MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podwójne piękno pałacu Staniszów

Wiadomości: STANISZÓW
Czwartek, 9 września 2010, 16:32
Aktualizacja: Piątek, 10 września 2010, 9:53
Autor: RED
Fot. Gabriel Wrzosowski
Wczoraj do godz. 22 można było podziwiać pięknie iluminowane założenie pałacowo–parkowe w Staniszowie. Zabytkowy gmach pałacu oraz drzewa i elementy małej architektury w parku nabrały nowego wymiaru.

O tę świetlistą atrakcję postarali się organizatorzy Karkonoskiego Festiwalu Światła, którzy dotarli do Staniszowa z ledowymi reflektorami, którymi umiejętnie podkreślili światłem bryłę pałacu i część parku. Wszystko przy wykorzystaniu sprzętu Philips Lighting Poland S.A., firmy powołanej na potrzeby organizacji przez autorów projektu festiwalu światła Janusza Stańczyka i Roberta Futerhendlera.

Organizatorzy mają na koncie iluminacje kilkunastu obiektów zabytkowych w regionie jeleniogórskim i w całej Polsce. Za zdjęcia dziękujemy panu Gabrielowi Wrzosowskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Kustosz z nagrodą

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

Komentarze (26) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 9-09-2010 17:10
i przyjadą przyjaciele z Rosji !
~+++ 9-09-2010 17:56
Wreszcie jakieś dobre zdjęcia na jelonce ..aż miło popatrzeć
~kop 9-09-2010 18:36
pokaz bajka!
~g.w. 9-09-2010 19:16
Piipi, z Rosji nie było nikogo, ale był autokar przyjaciół z Niemiec.. :) w porównaniu z poprzednimi dniami wczoraj wieczorem było wyjątkowo ciepło. warto było się wyrwać na chwile z domu.
~George 9-09-2010 21:41
Piekne widoki....Że ja nie wiedziałem ,żę cos takiego tam sie szykuje wrr... Nic, ale nastepnym arzem już sie dnie dam zaskoczyć :)
~Tutejszy 9-09-2010 21:59
No właśnie. Sztuka dla sztuki. Dlaczego nie widać ludzi, dla kogo to było?
~ludź 9-09-2010 22:17
~Tutejszy, ludzi nie widać bo to byli ludzie niewidzialni! albo nie, może inaczej - to był spisek PO i PIS i PPP i pewnie jeszcze Eriki Steinbach. To że pisane było, ze zapraszają tam na ów iluminację to była ściema. tak naprawdę to cały obszar był ogrodzony płotem pod napięciem, dla tego nie widać ludzi (!) w dalszym ciągu próbując odpowiedzieć na Twoje pełne podejrzeń pytanie myślę, że to było dla krów. na pewno! ale większość krów siedziała w domu i wymyślała głupie pytania do komentarzy.
~wacek haha 9-09-2010 22:55
a najbardziej do tych wszystkich swiatelek pasuje wlasciciel palacu w czerwonych jeansach hahahaha ....
Piipi Jelonkowa 10-09-2010 0:02
~WACEK ! .. nie rozśmieszaj mnie ! .. to może byc prezent od jego przyjaciół ! ~Chociaż ? .. wolę robaczki świętojanskie,bo one mają ..szczere i prawdziwe światło !
~nnnn 10-09-2010 8:37
no i co z tego taki obiekt powinien byc palacem do zwiedzania dla polakow tez , nie hotelem i restauracja dla niemcow ,i tego rodzaju zabytki w czechach sa ogolnodostepne i sa atrakjami turystycznymi, a tu tylko szmal i szmal i zeby cos zobaczyc trzeba niestety jechac do czech
~wrzosowski 10-09-2010 9:51
chciałem zaznaczyć, iż większość zdjęć zamieszczonych tutaj nie jest mojego autorstwa tak jak to zostało napisane na końcu artykułu. dziś gdy wszedłem aby poczytać artykuł zauważyłem że zostały tu dorzucone zdjęcia nijakiego pana Zygmunta, które według mojej oceny są tandetne i nie oddają atmosfery tamtego wieczora. Kilka osób mi znajomych pytało mnie w sposób bardzo zdziwiony, czy te zdjęcia są faktycznie moje? odpowiadam więc, że nie:) te dodatkowe 33 sztuki zdjęć nie są moje:)
~moje trzy 10-09-2010 12:16
grosze. Byłam w pałacu Staniszów, i chcę powiedzieć, że autor zdjęć musiał najpewniej unikać, przy ich robieniu, kontaktów z ludźmi, bo było ich trochę. Naprawdę warto zainwestować w takie oświetlenie! Gra kolorów, światła i cienia niesamowite! Pałac nabiera od razu innego charakteru - ciepła, przytulności, zaciekawienia i fantazy. Mam nadzieję, że właścicielom uda się na stałe zainstalować taką właśnie iluminację - czego życzę! Jeleniogórzanka, związana trochę ze Staniszowem.
~Ani 10-09-2010 14:41
Gabrys jestes WIELKI .Pozdro.:):):)
~Aldi 10-09-2010 16:14
Gabrielu nie pękaj,ktoś kto ma pojęcie o fotografowaniu,bezbłędnie rozpozna Twoje właśnie foty.
~Tutejszy 10-09-2010 20:14
Idąc w ślad za ostatnimi postami gdzie są och-y i ach-y na temat prac Pana Gabriela wrzuciłem jego dane w internet chcąc obejrzeć jego więcej wspaniałych zdjęć. Niestety oprócz tych jelonkowych znalazłem z pięć ze starej cegielni, tak że nie mogę podzielić zachwytu Aldi aby bezbłednie rozpoznać zdjęć Gabriela. Trzeba też widzieć róznicę między dobrą fotografią, kreowaną przez fotografa a rejstracją(widokowką,pocztówką) wspaniałego i pięknego miejsca jakim jest niewątpliwie Pałac Staniszów.Idąc dalej- fotografie jak fotografie, typowe a z podświetleniami tego typu sapotykałem się już kilka razy od iFestiwalu Światła w Cieplicach, a pałac wart jest stałej iluminacji. Do ludzia-zgodzisz się,że jest tam pusto niezależnie jak sobie to tlumaczyć.
~taki sobie 10-09-2010 20:46
znawca-nawet laik rozpozna profesjonalne ujęcie-czuć powiew powietrza,ciszę,oddech ścian, szum liści,ciepło światła i wnętrza.W Twoich ujęciach chwila jest żywą, nawet dziś choć było to przedwczoraj.Warto zapisać w kadrze taki moment który będzie żył,gdy po nas śladu nie pozostanie.Powodzenia
~Aldi 10-09-2010 20:54
do TUTEJSZY napiszę z dużej litery abyś nie poczuł się urażony bo najgorzej ruszyć............Wybacz ale mam prawo do własnego zdania a Tobie tez życzę rozwoju i odrobiny samokrytyki, bo bez tego możesz być tylko zatwardziałym BUFONEM a chyba nie o to chodzi??Jeśli masz talent na pewno dasz radę,czego życzę szczerze
~wrzosowski 10-09-2010 21:51
aż muszę sprawdzić co o mnie piszą jak wpiszę w wyszukiwarkę swoje dane:) domyślam się, ze chodzi o serwis fotopasja a tam faktycznie jest tylko 5 zdjęć i nie będzie tam więcej ani starych, ani nowych. jest to jedyny serwis foto, na którym są moje prawdziwe dane, ale nie jedyny, na którym są moje zdjęcia:) trochę mnie to rozbawiło:) a że na zdjęciach jest pusto to takie właśnie było moje założenie. fotografowałem architekturę i oświetlenie a nie ludzi. często musiałem powtarzać ujęcia po ktoś wchodził w kadr. wyobraź sobie przypadkowych spacerowiczów i ich wygląd na zdjęciu przy 2 sekundach naświetlania:) co do osób, które tam sobie spacerowały to szczerze mówiąc ich liczba dzięki temu, ze była nieliczna nie sprawiła czegoś w rodzaju chamskiej pielgrzymki. było tyle osób, ze było po prostu dobrze. potem dodatkowo było sporo Niemców z wycieczki, która tam akurat była i którzy w swej bardziej kulturalnej naturze wyrażali swój podziw oglądając pałac w świetle LED. nie była to jednak noc s
~ 10-09-2010 22:13
szkoda tylko że szanowna redakcja ,jak ma juz artykuł i dostanie parę ale naprawdę dobrych zdjęc ,zasmieca jeszcze czymś , co sie do publikacji nie nadaje :(
~Staniszów- 10-09-2010 23:58
miejsce pozytywne,piękne w fotografii,wreszcie znalazł się KTOŚ-kto dokonał pięknej wizualizacji tego miejsca .Nie muszę znać,nie muszę być,nie muszę uczestniczyć-a wszystko jak żywe,czy trzeba więcej dla kogoś,kto nie widzi. Z wyrazami szacunku KUBUŚ.
~Tutejszy 11-09-2010 9:02
Do Gabriela . Skoro piszesz,że wgrywasz zdjęcia pod innymi loginami to prosiłbym bym o podanie tych loginów ewentualnie stron, na których można zobaczyć Twoje zdjęcia.bardzo chętnie nauczę się czegoś pozytywnego.Ponieważ dyskusja ta już wykracza poza ramy tego artykułu a ja nie chcialbym ujawniać swoich prawdziwych danych osobowych na tak szerokim forum dlatego zapraszam do dalszej dyskusji pod adresem specjalnie stworzonym na jej potrzeby tutejszyjg@tlen.pl Zapraszam również Aldi do tej dyskusji nad samokrytycyzmem,bufoniarstwem i rozwojem. No i zapraszam~ takiego sobie bo chciałbym się dowiedzieć więcej o zdjęciach profesjonalnych.Dla mnie profesjonalista to jest ktoś kto fotografuje zawodowo a jeżeli jest dobry w tym co robi to jest rozpoznawalny. Oczywiście ma to być dyskusja merytoryczna bez ukrywania swojego prawdziwego ja,bez obrażania i chamstwa.Na takie złośliwe meile nie odpowiadam. Pozdrawiam wszystkich Tutejszy
~+++ 11-09-2010 10:44
do Tutejszy ..albo te zdjęcia dorzucone są twoje i z tego powodu czujesz sie urażony ,albo po prostu jestes zazdrosny , że ktoś pochwalił dobre zdjecia Gabriela ,bo ciągniesz temat na siłę i niepotrzebnie próbujesz podważyć jego umiejętności ,jaki ta dyskusja ma sens ...i jaki ma mieć cel ??
~do tutejszy 11-09-2010 13:54
wytłumacz mi tylko po co? bo? :) rzecz w tym, ze nie czuję potrzeby żadnej, aby wymieniać swoje "loginy" :) aż tak próżny nie jestem:) dla czego miał bym z Tobą rozmawiać o profesjonalizmie? skąd Twój pomysł na taką dyskusję? :) skrócę trochę genezę tej dysputy: chodzę w różne miejsca i fotografuję różne rzeczy. znalazłem się na iluminacji i robiłem tam zdjęcia. na jelonce był artykuł o tym i nie zawierał żadnych zdjęć, chciałem pokazać swoje. wydało mi się to dobrym dodatkiem do treści i zrobiłem to, bo było to proste - po prostu wystarczyło wysłać kilka wybranych ujęć. potem dodałem sprostowanie od siebie, że nowe zdjęcia, które dodano później nie są moje, bo w treści napisane było, że to mi się dziękuje. to chyba istotna informacja, prawda? nie ważne czy te nowe były by ładniejsze, czy brzydsze, ale nie były moje, więc sprostowałem to w komentarzu. to ze napisałem, że według mnie dodane zdjęcia są tandetne to tak po prostu jest. nie równałem ich do swoich zdjęć, bo nawet gdybym ni
~do tutejszy 11-09-2010 14:17
bo nawet gdybym nie zamieszczał tu żadnych swoich to i tak bym napisał, że są złe i w zbyt dużej ilości, które na dodatek się powtarzają. kapiszen?:) a to ze dyskusja wykracza poza ramy tematu to zawdzięczacie sami sobie, drodzy komentujący, ale to typowe dla jelonkowej społeczności, dla tego nie często tu bywam i jeszcze rzadziej czytam komentarze. ja tu tylko udostępniłem swoje zdjęcia i dodałem sprostowanie, że nie wszystkie są moje. życzę miłego dnia:) G.Wrzosowski.
~Tutewjszy 11-09-2010 16:00
Widzę,że jednak ,ze jak trzeba pokazać twarz i podyskutować to wszyscy chowają głowę w piasek .Najlepiej to kłapać anonimowo wtedy można na więcej sobie pozwolić na wiele nie ponosząc żadnych konsekwencji (oczywiście nie dotyczy to Pana Gabriela ktory się podpisał).Takie sa zalety internetu. Bywajcie mądrale.
~Aldi 11-09-2010 20:58
kiedyś trzeba zacząć , jasnej cholery czy ty pierdoło nie rozumiesz że już powinieneś uczyć się i jeszcze raz uczyć?Dlaczego Ci się wydaje żejestreś doskonały-skoro nie Iluminacja jest dla plenerów a nie dla twarzy TUTEJSZY i jeśli chcesz przetrwać to właśnie to wiedzieć powinieneś,w przeciwnym wypadku pomyślimy że jesteś po prostu sfrustrowany własnym nie powodzeniem ale żeby. istnieć trzeba PRACOWAĆ do roboty!!!Ja też mam SONIAKA-trochę popsuty ale i tak robi lepsze fotki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórski polonez

Wandalizm czy profanacja?

Samorząd dopłaca do studni

Drożej na Chojnik

Piechowicka kolęda

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
581
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%