MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Podsumowano jubileuszowy Rajd na Raty. Pasja wędrowania

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 12:54
Aktualizacja: 13:04
Autor: MC
Fot. MC
W miniony weekend miała miejsce ostatnia 44. wycieczka Rajdu na Raty, cyklicznej imprezy organizowanej przez miejscowe koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego.

Wytrawnych turystów i wędrowców nie zniechęciła zimowa aura. Po krótkim spacerze ze Staniszowa przez Witoszę , osiedle Czarne i Wzgórze Kościuszki, grupa wytrwałych i zahartowanych turystów udała się do Klubu Nauczyciela przy ulicy Bankowej, gdzie nastąpiło podsumowanie jubileuszowego sezonu. Komandor a zarazem główny przewodnik Wiktor Gumprecht przedstawił krótko historię rajdu i zademonstrował historyczny komunikat o pierwszej wycieczce Rajdu na Raty.

Następnie omówił wyniki tegorocznej edycji wędrowania i poznawania atrakcji regionu. Poprawiono rekord frekwencyjny. W wycieczkach wzięło udział 1596 uczestników, co daje średnio 36 osób na wycieczkę. W wędrówkach wzięło udział 324 uczestników. Najwięcej, bo aż 89 osób było na wyprawie do Bad Muskau.

W konkursie frekwencji zwyciężył J. Bielecki (39 wycieczek na 44). Drugi był J. Murak (38/44) a trzeci H. Ziółkowski (37/44). Optymizm działaczy budzi rosnąca liczba uczestników w imprezach turystyki pieszej w naszym regionie, ale nie tylko. Dzięki rozwojowi transportu kolejowego do Trutnova i Kořenova i funkcjonowaniu biletów ZVON Euroregionu Nysa, coraz więcej amatorów turystyki z Jeleniej Góry zapuszcza się do naszych południowych sąsiadów i poznaje tamtejsze atrakcje. Oprócz W. Gumprechta, który prowadził zdecydowaną większość wycieczek, aktywnymi przewodnikami byli także: Krzysztof Tęcza, Paweł Idzik, Bożena Matuszewska, Antonina Sobierajska i Maciej Chmielecki.

Odczytano także list pochwalny od prezydenta Jeleniej Góry dla W. Gumprechta , wręczono nagrody dla uczestników oraz dla przewodników. Zabrzmiała pieśń specjalnie napisana dla uczczenia zasług komandora rajdu. Tradycyjnie podczas spotkania podsumowującego przeprowadzono konkurs wiedzy turystycznej. Zwyciężył wieloletni uczestnik Henryk Ziółkowski a drugie miejsce zajął Maciej Cieślak.

Następnie po pokazie wspomnieniowym zdjęć, w przyjaznej atmosferze uczestnicy wymieniali wspomnienia i doświadczenia z turystycznych tras oraz snuli plany na następny sezon, który rozpocznie się w ostatnią niedzielę lutego 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trasy rowerowe w Złotoryi

Cieplickie place

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 13-12-2010 16:15
Brawo dla tych Państwa- rajdowiczów! Kolejnych wspaniałych eskapad!
~olo 13-12-2010 20:10
tak patrze na te zdjęcia i widzę wieczorek opłatkowy w klubie seniora
~do olo 13-12-2010 20:50
a coś widzisz złego w wieczorku opłatkowym w klubie seniora? Jak będziesz grzeczny to też doczekasz się takich lat i obyś był w takiej kondycji jak uczestnicy tych wędrówek.
~ALLADYN 13-12-2010 20:55
ZDJĘCIA WCALE NIE ODDAJĄ ATMOSFERY I KLIMATU ORAZ PRZYJAŻNI JAKIE ZAWIĄZUJĄ SIĘ POMIĘDZY UCZESTNIKAMI RAJDÓW. EKSPRESJA I ŻYWIOŁOWOŚĆ - TO NA PEWNO NIE \"OPŁATEK W KLUBIE SENIOR\". ŚWIETNE POMYSŁY I DOBRY HUMOR TO MAGNES KTÓRY PRZYCIĄGA CORAZ WIĘKSZE GRONO BYWALCÓW .
~jelonekM 13-12-2010 21:25
Zdjęcia , które oddają klimat i przyjażnie są w prywatnych galeriach uczestników.A kondycji i sprawności niejeden młody może tym seniorom pozadościć.
~9 m-ce 13-12-2010 23:59
A ja byłam tegorocznym uczestnikiem rajdów i gwarantuje, że wielu młodych wiekiem nie dorównuje, kondycją, pomysłowoscia, poczuciem humoru, tym wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w rajdach. Wiele chodzę po górach i wiem, że tylko ten kto zasmakuje prawdziwych przyjaźni,kto sam będzie obdarzał innych sympatia bez względu na wiek. Przedział wiekowy na rajdach był od kilku lat do kilkudziesięciu i wszyscy dobrze sie bawili. Czy mieliście okazje w ciagu roku poznać ok 300 nowych osób? Jak w temacie był to 40 Rajd na Raty. Ciekawa jestem jak sceptycy bedą wyglądać za 40 lat operując tylko pilotem od telewizora. Nie wiem , czy doczekaja opłatka w klubie seniora. Masz racje poniekąd. byli tam również seniorzy tyrystyki i chylę głowę przed nimi.
~jelonekM 14-12-2010 9:17
Pozdrawiam ~9 m-ce i życzę utrwalania starych przyjaźni i zadzierzgiwania nowych w następnej edycji rajdu.
~AMa 18-12-2010 0:15
Brawa dla prowadzącego rajd na Raty - pana Wiktora za inwencję, fachowość, konsekwencję, spokój i brak nerwów. Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
540
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%