak M.J. zrobił z pierwszej sztolni. Trzymamy kciuki. Powodzenia!!!
~Peuckert 28-06-2010 12:38
Nareszcie! Długo czekałem na tą wiadomość. Jestem, jak najbardziej za tym, co robi Pan Sławek. To co dzieje się w obecnej sztolni to po prostu żenada, połączona ze skrajną głupotą. Z historii polskiego uranu zrobili gniot mający mało wspólnego z regionem. Jak można zmienić nazwę sztolnie kowary na park rozrywki na to pytanie powinni sobie odpowiedzieć wszyscy odwiedzający. Pozdrawiam i powodzenia!!!
~Bechciu 28-06-2010 13:31
Żeby tak jeszcze przed panem Sławkiem niebyli tam złomiarze. A tak poszły wszystkie tory, wagoniki i część zabezpieczeń stropów
dolnoślązak 28-06-2010 15:05
Czyżby to była jakaś alternatywna propozycja turystyczna wobec sztolni przy "Jeleniej Strudze"? Nic w tym złego nie ma. W tym terenie jest mnóstwo naturalnych turystycznych atrakcji, które swoimi walorami biją na "łeb i szyję" góralskie u'oscypki, chaty, pajdy ze szmolcem, posolone groty, kwaśnice, pyzdrowe kluchy czy "cósik tam u'od bacy" w Karpaczu. Kowary rozwijają się we właściwym kierunku.
~~gosc 28-06-2010 21:07
Nie narzekajcie na sztolnie Jeleniej Strugi, nie jest tak źle, w końcu mamy własny disneyland !!!
teessi 28-06-2010 21:40
Fajnie, że będą otwarte. Do artykułu przydałołoby się jakieś zdjęcie, nawet archiwalne.
~do gosc 28-06-2010 21:45
Tak najlepiej, jeszcze w kaplicy św. Wawrzyńca na Śnieżce zrobić disco, a w Wieży Rycerskiej centrum spa i oscypki... Jak najbardziej popieram regionalizm, który i tak mocno kuleje... niestety. Bardzo chętnie odwiedzę nowe sztolnie, będąc pewien, że poznam historię i na trasie zobaczę, to co w temacie, a nie jakieś beznadziejne akwarium ze z...łą płaszczką i strzelnicę pod ziemią, która nie ma nic wspólnego z tematem. Co to wszystko ma wspólnego z uranem??? Życzę powodzenia Sztolniakom i mam na
*nickt* 28-06-2010 21:49
tylko drogie to w jeleniej strudze jest - i nic ciekawego poza manekinami :(
*nickt* 28-06-2010 21:50
naczysię - chciałem powiedzieć ze manekiny nie są ciekawe :)
~buzia 28-06-2010 21:55
no w końcu coś godnego zainteresowania - oprócz Parku Miniatur w Kowarach!!! trzymam za Pana Sławka i jego ekipę jak ją nazwał Prezessss w pierwszym komentarzu "Sztolniaków". Obyście się jak najszybciej otworzyli i pokazali coś godnego dla miasta, którego od początków jego powstania było związane z górnictwem, a nie z parkiem rozrywki... POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!
~buzia 28-06-2010 22:04
no w końcu coś godnego zainteresowania - oprócz Parku Miniatur w Kowarach!!! trzymam za Pana Sławka i jego ekipę jak ją nazwał Prezessss w pierwszym komentarzu "Sztolniaków". Obyście się jak najszybciej otworzyli i pokazali coś godnego dla miasta, którego od początków jego powstania było związane z górnictwem, a nie z parkiem rozrywki... POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!
~Erich 28-06-2010 22:13
Cena nieadekwatna do jakości i tyle w tym temacie. Byłem w któryś weekend z rodziną, są jakieś nowe przewodniczki. Pani oprowadzała nas czytając z kartki i wnioskując nie za bardzo miała pojęcie o czym mówiła... żenada. Jak w ogóle można dopuścić takie osoby do oprowadzania? Szkoda starej ekipy. Pamiętam rok temu było zupełnie inaczej i pomijając już te manekiny, był KLIMAT!!! Mam nadzieję, że właściciel nowej sztolni będzie miał starą ekipę.
~pazio 21-05-2011 14:55
wspaniałe wydarzenie dla Kowar! Pan Sławek Adamski otworzył już KOWARSKIE KOPALNIE! Wreszcie Kowary mogą pochwalić się autentyczna lokaną atrakcją turystyczną , bardzo ważną na miarę narodową! Zwiedzałem z przyjaciółmi , doskonała organizacja , świetna ekipa! Całe szczęście że jest alternatywa do tego naciąganego gniazdka dziwnych harców i rozrywek tego cwaniaka M.J ze swą kochanicą. Niech wraca skąd przybył i niech zabiera swa lachę. Oczyyści nam sie powietrze w Kowarach. POWODZENIA dla Pana Sławka ADAMSKIEGO!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczne place zabaw

Potok Łomnica ponownie został zanieczyszczony  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Marszałek Sejmu w Kowarach

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
708
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%