MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podziel się swoją Jelenią Górą

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 lutego 2014, 7:43
Aktualizacja: 10:43
Autor: UM
– Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ogłasza konkurs dla Jeleniogórzan, ale i tych gości, którzy lubią i znają miasto, by zechcieli stworzyć wspólnie autorski przewodnik po ulubionych/magicznych/malowniczych miejscach – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze .

O ile każdy turysta wie, a przynajmniej łatwo może się dowiedzieć, jak trafić do muzeów, kościołów i zabytkowych obiektów czy atrakcyjnych, opisanych w przewodnikach miejsc, to trudno mu będzie znaleźć coś drobnego.
Ciekawy zakątek, oryginalny detal, który warto zobaczyć, ciekawy widok z....

- Chciałbym – powiedział Marcin Zawiła – by powstał taki rodzaj „przewodnika serdecznego”, zupełnie innego od tych, które są wydawane przez specjalistyczne firmy, które „dobrze się znają na swojej pracy i na tym, co chcą widzieć turyści”. Odkryjmy Jelenią Górę nieco inną. Wskażmy miejsca, gdzie zaprowadzilibyśmy i zaprowadzimy swoich gości, którzy przyjadą na wakacje. Wiem, że to niełatwe, ale jestem przekonany, że warto spróbować.

Efektem tego będzie rodzaj elektronicznego przewodnika – „Odkryj moją Jelenią Górę”, który umieścimy na stronie internetowej miasta i wszystkich portalach mediowych, jeśli one zechcą w tym uczestniczyć.

- Powołam jury, które też będzie oryginalne. Chciałbym, żeby członkami jury były osoby wskazane przez autorów przewodnika.- powiedział Marcin Zawiła. – Oczywiście, kandydaci muszą się godzin na uczestnictwo w pracach jury, uzyskanie zgody pozostawiam osobom zgłaszającym, ale właśnie w ten sposób każdy z zainteresowanych może mieć bezpośredni (jako Autor) i pośredni (jako zgłaszający członka jury) wpływ na ostateczny kształt naszej wspólnej pracy.

Co może być takim miejscem? Zaciszne zakole Bobru, widok na miasto z miejsca, do którego nie docierają wycieczki, architektoniczny detal, który dostrzega niewiele osób...

- Obiecuję – mówi Marcin Zawiła – że jeśli zajdzie potrzeba historycznego czy fotograficznego „dopracowania” takiej notki, to zajmą się tym specjaliści, ale ostatecznie zatwierdzi jej kształt i formę Autor pomysłu, bo to on będzie właścicielem tej idei.

Wszyscy pomysłodawcy, którzy zgłoszą się do tego działania, a efekt ich pracy znajdzie uznanie w oczach społecznego jury, otrzymają nagrody książkowe, a pięć najlepszych, najwyżej ocenione przez jury pomysły zostaną uhonorowane także drobnymi wyróżnieniami finansowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Finisz remontu

Areszt dla podpalaczy

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 13-02-2014 8:15
Kocham Jelenią Górę, to moje miiasto... Jednak mimo tego musze być obiektywny. Obawiam się, że Pan Zawiła noże sobie tym pomysłem strzelić w kolano! Jelonka posiada wiele uroczych zakontków.., jednak jest też bardzo dużo zaniedbanych i po macoszemu traktowanych miejsc! Panie Zawiła.., Cieplice to nie wszystko! Z wnętrza pana (drogiej) prezydenckiej skody chyba niewiele Pan widzi..!!! Panie Zawiła...
~Zabobrzanin 13-02-2014 8:18
Może autor się zgłosi ?: Jelenia Góra: http://youtu.be/8ac1xii5WFE
~18 sqandal 13-02-2014 8:31
..... niestety ale tu nie ma nic ciekawego , nawet w fontannie rosną kwiaty w donicy i to przy samym ratuszu , wstyd. A jezeli chodzi o piękną Jelenią Gore ...... no to niech pan prez. przejedzie sie po innych miejscowosciach i obejrzy jak tam dbają o czystośc i < ukwieczenie > miasta i wcale nie mają większych funduszy bo kraj biedny jest. ..... i tyle
~ 13-02-2014 9:14
jest takie magiczne miejsce dla spragnionego wiedzy w tym temacie Prezydenta Zawily- gdzie chetnie poprowadzilabym cala wycieczke zlozoną z czlonkow PO i PSL - wiezienie
~ 13-02-2014 10:36
Ciekawa propozycja! Jelenia Góra jest długa i trochę szeroka... i bardzo nieznana. Tak więc zamiast jęczeć bierzmy się do roboty :D
~boniu 13-02-2014 10:37
proponuję wycieczkę do urzędu pracy
~ 13-02-2014 10:39
PS - frustraci źli na Prezydenta Zawiłę niech stworzą swój przewodnik, w kolorze czarnym i niech to będzie ich talmud czytany każdego dnia... aż zrozumieją, że to nie ten czy inny Prezydent stoi im na przeszkodzie tylko ich własne fobie i frustracje! Wiedzieliście chociaż jak dzisiaj niesamowicie rozpoczął się dzień w Jelonce??? ;)
~lubudubu 13-02-2014 10:54
frustracji juz dawno maja taki przewodnik - nazywa sie "jak oskarzyc wladze o swoje prywatne niepowodzenia" chodza z tym przewodnikiem i pokazuja sobie nawzajem i utwierdzja sie w przekonaniu jakimi to ofirami losu są ...
~Anna 29 13-02-2014 12:03
A gdzie się trzeba zgłosić?
~Anna 29 13-02-2014 13:19
A gdzie się trzeba zgłosić?
~doLubudubu 13-02-2014 15:27
wszędzie brud, plastikowe butelki, fruwające śmieci, pytam gdzie straż miejska i dyscyplinowanie właścicieli by dbali o swoje posesje jak nie dobrowolnie to mandatami, patrz śmietnisko koło stacji BP, obejście piekarni na Pijarskiej, że o głównym deptaku nie wspomnę, od 2013r miasto odpowiada za czystość to do roboty, bo WSTYD
~ 13-02-2014 17:45
A ja kocham Jelenią Górę - z jej pięknem i brzydotą. To jest moje miasto i nie zamienię je na inne, bo mam je w sercu gdziekolwiek jestem :) Nie pluję na moje miasto, nie obrażam władz miasta, które zostały wybrane w demokratycznych wyborach. Smucą mnie durne decyzje, jakie podejmują radni, cieszą mnie ciekawe inicjatywy, a duma napawa mnie, że MOJE miasto - powoli, bo powoli ale pięknieje. Fajnie, że jeszcze tyle jest do zrobienia. A jak jest smutno to jedziemy na Szybowcową... podziwiamy i ładujemy akumulatory :D
~ewelin 13-02-2014 17:58
Dobrze, ale gdzie jest informacja o tym szlachetnym konkursie?
~Madalena 13-02-2014 18:05
No właśnie! Ale gdzie w końcu zgłaszać te propozycje ???? To chyba najważniejsza informacja i szczegółowych informacji (jak zwykle) BRAK!!!! I do kiedy ????
~ 13-02-2014 18:08
Hi, hi... wkrótce ;) http://jeleniagora.pl/content/podziel-si%C4%99-swoj%C4%85-jeleni%C4%85-g%C3%B3r%C4%85
~RALLYACTION 13-02-2014 19:25
Po co wyważać otwarte drzwi ?????????????????????? www.opencaching.pl
~ 13-02-2014 20:44
DOLNOŚLĄZAK. Ja tak po za konkursem. Pokazałbym gdzie wmurowana była płaskorzeźba wybitnej artystki Anny Bor, zdjęta za czasów, gdy styropianowi reformatorzy uprawnieni byli do głoszenia "jedynej, słusznej racji". Pokazałbym miejsce w Katedrze Erazma i Pankracego, gdzie niepiśmienni repatryjanci w roku 1946 zdjęli i zniszczyli napis pisany starą szwabachą - staroświeckim gotykiem, informujący po niemiecku, że założycielem Stadt Hirschberg był - w 1108 roku - słowiański książę Bolesław. Pokazałbym miejsce przed wjazdem do dawnej Celwiskozy gdzie stał pomnik poświęcony ofiarom z Konzentrazions Lager Gross Rosen - filia w Jeleniej Górze zburzony nie wiadomo z czyjego polecenia. Cdn.
~ 13-02-2014 21:02
Cd. z 20:44. Pokazałbym willę Ingenmhaim przy dawnej Wilhelmstrasse in Hirschberg /Al.Wojska Polskiego/, a w szczególności opowiedziałbym o jej szczególnej architekturze, historii i właścicielu. Natomiast ogrom uwagi poświeciłbym arcydziełom wmurowanym tu i ówdzie z inicjatywy dyrektora muzeum przyrodniczego we współdziałaniu z ostatnim generałem jeleniogórskiego garnizonu. DOLNOŚLĄZAK.
~dreptak 14-02-2014 1:15
Typuję jako magiczne miejsce dziury na Łomnickiej, a na członków jury wybieram następujące osoby: mojego wujka, brata, mamę, teściową i psa Azorka z podwórka. Stawiam na to, że wygram ten konkurs, gdzie mogę zgłosić się po obiecaną "drobną nagrodę finansową"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

MZK nie dla rowerzystów?

Kandydaci PO

Rozdano kwiaty za elektroodpady  

Pokój ponownie rywalem Mroza

Drogi gminne już gotowe

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
200
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%