MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Podziel się swoją Jelenią Górą

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 lutego 2014, 7:43
Aktualizacja: 10:43
Autor: UM
– Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ogłasza konkurs dla Jeleniogórzan, ale i tych gości, którzy lubią i znają miasto, by zechcieli stworzyć wspólnie autorski przewodnik po ulubionych/magicznych/malowniczych miejscach – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze .

O ile każdy turysta wie, a przynajmniej łatwo może się dowiedzieć, jak trafić do muzeów, kościołów i zabytkowych obiektów czy atrakcyjnych, opisanych w przewodnikach miejsc, to trudno mu będzie znaleźć coś drobnego.
Ciekawy zakątek, oryginalny detal, który warto zobaczyć, ciekawy widok z....

- Chciałbym – powiedział Marcin Zawiła – by powstał taki rodzaj „przewodnika serdecznego”, zupełnie innego od tych, które są wydawane przez specjalistyczne firmy, które „dobrze się znają na swojej pracy i na tym, co chcą widzieć turyści”. Odkryjmy Jelenią Górę nieco inną. Wskażmy miejsca, gdzie zaprowadzilibyśmy i zaprowadzimy swoich gości, którzy przyjadą na wakacje. Wiem, że to niełatwe, ale jestem przekonany, że warto spróbować.

Efektem tego będzie rodzaj elektronicznego przewodnika – „Odkryj moją Jelenią Górę”, który umieścimy na stronie internetowej miasta i wszystkich portalach mediowych, jeśli one zechcą w tym uczestniczyć.

- Powołam jury, które też będzie oryginalne. Chciałbym, żeby członkami jury były osoby wskazane przez autorów przewodnika.- powiedział Marcin Zawiła. – Oczywiście, kandydaci muszą się godzin na uczestnictwo w pracach jury, uzyskanie zgody pozostawiam osobom zgłaszającym, ale właśnie w ten sposób każdy z zainteresowanych może mieć bezpośredni (jako Autor) i pośredni (jako zgłaszający członka jury) wpływ na ostateczny kształt naszej wspólnej pracy.

Co może być takim miejscem? Zaciszne zakole Bobru, widok na miasto z miejsca, do którego nie docierają wycieczki, architektoniczny detal, który dostrzega niewiele osób...

- Obiecuję – mówi Marcin Zawiła – że jeśli zajdzie potrzeba historycznego czy fotograficznego „dopracowania” takiej notki, to zajmą się tym specjaliści, ale ostatecznie zatwierdzi jej kształt i formę Autor pomysłu, bo to on będzie właścicielem tej idei.

Wszyscy pomysłodawcy, którzy zgłoszą się do tego działania, a efekt ich pracy znajdzie uznanie w oczach społecznego jury, otrzymają nagrody książkowe, a pięć najlepszych, najwyżej ocenione przez jury pomysły zostaną uhonorowane także drobnymi wyróżnieniami finansowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sołectwa kupują defibrylatory

Obieżyświat w Lwówku

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 13-02-2014 8:15
Kocham Jelenią Górę, to moje miiasto... Jednak mimo tego musze być obiektywny. Obawiam się, że Pan Zawiła noże sobie tym pomysłem strzelić w kolano! Jelonka posiada wiele uroczych zakontków.., jednak jest też bardzo dużo zaniedbanych i po macoszemu traktowanych miejsc! Panie Zawiła.., Cieplice to nie wszystko! Z wnętrza pana (drogiej) prezydenckiej skody chyba niewiele Pan widzi..!!! Panie Zawiła...
~Zabobrzanin 13-02-2014 8:18
Może autor się zgłosi ?: Jelenia Góra: http://youtu.be/8ac1xii5WFE
~18 sqandal 13-02-2014 8:31
..... niestety ale tu nie ma nic ciekawego , nawet w fontannie rosną kwiaty w donicy i to przy samym ratuszu , wstyd. A jezeli chodzi o piękną Jelenią Gore ...... no to niech pan prez. przejedzie sie po innych miejscowosciach i obejrzy jak tam dbają o czystośc i < ukwieczenie > miasta i wcale nie mają większych funduszy bo kraj biedny jest. ..... i tyle
~ 13-02-2014 9:14
jest takie magiczne miejsce dla spragnionego wiedzy w tym temacie Prezydenta Zawily- gdzie chetnie poprowadzilabym cala wycieczke zlozoną z czlonkow PO i PSL - wiezienie
~ 13-02-2014 10:36
Ciekawa propozycja! Jelenia Góra jest długa i trochę szeroka... i bardzo nieznana. Tak więc zamiast jęczeć bierzmy się do roboty :D
~boniu 13-02-2014 10:37
proponuję wycieczkę do urzędu pracy
~ 13-02-2014 10:39
PS - frustraci źli na Prezydenta Zawiłę niech stworzą swój przewodnik, w kolorze czarnym i niech to będzie ich talmud czytany każdego dnia... aż zrozumieją, że to nie ten czy inny Prezydent stoi im na przeszkodzie tylko ich własne fobie i frustracje! Wiedzieliście chociaż jak dzisiaj niesamowicie rozpoczął się dzień w Jelonce??? ;)
~lubudubu 13-02-2014 10:54
frustracji juz dawno maja taki przewodnik - nazywa sie "jak oskarzyc wladze o swoje prywatne niepowodzenia" chodza z tym przewodnikiem i pokazuja sobie nawzajem i utwierdzja sie w przekonaniu jakimi to ofirami losu są ...
~Anna 29 13-02-2014 12:03
A gdzie się trzeba zgłosić?
~Anna 29 13-02-2014 13:19
A gdzie się trzeba zgłosić?
~doLubudubu 13-02-2014 15:27
wszędzie brud, plastikowe butelki, fruwające śmieci, pytam gdzie straż miejska i dyscyplinowanie właścicieli by dbali o swoje posesje jak nie dobrowolnie to mandatami, patrz śmietnisko koło stacji BP, obejście piekarni na Pijarskiej, że o głównym deptaku nie wspomnę, od 2013r miasto odpowiada za czystość to do roboty, bo WSTYD
~ 13-02-2014 17:45
A ja kocham Jelenią Górę - z jej pięknem i brzydotą. To jest moje miasto i nie zamienię je na inne, bo mam je w sercu gdziekolwiek jestem :) Nie pluję na moje miasto, nie obrażam władz miasta, które zostały wybrane w demokratycznych wyborach. Smucą mnie durne decyzje, jakie podejmują radni, cieszą mnie ciekawe inicjatywy, a duma napawa mnie, że MOJE miasto - powoli, bo powoli ale pięknieje. Fajnie, że jeszcze tyle jest do zrobienia. A jak jest smutno to jedziemy na Szybowcową... podziwiamy i ładujemy akumulatory :D
~ewelin 13-02-2014 17:58
Dobrze, ale gdzie jest informacja o tym szlachetnym konkursie?
~Madalena 13-02-2014 18:05
No właśnie! Ale gdzie w końcu zgłaszać te propozycje ???? To chyba najważniejsza informacja i szczegółowych informacji (jak zwykle) BRAK!!!! I do kiedy ????
~ 13-02-2014 18:08
Hi, hi... wkrótce ;) http://jeleniagora.pl/content/podziel-si%C4%99-swoj%C4%85-jeleni%C4%85-g%C3%B3r%C4%85
~RALLYACTION 13-02-2014 19:25
Po co wyważać otwarte drzwi ?????????????????????? www.opencaching.pl
~ 13-02-2014 20:44
DOLNOŚLĄZAK. Ja tak po za konkursem. Pokazałbym gdzie wmurowana była płaskorzeźba wybitnej artystki Anny Bor, zdjęta za czasów, gdy styropianowi reformatorzy uprawnieni byli do głoszenia "jedynej, słusznej racji". Pokazałbym miejsce w Katedrze Erazma i Pankracego, gdzie niepiśmienni repatryjanci w roku 1946 zdjęli i zniszczyli napis pisany starą szwabachą - staroświeckim gotykiem, informujący po niemiecku, że założycielem Stadt Hirschberg był - w 1108 roku - słowiański książę Bolesław. Pokazałbym miejsce przed wjazdem do dawnej Celwiskozy gdzie stał pomnik poświęcony ofiarom z Konzentrazions Lager Gross Rosen - filia w Jeleniej Górze zburzony nie wiadomo z czyjego polecenia. Cdn.
~ 13-02-2014 21:02
Cd. z 20:44. Pokazałbym willę Ingenmhaim przy dawnej Wilhelmstrasse in Hirschberg /Al.Wojska Polskiego/, a w szczególności opowiedziałbym o jej szczególnej architekturze, historii i właścicielu. Natomiast ogrom uwagi poświeciłbym arcydziełom wmurowanym tu i ówdzie z inicjatywy dyrektora muzeum przyrodniczego we współdziałaniu z ostatnim generałem jeleniogórskiego garnizonu. DOLNOŚLĄZAK.
~dreptak 14-02-2014 1:15
Typuję jako magiczne miejsce dziury na Łomnickiej, a na członków jury wybieram następujące osoby: mojego wujka, brata, mamę, teściową i psa Azorka z podwórka. Stawiam na to, że wygram ten konkurs, gdzie mogę zgłosić się po obiecaną "drobną nagrodę finansową"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Stalowe rumaki w Karpaczu

Skalne ławki pod Szrenicą

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Minka na sobotni wieczór

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
254
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%