MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Podzielili się opłatkiem w „Norwidzie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 16 grudnia 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wieczornica Bożonarodzeniowa przygotowana przez licealistów odbyła się w minioną środę w II LO im. C.K. Norwida. Spotkanie było kontynuacją opłatka zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic”.

Młodzież przedstawiła Jasełka w nowatorski sposób, jednak nie zabrakło tradycyjnych kolęd i pastorałek. Recytowano także wiersze m.in. ks. Jana Twardowskiego.

– W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z różnych klas. Był śpiew, gra aktorska, recytacja wierszy i najważniejszy symbol dzielenia się opłatkiem. Po raz pierwszy wieczornica zorganizowana jest dla ciepliczan, jednak tę tradycję kontynuujemy już od dawna. W ubiegłych latach Jasełka przedstawiane były w zakładach pracy, sanatorium, czy też w szpitalu. Bardzo pomogli nam pracownicy Muzeum Przyrodniczego, gdyż zrobili plakaty z informacjami i przedstawieniu, które zostały rozwieszone w Cieplicach – powiedziała Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II L.O. im. C.K. Norwida.

– W Jasełkach gramy rodzinę siedzącą przy stole i każdy jej członek opowiada swoją historię. Rozmawiamy nie tylko o problemach, które przeżywa się w każdej rodzinie m.in. odejście bliskich, ale również o pozytywnych wartościach, jakimi są przyjaźń, dobro, czy miłość. Każdy z nas przyczynił się do tworzenia przedstawienia, aby było nieszablonowe – powiedziała Paulina Zakrzewska, uczennica II LO im C.K. Norwida.

Można było wysłuchać kolęd tj. „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, czy też „Wśród nocnej ciszy”, granych na gitarze klasycznej, elektrycznej oraz skrzypcach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sytuacja w spółce Sanikom

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 16-12-2011 9:02
niesamowite
~mieszkanka C 16-12-2011 13:49
Piękne, nieszablonowe, bardzo wzruszające przedstawienie, wspaniała młodzież! Szkoda tylko, że tak mało było mieszkańców Cieplic:(, a przecież plakaty, informujące o Jasełkach, były rozwieszone w Cieplicach.
~pytanie ??? 16-12-2011 16:39
Czy Jadwiga D. nadal jest dyrektorem tej placówki ? Kiedy to się zmieni na lepsze?
~hala 16-12-2011 19:03
Strasznie mało uczniów w tej szkole,chyba z 6 osób.
~Gap'a 17-12-2011 7:12
Teraz zacznie się maraton i wyprzedzanki, która szkola zrobi większe opłatkowe spotkanie i ile "znamienitych" osób zdoła zaprosić (no i które przyjdą). Później będzie to powód do przechalanek i przepychanek do awansów i nagród. To jest też odpowiedź dla ~hali - to dlatego jest tak mało uczniów - bo to nie dla nich!
~hala2 17-12-2011 22:51
do hali . jak znasz szkołe to wiesz ze norwid ma malenka aule ,sa szkoły które maja wiecej kasy od prezydenta i restałruja co sie da:) a tak wracajac do Jasełek ,świetne ,po raz kolejny powtórze swietne, wiem kto przygotowuje od lat wszelkie imprezy szkolne , i wiem ile to dzieciaki kosztuje pracy,i wiem ze ten kto nigdy nie pracował z dzieciakami to nie zrozumie jak sam nie przygotuje apelu,koncertu i tp: pozdrawiam leni krytykantów:) a szczeże pozdrawiam Pania prof.Kozak Pania Krynska i Pania pielegniarke:)
~hela2 17-12-2011 23:15
bład ortograficzny "szczeże" szczerze" głab ze mnie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
306
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%