MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Podsumowanie "Wakacji z Rio" i zaproszenie dla kobiet

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 sierpnia 2012, 16:57
Aktualizacja: 16:57
Autor: Przemo
Fot. użyczone
Regularnie przez całe wakacje w klubie Rio Grappling Club Jelenia Góra prowadzone były zajęcia z grapplingu. W zajęciach mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek i płeć.

Wystarczyło tylko troszkę chęci. Na dwóch zajęciach pojawili się także bardzo utytułowani goście z Krakowa, Maciej Kozak i Irena Preiss. Irena jest wicemistrzynią świata i Europy w grapplingu, a Maciek dwukrotnym uczestnikiem najbardziej prestiżowych zawodów świata World Pro w Abu-Dhabi.

- Nie jestem w pełni zadowolony z frekwencji na zajęciach. Powiem szczerze, że miałem cichą nadzieję, że liczba uczestników będzie przynajmniej dwa razy większa. Wydaje mi się, że wyszliśmy z fajną inicjatywą w stronę wszystkich młodych ludzi spędzających wakacje w domach. Jednak w dalszym ciągu ciężko jest wygrać nierówną walkę sportu z komputerem. Muszę także przyznać, że jestem pozytywnie rozczarowany, że kobiety pojawiły się na naszych zajęciach i mam nadzieję, że zostaną z nami także po wakacjach. Brazylisjkie jiu-jitsu czy grappling jest sportem chwytanym, w którym nie występują uderzenia, a ideologią jest przeciwstawić sile technikę, dlatego "nierówna" walka większego z mniejszym się tutaj zaciera. Na koniec mogę tylko mieć nadzieję, że wszystkie osoby, które trenowały u nas w tym okresie zostaną z nami dalej i dalej będą się rozwijać. Chcielibyśmy także podziękować Pani Bożenie Kiser - dyrektorowi Szkoły Ogólnokształcącej nr 3 im. J. Śniadeckiego, za udostępnienie nam sali treningowej, a także Pani Annie Ragiel" - mówi Mateusz Bubin.

- Ze względu na to, że coraz głośniej słyszy się o sytuacjach, że kobiety są ofiarami napaści i gwałtu Rio Grappling Club Jelenia Góra wychodzi temu na przeciw. Postanowiliśmy całkowicie ZA DARMO udostępnić kobietom możliwość nauki samoobrony w naszym klubie! Trenowanie sportów walki przez kobiety staje się coraz bardziej popularne. Świadczy o tym m.in. ostatnia walka kobiet MMA na gali KSW. W Stanach Zjednoczonych trenujące kobiety można spotkać na każdej sali treningowej. Kolejnym atutem treningu obok czucia się bezpiecznym jest także osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Niewiele osób wie, że podczas jednej godziny treningu sportów walki spala się tyle kalorii, co podczas dwóch godzin jazdy na rowerze. Nie zastanawiaj się dłużej - przyjdź i spróbuj, nic przecież nie tracisz, a może trening ocali Ci kiedyś życie - dodał Mateusz Bubin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gosciu28 29-08-2012 19:06
Radze zainwestowac w lepszą reklamę :P
~jaa 29-08-2012 19:46
a ja radze zainwestować w instruktorów :)
~cdsc 30-08-2012 8:04
żeby uczyć i przekazywać to tak aby inni zrozumieli i zapamiętali nie wystarczy kilka lat treningów...
~Acan 30-08-2012 13:34
Zajęcia były przekozackie :D Szkoda tylko, że musiałem zrezygnować w połowie wakacji przez kontuzję :/ P.S. Nie z powodu treningu a mojej brawury :P
~Acan 30-08-2012 13:40
Zajęcia były przekozackie :D Szkoda tylko, że musiałem zrezygnować w połowie wakacji przez kontuzję :/ P.S. Nie z powodu treningu a mojej brawury :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Czyżby Andrzej Duda?

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%