MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Podwójna sesja: budżetowa i czynszowa już w piątek

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 grudnia 2013, 7:37
Aktualizacja: 7:39
Autor: Angela
Fot. Angela
O godz. 8.00 rano rozpocznie się pierwsza z dwóch piątkowych sesji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Najpierw na wniosek grupy radnych PO, rajcy zajmą się zmianą uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania zasobem miasta, a mówiąc prościej, obniżkami czynszu mieszkań komunalnych. Druga z sesji, której początek zaplanowano na godz. 11.00, będzie poświęcona przede wszystkim uchwale budżetowej na rok 2014.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, dotyczącej obniżek czynszów mieszkań komunalnych, sesja czynszowa została zwołana po interwencji mieszkańców przeciwnych stawkom bazowym, wprowadzonym zarządzeniem prezydenta.

- Zaproponowane zmiany dotyczą mieszkańców o niższych dochodach i znacząco łagodzą skutki wzrostu stawek bazowych – czytamy w uzasadnieniu. – Projekt zakłada m.in. rozszerzenie ulg dochodowych i wyłącza w 2014 roku ograniczenia powierzchni mieszkania, dla którego przyznawana jest ulga dochodowa (…).

Zmiany te pozwolą też na spokojne uregulowanie do końca 2014 roku spraw związanych z zamianą czy wykupem mieszkań, tak by osoby starsze i samotne nie były zobowiązane do dokonania tego jeszcze w 2013 roku przed nadchodzącymi świętami.

Głosowanie nad projektem uchwały budżetowej na rok 2014 natomiast poprzedzą opinie: składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej i komisji Rady Miejskiej oraz dyskusja radnych i zgłaszanie przez nich wniosków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont hali sportowej

Niewybuch w Złotoryi

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Gość 18-12-2013 9:07
Niroby zbiora sie na sesji i beda radzic jak tu dokopac mieszkancom ,jacy to ci z PO dobroduszni najpierw podnosza czynsze a Po tem je obnizaja a ludzie ciemnota daje sie mamic tym oszustom ,Zawila sie wije skad brac kase na pensje to i czynsze podnosi nic nie robiac ,zeruje na kasie biednych emerytow.
~ 18-12-2013 10:17
Kraj w niewoli, Kraj sprzedany, powstań Polsko, skrusz kajdany. By kukułeczka kukała tego Complexa i tę PO-wską radę w zaświaty z tąd zabrała.
Dzidek 18-12-2013 11:31
CO JEST ŻENUJĄCE.Już w lipcu radni wiedzieli (jest to w BIP) o stawce bazowej 8,34zł. Przypomnijcie sobie "jak włosy z głów rwali" , gdy we wrześniu Prezydent ogłosił 8,34. Wszyscy "amnezji" dostali? (to retorycznie)
~Andrzej6 18-12-2013 12:08
Kto z lokatorów lokali komunalnych ma wysokie dochody?.Ta woda mineralna, którą są obstawieni na sesjach już całkiem im rozum odebrała.Lokale komunalne zamieszkują najczęściej ludzie o bardzo niskich dochodach, bądz emeryci i renciści. Poza tym dlaczego czynsze za lokale komunalne trafiają do budżetu miasta?. Wara od tych pieniędzy, które w całości a przynajmniej w 2/3 powinny być przeznaczone na remonty.Jedyne co powinno wpływać do budżetu miasta to dzierżawa.Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego działa tylko w jedną stronę. Administrator ma w nosie wypełnianie obowiązków wynikających z ustawy. Dlatego przygotowujemy pozew zbiorowy do sądu w sprawie wyegzekwowania podstawowych obowiązków od administratora.
~Wybory 18-12-2013 12:35
Wygląda na to, że bardzo dobry pomysł prezydenta na urealnienie czynszów upadnie. Upadnie, bo naciska na to zamiejscowy przewodniczący Wrotniewski. Wrotniewski chce sięgnąć do kieszeni jeleniogórskich podatników, by ci finansowali część nieźle sytuowanych mieszkańców mieszkań komunalnych i tych mieszkających samotnie w 100 metrowych mieszkaniach. Potem zamiejscowy Wrotniewski będzie chodził w szatach dobroczyńcy no i napędzi sobie lub Papajowi wyborców. Będziemy więc finansowali kampanię wyborczą ekipy Papaja! Obrzydliwy, choć bardzo sprytny pomysł. Tylko mój Wrotniewski: z czyich pieniędzy będą finansowane w przyszłości remonty mieszkań komunalnych? Rozumiem, że panu, mieszkańcowi Dziwiszowa nie zależy na ładnym wyglądzie budynków w moim mieście,
~ 18-12-2013 13:51
to tylko gierki przedwyborcze- potem po wyborach tak dowala ze straty wyrownaja i jeszcze zyskaja- a ze z tych pieniedzy duzo pojdzie na bilbordy przedwyborcze zamiast na remonty domow to to juz przerabialismy w 2005 r gdzie wszelkie wymiany drzwi rynien dachow i okien byly wstrzymane do minimum
~pryncypialny 18-12-2013 14:52
Czy to prawda, że budżet Jeleniej Góry będzie uchwalać m.in. trzech facetów z innych gmin???
~joni!!!! 18-12-2013 18:28
Andrzej6 Mądrze pisze! te pieniądze powinny być na remonty i w mieszkaniach tych mieszkają najbiedniejsi! wstyd że nasze władze żerują na najbiedniejszych, widocznie nie mają innych POmysłów
~marek11 18-12-2013 20:22
marcin trzymaj sie ..przed ta koalicją nowych gwiazd polityki z "wroclawia"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
508
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%