MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Podyskutują o przyszłości Goduszyna

Wiadomości: Goduszyn
Środa, 6 czerwca 2012, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
W najbliższy wtorek (12.06) o godzinie 18:00 w restauracji na terenie Stajni Gostar przy ul. Goduszyńskiej 61 w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie mieszkańców, władz miasta oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Debatę w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór" zorganizowało Stowarzyszenie Goduszyn.

Po przywitaniu gości Stowarzyszenie Goduszyn zaprezentuje swoje dotychczasowe i planowane działania oraz przedstawi zadania budżetowe realizowane w 2012 roku.

Od godz. 18:30 do 20:00 będzie czas na dyskusję. Uczestnicy spotkania będą próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy rozwój Goduszyna jest spójny z rozwojem pozostałych dzielnic, czy plan zagospodarowania dla jednostki Goduszyn jest szansą czy może przeszkodą dla mieszkańców, czy znajdą się środki na rozwój Goduszyna w kolejnych budżetach miasta, jaka jest rola radnych w zapewnieniu zrównoważonego rozwoju oraz czy współpraca organizacji pozarządowych z samorządem jest szansą na rozwój miasta?

Zakończenie spotkania zaplanowano na godz. 20.00. Do udziału w debacie organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Synoptycy: spodziewane ulewy

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 6-06-2012 9:55
Goduszynie dobra rada:) Nie kroczcie tylko Zawiłą Coplexsową Drogą, bo to was zgubi! Trzymajcie się z dala a czas pokaże ,że warto było:)
~:0 6-06-2012 10:09
Brawo Stowarzyszenie Goduszyn. To słuszna droga.
~11sqandal 6-06-2012 11:09
chcieliście być < miastowymi > gospodzrze goduszyńscy to macie to dobro jaki jest adres na kopercie ( Jelenia Góra ) pozatym żadnych profitów tak władza powieksza swój budżet przyłączając okoliczne wiochy do miasta żałosne to i nie spodziewajcie się ze coś poza prawami miejskimi uzyskacie . Jezeli jest możliwośc to < dobra rada > odłączcie się od Jeleniej Góry
~Nostradam012 6-06-2012 16:39
W Goduszynie aż się prosi stworzenie tras ENDURO dla motocyklów i quadów. Sklep motocyklowy Borysa i dzika trasa enduro przez hexagen do Siedlęcina tworzą naturalne centrum sportów OFFROAD w tej dzielnicy. Bardzo szybko prywatni inwestorzy stworzyliby tam Camping, czy pokoje gościnne dla klientów spoza kotliny. Goduszyn to doskonała baza wypadowa dla sportów offroad. Tylko zamiast dyskusji niech URZĄD MIASTA ogłosi KONKURS na plan rozwoju sportów OFFROAD w Goduszynie.
~JELENI_OGÓR 6-06-2012 17:14
no właśnie te nasze miasto wchłania wioski ale zamiast zamienić je w miasto to dalej wiochami pozostają, czemu nie jest tak jak we Wrocku że na wchłoniętych wioskach po pewnym czasie nie widać że to były wioski
~Robert P 6-06-2012 17:59
Do 10.09. Jedynie słuszna. Linia przewodnia. Do międzynarodówki. Baaaaczność!
~mieszk. 6-06-2012 18:27
Dlaczego nikt w Goduszynie nie pomyśli o wytyczeniu pieszych tras spacerowych na okolicznych wzgórzach, z których rozciągają się wspaniałe widoki na Karkonosze? Wiosną niewiele jest miejsc, skąd można podziwiać piękniejsze widoki ośnieżonych Karkonoszy górujących nad zieloną już Kotliną Jeleniogórską. Żadna jeleniogórska dzielnica nie może pochwalić tak widokowymi wzgórzami! O czym większość mieszkańców Goduszyna i Jeleniej Góry niestety nie wie Wspaniałe punkty widokowe znajdują się na: Skalicy, Godziszu, Komorzycy (skałka Leśny Zbór), Sroczce oraz wzgórzu Rodło. Ponadto niezapomnianych widoków dostarczają całkiem dobrze wydeptane ścieżki prowadzące po porośniętych łąkami południowych zboczach Godzisza, Skalicy czy Komorzycy.
~mieszk. 6-06-2012 18:40
C.d. Kilka lat temu prowadził przez te wzgórza jeden jedyny żółty szlak, ale niestety został skrócony do Rybnicy. Koszt wyznakowania tras pieszych wokół Goduszyna nie jest duży (robi to już wiele większych i mniejszych miejscowości), na początek wystarczyłoby oznakować kilka szlaków, ustawić drogowskazy, może parę ławeczek w miejscach widokowych czy tablic z opisem panoramy (miasto z pewnością dołożyłoby się do tej inwestycji). Przy odrobinie promocji mieszkańcy miasta, a także turyści zyskaliby wspaniałe miejsca spacerowe z pięknymi widokami na Karkonosze, o których większość z nich nie ma zielonego pojęcia, a Goduszyn z zapadłej wiochy stałby się przyjemnym miejscem do rodzinnego spędzania weekendów na łonie przyrody.
~dobra rada 6-06-2012 18:48
Zaproście Marcina Kaflika ze Stowarzyszenia "Ciepliczanin". On ma mnóstwo pomysłów na rozwój tej dzielnicy i każdej innej. Nie wiadomo tylko czy zechce się nimi podzielić, ale zawsze warto spróbować ;)
~Marcin 73 6-06-2012 20:30
:-) Mieszkańcy Goduszyna sami wiedzą co jest dla nich najlepsze. Fakt że spotykają się w Stajni Gostar jasno pokazuje jaki kierunek rozwoju Goduszyna jest przez nich pożądany. Stowarzyszenie "Ciepliczanin" pozdrawia Goduszyn.
~Rys z Klanu 6-06-2012 20:50
adus a co ci przeszkadzają gumiaki?Czy Ty jak wskakujesz w garnitur i do tego zakładasz czerwone trampki- w jakiś sposób Cie nobilituje?Czy może miejsce zamieszkania- Zabobrze(czytaj Króżewniki)!
Robert_Goduszyn 6-06-2012 22:34
Do 06-06-2012 18:27 | ~mieszk. Cieszę się że wywyołano ten temat, poczyniliśmy juz działania w tej sprawie, doprecyzowaliśmy pewne kwesteie z Nadleśnictwem i w pierwszej kolejności odtworzymy punkt widokowy na Skalicy. Serdecznie zapraszam na spotkanie temat będzie poruszony! Prosze o kontakt na email: stowarzyszenie@goduszyn.pl
~:0 6-06-2012 22:52
Do Robert P. (chyba to nie ten Robert P. ) 10.09 to godzina, a nie nick - takie wyjaśnienie. Po drugie, jeśli społeczność dzielnicy organizuje spotkanie z władzami miasta, żeby przekazać swoje preferencje co do rozwoju, informacje o oczekiwanych inwestycjach, to jest komunizm? To jest w czystej formie społeczeństwo obywatelskie. To jest najlepszy sposób dialogu i nacisku. Co w tym złego? Po epistołach programowych u RP nastała cisza. Szeroki front wygasł. Amunicja się skończyła, czy trwa jakaś gierka, żeby zanadto nie zdenerwować lwa ? Do tych z miasta, co martwią się strasznie o losy wsi. Przecież to wy krzyczycie cały czas że JG to wiocha, więc się zdecydujcie.
~Marcin 73 6-06-2012 23:51
Drogi "miłośniku cieplic" podpisany jako "goduszyniak" uspokój się zanim ci żyłka pęknie. Pozdrawiam - Marcin Kaflik
~mieszk. 7-06-2012 19:49
Do Robert_Goduszyn: Akurat punkt widokowy na Skalicy jest chyba najmniej atrakcyjny ze wszystkich, które wymieniłem. Ze skałki szczytowej (tej, na którą wiodą wykute stopnie) widoków już nie ma żadnych (zbyt wysoki las). Natomiast w miarę ładny widok na Karkonosze rozpościera z jednej z mniejszych skałek na półn. zboczu góry ale ciężko do niej trafić (trzeba się przedzierać przez młody las bez żadnej ścieżki) i trudno wspiąć się na nią. Więc nie wiem, o jakim odtworzeniu punktu widokowego piszesz. Mam jednak nadzieję, że moje podpowiedzi zostaną wykorzystane. No i najważniejsze poza niezbędną infrastrukturą - PROMOCJA! Bez niej trasy spacerowe spotka to co wiele innych tras - zostaną zapomniane, a znaki, drogowskazy, tablice ulegną zniszczeniu. To nie może być jednorazowe działanie!
~heh 7-06-2012 21:03
Marcin 73, dyskutujesz z własnymi upiorami?
~Dave XD 17-09-2016 14:29
Goduszyn to dziura i nic tam nie zrobią XD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

40 lat pracy Stanisława Firszta

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%