MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Podwójne zaproszenie do Hauptmannów

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Środa, 26 maja 2010, 15:21
Aktualizacja: 15:22
Autor: TEJO
Od jutra w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie będzie można obejrzeć dwie wystawy jednocześnie. To poplenerowa ekspozycja studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz wystawa fotograficzna pt. „W drodze” Janusza Jaremena. Otwarcie pierwszej z nich zaplanowano na 15.00, a drugiej dwie godziny później.

Janusz Jaremen jest absolwentem wrocławskiej Akademii Ekonomicznej oraz Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Na co dzień autor wystawy zajmuje się fotografią oraz projektowaniem wydawnictw reklamowych.
W fotografii fascynuje go każdy etap pracy, od technicznych możliwości zatrzymania otaczającej nas rzeczywistości w kadrze po ostateczny moment zapisu obrazu.

Fotograf jest także gospodarzem Galerii SKENE Stowarzyszenia Magna Silesia, znajdującej się na parterze budynku Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Program galerii promuje najdynamiczniej rozwijającą się dziedzinę twórczości naszych czasów – fotografię. Wystawę J. Jaremena w Szklarskiej Porębie będzie można zwiedzać do 20 czerwca br.

W mieście pod Szrenicą od kilku dni trwa kolejny plener malarsko-szklarski oraz rzeźbiarski. Biorą w nim udział studenci z wrocławskiej ASP. Dzięki uprzejmości Henryka Łubkowskiego, właściciela Leśnej Huty, uczestnicy pleneru mogą realizować swoje projekty. Studenci niejednokrotnie znajdują inspirację w pięknie otaczających ich krajobrazów. Tego typu artystyczne wydarzenia organizowane są w Szklarskiej Porębie już od kilku lat. Piątkowy wernisaż poplenerowej wystawy będzie efektem kilkudniowej pracy młodych artystów z ASP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

W poszukiwaniu mandragory

Lawiny na fotografii

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~nick 31-05-2010 20:12
Jaremen zaskakująco dobry, studenci, no cóż.. jak to studenci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gorączka złota

Klasyki zjechały do Kowar

Gości wita król Maciuś

Zaczytaj się z Jelonką.com

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
511
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%