MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Podwójne wyróżnienie dla uczelni

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 czerwca 2018, 8:36
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2018, 7:56
Autor: UE
Fot. UE
Na sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry odbyło się 26 czerwca głosowanie w sprawie przyznania honorowego tytułu „Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry”. Zdecydowaną większością głosów, przy jednym wstrzymującym się i sześciu nieoddanych, to zaszczytne wyróżnienie otrzymał Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wnioskodawcą przyznania wyróżnienia był nasz absolwent tej uczelni – wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

Z kolei 28 czerwca na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęto uchwałę o przyznaniu Wydziałowi Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Odznaki Honorowej Złotej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. W uzasadnieniu podkreślono, iż działania Wydziału na rzecz Dolnego Śląska widoczne były od samego początku funkcjonowania uczelni.
Pracownicy naukowo-dydaktyczni i dydaktyczni, będąc członkami licznych zespołów eksperckich, powołanych przez organy lub instytucje państwowe, realizują działania na rzecz Dolnego Śląska związane m.in. z: opracowywaniem strategii rozwoju dla gmin, miast i powiatów Dolnego Śląska, programów naprawczych dla przedsiębiorstw w regionie, lokalnych programów rewitalizacji miast i gmin, studium wykonalności projektów itp.

Wyniki badań pracowników naukowo-dydaktycznych WEZiT znajdują zastosowanie w rzeczywistości gospodarczej i społecznej Dolnego Śląska. Wnioskodawcą wyróżnienia dla Wydziału był pracownik Wydziału – dr Marek Obrębalski

5 października inauguracją roku akademickiego 2018/2019 Wydział Ekonomii Zarzadzania i Turystyki w Jeleniej Górze rozpoczyna obchody Jubileuszu 50-lecia swego powstania. Od tego momentu, przez cały kolejny rok będą organizowane wystawy, wykłady otwarte oraz konferencje naukowe wpisujące się w to wyjątkowe wydarzenie dla życia jeleniogórskiego Wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Poprzez ten fakt najstarsza na naszym terenie uczelnia chce podkreślić tę 50-letnią, trwałą obecność w historii Jeleniej Góry, w życiu i świadomości wielu pokoleń jej mieszkańców oraz nieprzerwaną więź z Jelenią Górą i naszym regionem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ich 30-06-2018 17:42
Chętnie polemizowałbym co do "zasług" tej uczelni na przestrzeni lat 1980-2018 bo to okres, gdy współpracowałem z nią i obserwowałem jej "rozwój". Poczekam jednak do stosowniejszej chwili; tj. historycznej dyskusji o czasach PZPR, służbach specjalnych, korzyściach z okrągłostołowego podziału Polski oraz konstytucyjnego zapisu o "zrównoważonym rozwoju".
~Zaoczna 1-07-2018 22:38
Brawo! Wiadomo- EZiT klasa sama w sobie ;)
~Tewa 1-07-2018 23:18
Ukończyłam studia na Wydziale EZiT i bardzo dobrze wspominam ten okres. W mojej firmie pracuje wielu absolwentów na kierowniczych stanowiskach. Gratulacje dla mojego Wydziału i jego studentów, doktorantów i pracowników. Brawo!
~ 2-07-2018 8:27
Kiedyś Wydział nazywał się: Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki. I to była marka rozpoznawana w całej Polsce. Nie przesadzam. Na moim roku było bardzo dużo osób zamiejscowych i to takich nie z przypadku, tylko ze świadomego wyboru. Nie wiem dlaczego "przebranżowili się" na Ekonomii Zarządzania i Turystyki - przecież takich wydziałów to jest na pęczki, nazwa wręcz odstrasza, bo pachnie prowincjonalną szkółką przyjmującą wszystkich byleby tylko zapełnić miejsca.
~kilka słów 2-07-2018 9:13
Wydziału w przyszłym roku już nie będzie może zostanie Filia, kadra "topi" się w zastraszającym tempie, renoma spada w zastraszającym tempie, z powołania wykładowców została garstka. Jednym słowem przekazanie instytucji do Wrocławia właśnie się zaczęło... Wręczanie medali i odznak to jak przypinanie umarłemu orderu za zasługi.
~Tewa 2-07-2018 22:10
Nieprawda, znam wielu pracowników Wydziału, którzy są świetnymi wykładowcami i nadal nimi będą. Zasługują na wielki szacunek. Warto tam studiować od licencjatu po doktorat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Pszczeli projekt KPN

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Przedszkole po remoncie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
794
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%