MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Podupadłe lokale straszą w uzdrowisku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 sierpnia 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
Fot. TEJO
"Czynne, kiedy jestem": ten szyld jednej z galerii w Cieplicach stał się już niemal kultowym przedmiotem fotografii turystów i fotoamatorów, którzy zapędzą się w dalszą część ulicy Cieplickiej. Kłopot w tym, że autor tego napisu w przybytku bywa rzadko, a całość – zapaskudzona przez wandali – drażni sąsiadów. Podobnie jest z siedzibą wędkarzy.

Galeria przy ulicy Cieplickiej eksponuje raczej bohomazy wymalowane sprejem na szybach i resztki plakatów kampanii wyborczej jednego z kandydatów na prezydenta miasta niż dzieła sztuki. Te kryją się za grubą warstwą brudu i „malunków”. Artysta dał dowód swojej niezależności. Przybytek można zobaczyć wtedy, kiedy jest.

– Ale raczej go nie ma – mówi nam lokator podupadłej kamienicy. – Lokal stoi pusty i zaniedbany. Tylko kusi chuliganów – dopowiada mężczyzna. Podkreśla, że jest tam tylko 18 metrów kwadratowych i brak węzła sanitarnego. – Choć jest to własność artysty, zupełnie nie dba on o to i nikt go nie dyscyplinuje. A całość bardziej straszy niż przyciąga. Po prostu wstyd. Na pewno znalazłby się chętny, który zrobiłby z tego coś – usłyszeliśmy.

To nie jedyny zapuszczony lokal w centrum Cieplic. Inny sprawiający wrażenie wymarłego i podupadłego to siedziba Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Cieplickiej. Tak przynajmniej informuje szyld. Wrażenia z zewnątrz są raczej upiorne i nie pozostawiają cienia wątpliwości, że wędkarze dawno zapomnieli o porządkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zbigniew Zamachowski w Teatrze Norwida

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Zniknęły kolejne wraki

Komentarze (7) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 22-08-2008 9:22
...w tej galerii był kiedyś szefc..., naprawiał buty bardzo dobrze..., mógłby być tam dalej bo pod korone daleko.....
~freju 22-08-2008 9:44
okej :)
~_ojdiridirachciach___ 22-08-2008 10:50
Wędkarze poszli wykąpać swoje glizdy w Kamiennej. Sezon na pstrąga kończy się w grudniu, to przed świętami pozamiatają ;)
~Winna jest Jelenia Góra 22-08-2008 10:54
Brudne, wysmarowane sprejem ściany przy Placu Piastowskim. Nieco dalej odpadające tynki i śmieci na chodnikach, w klatkach schodowych. Jednocześnie kontrastuje z tymi widoczkami postawa obywateli Cieplic i ich nieformalnego przedstawicielstwa tzn. Towarzystwa Miłośników Cieplic: wszystkiemu jest winna Jelenia Góra. Weźcie się wreszcie, mieszkańcy Cieplic za porządki!
~czynne 22-08-2008 13:47
Czynnne wtedy KIEDY jestem taki tekst znajduje sie na rzeczonej tabliczce kochanienńkie
~jaro 22-08-2008 14:26
paradoksalnie najładniejsza dzielnica miasta jest tą najbardziej zaniedbaną...no może gorzej jest w Sobieszowie.Cieplice miały być wizytówką miasta...miały przyciągać turystów...a tym czasem rzeczywistość aż skrzeczy.
~Maruda 22-08-2008 18:36

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uszkodzenie gazociągu przy Karkonoskiej

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Co z szubienicą?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
379
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%