MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Podzielili pieniądze „korkowe”. Najwięcej dostał Aeroklub

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: UM
Zakończyło się postępowanie konkursowe, oceniające oferty na realizację zadań zlecanych w ramach programu przeciwdziałania alkoholizmowi i skutkom alkoholizmu. – Do podziału było 200.000 zł, a w sferze profilaktyki – 80.000 zł. Łącznie wpłynęło 21 ofert.

Propozycja Aeroklubu Jeleniogórskiego – „Przez trzeźwość do gwiazd” zyskała wysoką punktację. Aeroklub proponuje zajęcia dla dzieci z rodzin zagrożonych patologią przez całe wakacje. Uczestnicy spotkań będą zdobywali nie tylko wiedzę o lotnictwie, ale – jeśli rodzice się zgodzą – będą mieli okazję przynajmniej raz znaleźć się w powietrzu pod opieką doświadczonego pilota. Aeroklub otrzymał na realizację tego zadania kwotę 74 tys. zł.

Podobną kwotę – 65 tys. zł – otrzymał Hufiec ZHP Jelenia Góra na „Harcerskie obozy profilaktyczne”, PCK na „Nieobozowe Lato” dostał 22 tys. zł, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „StoKur” na „Letnie warsztaty dziecięce” otrzymało 16. tys. zł, inne organizacje otrzymały nieco niższe kwoty.

Jednym z ważniejszych kryteriów jakie przyjęli członkowie komisji przy ocenie wniosków była oferta w Jeleniej Górze, mniejsze szanse mieli ci, którzy proponowali wyjazdy. Chodziło o to, że do udziału w zajęciach na miejscu można zaprosić więcej uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Śmierć na żwirowni

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~gfgf 29-04-2013 8:49
Fajne pomysły, kasa zostanie dobrze wydana. Gratuluje szczególnie aeroklubowi.
~taka prawda 29-04-2013 15:47
Czyli znowu kasa poszła do kieszeni dobrych kolesi.
~mmm 29-04-2013 16:37
Do dupka o nazwie gó.. prawda z godz. 15.47 . Oplucie społeczników z ZHP , to wyjątkowa podłość ka...lii , która w swoim marnym pseudo-życiu wyprodukowała jedynie kilka internetowych pierdów . Olać g.. . Dziękuję bardzo młodym ludziom z jeleniogórskiego hufca ZHP za ich darmową pracę i liczę na dalsze społeczne zaangażowanie .
~do mmm 29-04-2013 16:55
Widać sam jesteś z ZHP i zabolała cię bolesna prawda. Podaj kilka przykładów ostatnich działań tych "społeczników". Bo napisać wulgarny post to każdy głupi potrafi, jednak w ten sposób raczej nie zrobiłeś swojej organizacji dobrej opinii.
~do do mmm 29-04-2013 18:25
Tych działań nie ma. Kolesie Zawiły dostali kolejną wypłatę za wierność.
~mmm 29-04-2013 18:44
Ujadacze uliczne zaszczekały :-) Tak byłem w ZHP w latach siedemdziesiątych jako dzieciak , Kliczków cztery razy itd , a potem już niestety nie . Wulgarnym i prymitywnym pierdem jest insynuacja o kasie do kieszeni . Co zrobiło ostatnio ZHP ? Przeprowadziło finał WOŚP w Jeleniej ( za kilka kanapek jełopie ) , zorganizowało dla dzieciaków ferie zimowe , prowadzą stale pracę z trudną młodzieżą , organizują wyjazdy dla chętnych w góry , biwaki , świeczkowiska . I to wszystko robią ZA DARMO , SPOŁECZNIE . A nazwisko Zawiły jest tym dzieciakom prawie obce . Zamilknij Ka...lIO . Trudno zachować kulturę jak ma się sztukę przed sobą .
~ 29-04-2013 19:59
Dzieci" raz znajdą się w powietrzu" !!!!!!!!! A przez dwa tygodnie będą sprzątać hangary i czyścić szybowce. Wleciała kasa na loty dla pilotów !!!!!!!!!
~ja 29-04-2013 20:47
z ta kasą dla pilotów proszę uważać. żeby to było takie proste, aeroklub poza społecznym celem chce po prostu wrócić swoją dawną świetność. A dzieci wiele zyskają, spotkają porządnych, mądrych ludzi. Hangary ma kto sprzątać, zapewniam.
~ZHP 29-04-2013 21:27
Za darmo, jak za darmo... Jak się spytać, to wszyscy społecznicy, a tu właśnie widać, jak za darmo robią. Od tego 60 patyków, od innego drugie 60 i sumka zbiera się całkiem niezła. Skoro ZHP robi wszystko za darmo, to czemu wyciąga rączkę po publiczne pieniądze?
~w13 30-04-2013 0:48
jak powiedziała Margaret Tacher jak rzad/miasto rozdaje społeczne pieniądze to nie daje swoich bo ich nie ma tylko rozdaje nasze czyli twoje..ps. tak byłoby ciekawe gdyby te pieniądze dala np. pani poseł nr 1 z jeleniej góry np choć polowe swojej trzynastki,,,ale to by zabolało ps. a te słynne nagrody pani kopocz jakoś po deklaracjach chyba zostały im w kieszeniach ?
~Gość 30-04-2013 1:26
Najlepiej żeby w ogóle nie zawała na jakieś ZHP. Są ważniejsze cele niż karmić darmozjadów, którzy nic nie robią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ratunek ze śmigłowcem

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Znowu auto na chodniku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
774
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%