MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Podwyżki w zawieszeniu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2007, 14:40
Autor: DOB
Fot. DOB
Rada zgodziła się na zwiększenie płac pracowników MZK, ale... decydująca uchwała w tej sprawie została odrzucona!

Pracownicy miejskiego zakładu komunikacyjnego od lutego są w sporze zbiorowym z dyrekcją. Domagają się podwyżek, po 150 złotych na osobę.
W wyniku negocjacji ustalono, że podwyżki otrzymają w 3 etapach: po 50 złotych dostali już jakiś czas temu, kolejne 50 – od 1 czerwca. Ostatnie 50 złotych mieli dostać po zmianie uchwały rady miejskiej, którą głosowano na dzisiejszej sesji.

Radni co prawda uchwałę w tej sprawie przyjęli na wtorkowej sesji, ale odrzucili drugą – w sprawie zmian w budżecie. To, między innymi, w niej jest zapis o przekazaniu pieniędzy na wspomniane podwyżki. Fakt, że rada odrzuciła ten projekt z innych powodów (o tym napiszemy wkrótce), ale przy okazji sprawa podwyżek dla załogi MZK utknęła w martwym punkcie.

– Związki zawodowe muszą się określić, czy przystąpią do strajku, ale sądzę, że do tego nie dojdzie – powiedział nam dzisiaj zaraz po sesji rady Marek Woźniak, dyrektor MZK.

Być może stosowna uchwała będzie przyjęta na najbliższej sesji, która odbędzie się już w piątek (29 czerwca).

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce nowy plac zabaw

Stalowe rumaki w Karpaczu

Nie ma rady na wandali?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~505 26-06-2007 15:16
jak narazie rzady prezydenta jeleniej góry nic dobrego miastu nie przyniosły, wiec nie ma na co liczyc iz bedzie lepiej. z reszta jak w całym kraju politycy tylko wciskaja nam super kit "promocyjny". Innym słowem co "ich" to obchodzi jak nam sie zyje ! Ważne że oni maja "dobrze" (czytaj LUKSUSY), a ludzie niech się sami martwia jak dotrwać do "pierwszego" taka nasza kultura "polityczna"
~Hmm 26-06-2007 15:48
Poprzez głosowanie koalicjantów w tym głosowaniu tj Wspólnego Miasta i Lewicy (a Pan Sajnog mówił chyba eę nie będzie głosował współnie z Panem Józefem Kusiakiem) nie będzie chyba pieniędzy na remontyy dróg, podwyżki dla nauczycieli, kierowców w MZK, remont domu dziecka Dąbrówka, sprzet dla szpitala, i wiele innych rzeczy SERDECZNIE DZIęKUJEMY
~wiewiór 26-06-2007 17:31
kurde mogłem głosowac na sajnoga,napewno by zarządzał lepiej
~obser. 26-06-2007 21:23
To głosowanie Lewicy,Wspólnego Miasta i części PiS–U powinno dać dużo do myślenia PO.Nikt nie ma patentu na wszechwiedzę i nieomylność.Panowie Prezydenci trochę pokory w stosunku do Rady.
~lx 26-06-2007 21:32
Za nieprzyjmowaniem uchwały (tj. nieremontowaniem ulic, nieremontowaniem budynków komunalnych, niepodwyższaniem płac pracownikom MZK, niedotowaniem premier teatru i wielu innych niezbędnych dla miasta wydatków (i przychodów, np. 2 mln dotacji ministerialnej na remont ul. J.P. II) były kluby: Prawo i Sprawiedliwość, Wspólne Miasto i Lewica i Demokraci. Dlaczego? Bo zgłosiły żądania zwiększenia budżetu po pierwsze bez pokrycia, po drugie bez a...lizy możliwości finansowej miasta, po trzecie bez a...lizy racjonalności wydatków. Najdziwniejsze jest to, że radny Sajnog niedawno został członkiem Komisji Finansów i Budżetu a podczas prac nad tą właśnie uchwałą ani słowem nie pisnął na komisji o niezbędnych podwyżkach. Widać, że było to z góry ukartowane. Sam nie zjem i drugiemu nie dam. Tylko, że za takie postępowanie nieodpowiedzialnych radnych cierpieć będzie całe miasto. Zwiększenie wydatków miało wynieść ponad 8 mln zł. Wielu inwestycji nie będzie można rozliczyć (nawet jeżeli zostało do zapłacenia kilka tysięcy z kilkuset lub kilku milionów). Wielu też nie będzie można rozpocząć (np. modernizacji sygnalizacji ulicznej na którą miasto również pozyskało dotację i wymagany jest wkład 50% czy remont nawierzchni ul. J.P II). Ci, którzy zagłosowali przeciwko uchwale wyraźnie pokazali, że guzik interesuje ich Jelenia Góra. Ważne, żeby zaistnieć później w mediach i robić punkty u wyborców (fajnie będzie wyglądało: załatwiłem 4 miliony złotych na remonty mieszkań – Sajnog albo: załatwiłam dotację dla swojego klubu sportowego – Malczuk. Żenujące. Chora jest ta demokracja.
~k22 26-06-2007 23:11
Po pierwsze Rada podniosła dotację na wynagrodzenia dla pracowników MZK o kwotę 120 tys.zł aby wypełnić wcześniejsze zobowiązanie samorządowców.Spokojnie na pewno trafi do pracowników.Po drugie radni LiD od początku proponowali aby dyskusję nad uchwała budżetową odłożyć do czasu aż Pan Prezydent raczy zainteresować się losami miasta/pojawi się na posiedzeniu/i raczy podjąć decyzję o ewentualnych żródłach finansowania zadań inwestycyjnych.Zarządzanie przez telefon daje właśnie takie rezultaty.A potem płacz nad rozlanym mlekiem.
~Maciek 27-06-2007 0:30
Niech rada zmniejszy bilety MZK na Jelenia Góre, bo teraz sa drozsze niz w samej warszawie czy wrocławiu, w samym wrocławiu ul. kosztuje 1 zł a u nasz 1,27 achhh
~LENA 27-06-2007 7:30
PODWYZKI DLA ZWYKŁEGO PERSONELU MZK TAK, ALE DLA KIEROWNICTWA, PRZECIEŻ NIEKTÓRZY NIE MAJĄ STUDIÓW,SĄ NIEKOMPETENTNI I ZARABIAJĄ PO 3000 NETTO, MAŁO ZA SIEDZIENIE I CZYTANIE NOWIN JELENIOGÓRSKICH?
~do lena 28-06-2007 7:52
Czyżbyś była jedną z osób z kierownictwa?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Staranował samochodem trzy pojazdy

Śmierć na żwirowni

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
690
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%