MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Podzielili się kolędami i dobrym sercem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 18 grudnia 2008, 21:45
Aktualizacja: Piątek, 19 grudnia 2008, 23:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
– Te przeboje nigdy się nie starzeją, a ich popularność nie zależy od miejsca na liście przebojów. Wszystkie są hitami – to słowa Włodzimierza Korcza, który – akompaniował Alicji Majewskiej, Halinie Frąckowiak i Zbigniewowi Wodeckiemu podczas wielkiego koncertu charytatywnego „Podziel się!”

Tłum przyszedł dziś do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego nie tylko po to, aby posłuchać kolęd i piosenek w klimatach Bożego Narodzenia, ale – może przede wszystkim – pomóc wychowankom Domu Dziecka Dąbrówka. Bilety na niezapomniany występ wspomnianych artystów można było dostać po… podzieleniu się z dziećmi potrzebnymi artykułami codziennego użytku: środkami czystości, przyborami szkolnymi – oraz słodyczami. – Uzbieraliśmy tyle darów, że nie zmieściły się w punkcie pielgrzymkowym kościoła – mówi Mirosław Salecki z Agencji Solo, współorganizatora koncertu.

Sami bohaterowie wydarzenia zasiedli w ławach świątyni obok swoich dobroczyńców. I wszyscy zamienili się w słuch, kiedy – po słowach powitania ks. płk. Andrzeja Bokieja, proboszcza parafii garnizonowej – zabrzmiały kolędy. I to w jakim wykonaniu! Soliści czarowali głosem, śpiewali niesamowicie brzmiące aranżacje a wszystko przy wirtuozerskim akompaniamencie Włodzimierza Korcza, który nie szczędził także krótkich komentarzy.

– Kolędy to przeboje, których popularność nie zależy od miejsca na listach przebojów. Ciągle są hitami, na przykład, „Przybieżeli do Betlejem” – mówił muzyk. A wokaliści brawurowo wykonali tę kolędę w formie trzygłosowego kanonu. Zbigniew Wodecki zagrał na skrzypcach „Oj maluśki, maluśki”, a cały utwór ubarwił „góralskim” opowiadaniem o Bożym Narodzeniu. Alicja Majewska i Halina Frąckowiak śpiewały też solo, a słuchacze długo bili brawo ciesząc się z wielkiego przeżycia duchowego. A najbardziej powinny ucieszyć się dzieci z Dąbrówki, które – dzięki wspólnej inicjatywie Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Agencji Koncertowo-Wydawniczej „Solo” - będą miały radośniejsze i bardziej zasobne święta Bożego Narodzenia i wiele dni Nowego Roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Bus dla strażaków

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Pyzdra 18-12-2008 22:45
Majewska-Frąckowiak-Wodecki - interpretacje kolęd w ich wykonaniu wybrzmiewają pięknie.
~jaa 18-12-2008 23:08
Byłam piekny koncert i piękny cel!!
~fbp 19-12-2008 1:04
i wszystko niby za darmo??:))))super niech dzieciaki maja lepsze swieta,ale moze ktos wspomni o honorarium??WMZ&JŚ:))
~x 19-12-2008 7:54
A czemu zawsze ze spoźnieniem informujecie czytelnikow o roznych imprezach i spotkaniach itp. Zawsze po fakcie. To juz kolejny raz ! Kiedys pamietam chodzilo o koncert charytatywny w filharmonii i zbiorke pieniedzy dla jakiegos chorego chlopca. Tez daliscie informacje na tyle poźno, że nie zdążyliśmy z żoną, a chetnie bysmy poszli. Szkoda...
TEJO 19-12-2008 9:18
Szanowni Internauci, z całą stanowczością prostuję informację, jakoby portal Jelonka nie zamieścił anonsu o wspomnianym koncercie: widoczny baner zapowiadający tę imprezę był na stronie głównej portalu co najmniej od tygodnia. Z szacunkiem Konrad Przezdzięk
~Ula 19-12-2008 11:51
Szkoda, że nie było informacji w "Będzie się działo" - no chyba po to jest ten tytuł i tam sprawdzam co będzie się działo.
~??____(())) 19-12-2008 12:01
Zgadzam się z "~x" awsze takie wydarzenia sa przegapiane, nie informujecie o nich, dlaczego!!!??? Gdybym wiedziała wczesniej również wybrałabym się z córką na to spotkanie, bo pewnie było warto. Szkoda... Mam nadzieję, że Droga Redakcja w Nowym Roku się poprawi
~karioka 19-12-2008 12:17
Ja też nie zauważyłam tej informacji, a chętnie bym poszła.
rymcycymcy 19-12-2008 12:22
Banner wisiał, redakcja jest wporzo ! Ja tam widziałem i z tej wiedzy skorzystałem. Sprawcie sobie lepsze lornetki ;)
~nico do rymcycymcy 19-12-2008 20:25
Zebyś tY nie musial sobie wprawiac nowych okien w domu :) hehe, to nie jest groźba oczywiscie. Pomysl troche baranie, skoro sa jakiekolwiek zastrzeżenie to znaczy, że ten przepływ informarmacji jest równy zero ! Banner wisiał, jak sam z reszta piszesz - baner, ale to tylko baner, czyli w liczbie pojedynczej, czyli - tylko jeden, a jesli nawet, było ich kilka, to z tych komentarzy wynika, że było ich za mało. A szanowna redakcja jak zwykle olewa.... podchodzi do sprawy i idzie na łatwizne !!! Podaje informacje po czasie ! Za słabych ma informatorów :( ! Szkoda...
~I M P R E Z O W I C Z 19-12-2008 20:47
Informacja Była pod tytułem" PODZIEL SIĘ " Trzeba rozglądać się.Wydarzeń kulturalnych nie brakuje aż nie idzie się wyrobić. Często zdarza się ,że trzeba zaliczyć np 3 imprezy tak jak to miało miejsce 18 bm. Już brakuje miejsca na dziurki w pasku bo niektóre imprezy są z "KATERINGIEM" Pozdrawiam ,,GAPOWICZÓW" ( nie powinno być tak ,że w jednym czasie jest kilka imprez i nie sposób być wszędzie )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Śmierć na żwirowni

Rój wiedzy

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Dla komfortu pasażerów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1038
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%